Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kalyves

 

Stručný popis střediska Kalyves

Turistické středisko Kalyves se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km východně od města Chania, u zálivu Souda. Ze zemědělské osady se Kalyves rozrostlo v turistické letovisko obklopené olivovými háji a vinicemi a s kulisou vysokých hor pohoří Lefka Ori.

Pláže u Kalyves

Středisko Kalyves nabízí koupání u dvou pláží – hlavní pláž lemuje zeleň a řada taveren a barů, moře má pozvolný vstup do moře, druhá pláž se nachází na okraji Kalyves, poskytuje více klidu a soukromí.

Kalyves - co tam

Kalyves je větším střediskem, nabízí se zde velký výběr taveren, barů, marketů s různým zbožím, půjčovna kol, skútrů a automobilů, také diskotéka, která nabízí noční zábavu. Také nabídka ubytování je možná od ubytování v soukromých apartmánech, po luxusní hotely. Kulisa vysokých hor Lefka Ori připomíná možnost výletu k největší evropské soutěsce Samarii, nebo při svém poznávání okolí Kalyves navštivte antickou lokalitu Patera, nebo využijte široké nákupní možnosti v krásném historickém městě Chania, které bývalo hlavním městem ostrova Kréta.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kalyves

Kalyves Beach

Tento klidný, rodinný hotel Kalyves Beach je zasazen do prostředí menšího tradičního letoviska Kalyves u říčky Xydas. Leží hned u krásné pláže. Hotel Kalyves Beach byl rekonstruován v roce 2011. V bezprostřední blízkosti hotelu Kalyves Beach se nachází centrum s několika málo obchůdky, vyhlášenými tavernami, je zde i lékař. Ve vzdálenosti cca 50 m od hotelu zastavuje autobus hromadné dopravy, který lze využít k cestám do měst Almyrida a Chanie (cena jízdenky cca 2,30€). Lze cestovat i do Rethymna, zastávka je na hlavní silnici, cca 15 minut chůze od hotelu. Doporučujeme též vyrazit na výlet po okolí turistickým vláčkem.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy