Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Paleochora

 

Stručný popis střediska Paleochora

Městečko Paleochora se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Kréta, cca 80 km jižně od historického města Chania, do střediska Paleochora se dostanete po hlavní silnici ze severu.

Paleochora byla malou rybářskou vesnicí, podle benátské pevnosti Selino /1282/ byla pojmenována celá oblast, s narůstajícím cestovním ruchem se Paleochora rozrostla v malebné turistické středisko, kdy zdejší obyvatelé přebudovali své domy na penziony a sami se ubytovali do komplexu na okraji městečka.

Letovisko Paleochora a pláže

Paleochora se rozkládá na poloostrově, který se mezi dvěmi zálivy, které omývá Libyjské moře a vytváří krásné pláže – západní písečná je díky větrům využívána hojně windsurfisty, východní je více chráněná před větrem a je pokryta oblázky. Pokud máte rádi soukromí a naprostý klid bez lidí, vydejte se cca 5 km východně od městečka, po pobřežní nezpevněné silnici se dostanete ke kamínkové pláži Anydri.

Okolí střediska Paleochora

Městečko Paleochora má také menší přístav, odkud vyplouvají lodě do Agia Roumeli a na ostrov Gavdos, který je od břehů Kréty vzdálen cca 35 km a nachází se nejjižnější bod Evropy. Pokud se rozhodnete cestovat autem nebo skútrem, myslete na plnou nádrž, v okolí Paleochory je málo čerpacích stanic. Poloha městečka Paleochora je vhodná k návštěvě „krétského Karibiku“ – pláži Elafonissos a kláštera Chrisoskalitissa, do krásné starobylé Chanie na severním pobřeží Kréty se dostanete po hlavní silnici, můžete sem vyrazit také místní autobusovou dopravou.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Paleochora

Pal Beach

Pal Beach

Malý hotel Pal Beach má vynikající polohu, od krásné písečné pláže jej odděluje pouze místní komunikace. V okolí je množství obchodů a taveren, do centra se dostanete ani ne za 5 minut.

Marise

Marise

Apartmánový dům Marise stojí pouze 30 metrů od písečné pláže v klidném prostředí a je obklopena udržovanou zahradou s květinami a palmami. Do centra městečka Paleochora se dostanete snadno asi po 5 - 10 min. pohodlné chůze. Nejbližší obchod je vzdálen cca 150 m.

Caravela studia

Caravela studia

Vilka Caravela se nachází na nábřeží bezprostředně u malého přístavu u letoviska Paleochora na jihozápadní Krétě. Oblázková i písečná pláž jsou nedaleko. K plážím se dostanete pohodlně příjemnou procházkou buď podél přístavní promenády nebo napříč městem.

Lithi studia

Lithi studia

Vilka se studii Lithi leží na okraji Paleochory v blízkosti oblázkové pláže, kde končí také pobřežní promenáda s tavernami a s obchody. Vilka je obklopena zelení a květinami. Oblázková pláž je prakticky za rohem a k písečné pláži s dostanete asi za 8 minut.

Galini - studia

Galini - studia

Na nábřeží nedaleko malého přístavu stojí dvoupatrová vilka Galini. Je doslova vklíněna mezi ostatní domky historické části městečka Paleochora. Oblázková i písečná pláž jsou snadno dostupné. K plážím se dostanete příjemnou procházkou buď podél přístavní promenády nebo napříč městem. Asi 150 m od studií Galini je samoobsluha a pekárna.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy