Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kalyves

 

Stručný popis střediska Kalyves

Turistické středisko Kalyves se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km východně od města Chania, u zálivu Souda. Ze zemědělské osady se Kalyves rozrostlo v turistické letovisko obklopené olivovými háji a vinicemi a s kulisou vysokých hor pohoří Lefka Ori.

Pláže u Kalyves

Středisko Kalyves nabízí koupání u dvou pláží – hlavní pláž lemuje zeleň a řada taveren a barů, moře má pozvolný vstup do moře, druhá pláž se nachází na okraji Kalyves, poskytuje více klidu a soukromí.

Kalyves - co tam

Kalyves je větším střediskem, nabízí se zde velký výběr taveren, barů, marketů s různým zbožím, půjčovna kol, skútrů a automobilů, také diskotéka, která nabízí noční zábavu. Také nabídka ubytování je možná od ubytování v soukromých apartmánech, po luxusní hotely. Kulisa vysokých hor Lefka Ori připomíná možnost výletu k největší evropské soutěsce Samarii, nebo při svém poznávání okolí Kalyves navštivte antickou lokalitu Patera, nebo využijte široké nákupní možnosti v krásném historickém městě Chania, které bývalo hlavním městem ostrova Kréta.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kalyves


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy