Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Paleochora

 

Stručný popis střediska Paleochora

Městečko Paleochora se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Kréta, cca 80 km jižně od historického města Chania, do střediska Paleochora se dostanete po hlavní silnici ze severu.

Paleochora byla malou rybářskou vesnicí, podle benátské pevnosti Selino /1282/ byla pojmenována celá oblast, s narůstajícím cestovním ruchem se Paleochora rozrostla v malebné turistické středisko, kdy zdejší obyvatelé přebudovali své domy na penziony a sami se ubytovali do komplexu na okraji městečka.

Letovisko Paleochora a pláže

Paleochora se rozkládá na poloostrově, který se mezi dvěmi zálivy, které omývá Libyjské moře a vytváří krásné pláže – západní písečná je díky větrům využívána hojně windsurfisty, východní je více chráněná před větrem a je pokryta oblázky. Pokud máte rádi soukromí a naprostý klid bez lidí, vydejte se cca 5 km východně od městečka, po pobřežní nezpevněné silnici se dostanete ke kamínkové pláži Anydri.

Okolí střediska Paleochora

Městečko Paleochora má také menší přístav, odkud vyplouvají lodě do Agia Roumeli a na ostrov Gavdos, který je od břehů Kréty vzdálen cca 35 km a nachází se nejjižnější bod Evropy. Pokud se rozhodnete cestovat autem nebo skútrem, myslete na plnou nádrž, v okolí Paleochory je málo čerpacích stanic. Poloha městečka Paleochora je vhodná k návštěvě „krétského Karibiku“ – pláži Elafonissos a kláštera Chrisoskalitissa, do krásné starobylé Chanie na severním pobřeží Kréty se dostanete po hlavní silnici, můžete sem vyrazit také místní autobusovou dopravou.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Paleochora


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy