Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Almirida

 

Stručný popis střediska Almirida

Turistické středisko Almirida leží na severním pobřeží ostrova Kréta, zhruba u začátku zálivu Souda, cca 25 km na západ leží krásné město Chania. Letovisko Almirida nabízí krásné možnosti koupání, historicky zajímavá místa a blízkost původních řeckých vesniček, které si uchovaly svou tradiční atmosféru. Almirida leží u mělkého zálivu, pláž je písčitá a dno se pozvolna svažuje do moře, je tedy vhodným místem pro trávení dovolené rodin s malými dětmi.

Středisko Almirida se postupně rozvíjí, přibývají zábavní podniky, ovšem stávající  taverny, bary i markety se základním zbožím nabízí vše, co nenáročný turista požaduje. Pokud by se vám zachtělo živější zábavy nebo větší nákupní možnosti, můžete navštívit nedaleké turistické středisko Kalyves, vzdálené cca 4 km nebo přímo město Chania, které uspokojí každého návštěvníka.

Okolí střediska Almirida

Možností výletů a aktivní dovolené formou poznávání je v Almiridě spousta, např. milovníci historie jistě navštíví archeologická naleziště poblíž vesničky Almirida, kde byly objeveny pozůstatky hrobek patřící ke královskému paláci Rythm /5. stol./ a zbytky osídlení a pohřební místa kolonií dávných Féničanů, podle kterých se také oblast dříve jmenovala Finika. Při procházkách okolím Almiridy navštivte vesničku Plaka, ležící ve svahu nad zálivem, který pokračuje až k městu Chania, je odtud krásný výhled na moře i Lefka Ori. Pokud si vypůjčíte motorku nebo auto, můžete navštívit vzdálenější oblasti, na jižním pobřeží najdete krásné pláže Plakias, vzdálenější je pak Matala, Komos. Milovníkům pěší turistiky a krásné přírody jistě neunikne návštěva soutěsky Samaria. Kréta je krásná a nabízí mnoho rozmanitých míst, stačí si jen vybrat a vyrazit.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Almirida


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy