Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Dramia

 

Stručný popis střediska Dramia

Turistické středisko Dramia leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 17 km západně od krásného historického města Rethymnon. Původně malá vesnička se díky turistickému ruchu rozrostla na turisticky atraktivní středisko, s nabídkou ubytování ve zdejších penzionech a hotýlcích, také výběrem taveren a restaurací.

Středisko Dramia a pláž

Pláž v Dramia je písečná a dlouhá, táhne se podél pobřeží již od Georgiopoulis po město Rethymno, je také dostatečně široká, s pozvolým vstupem do moře, velmi vhodném pro rodiny s malými dětmi a neplavce.

Co v Dramia?

Zábavní možnosti v Dramia nejsou velké, jde spíše o klidné pohodové středisko, ale za zábavou se můžete snadno dostat do blízkého města Rethymna, které nabízí také široké nákupní možnosti. Dramia se nachází v krásné oblasti, od moře je vynikající pohled na mohutné pohoří Lefka Ori, jehož nejvyšší vrchol dosahuje výšky přes 2400m a často jsou jeho vrcholy pokryty bílou peřinou sněhu, odtud také název pohoří – Bílé hory. Dramia je vhodným výchozím bodem pro poznávání krás západní Kréty, event. také jihozápadního pobřeží – soutěska Samaria a pláže na jižním pobřeží jsou opravdu úchvatné. Bližšími cíly výletů se mohou stát sladkovodní jezero Kournas, nebo blízká města Rethymnon a Chania, autobusovou linkou nebo vypůjčeným autem se celkem rychle po hlavní silnici, lemující severní pobřeží,  dostanete i do hlavního města Heraklion /cca 85 km/, event. pak k minojské lokalitě, známému paláci Knossos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Dramia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy