Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Paleochora

 

Stručný popis střediska Paleochora

Městečko Paleochora se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Kréta, cca 80 km jižně od historického města Chania, do střediska Paleochora se dostanete po hlavní silnici ze severu.

Paleochora byla malou rybářskou vesnicí, podle benátské pevnosti Selino /1282/ byla pojmenována celá oblast, s narůstajícím cestovním ruchem se Paleochora rozrostla v malebné turistické středisko, kdy zdejší obyvatelé přebudovali své domy na penziony a sami se ubytovali do komplexu na okraji městečka.

Letovisko Paleochora a pláže

Paleochora se rozkládá na poloostrově, který se mezi dvěmi zálivy, které omývá Libyjské moře a vytváří krásné pláže – západní písečná je díky větrům využívána hojně windsurfisty, východní je více chráněná před větrem a je pokryta oblázky. Pokud máte rádi soukromí a naprostý klid bez lidí, vydejte se cca 5 km východně od městečka, po pobřežní nezpevněné silnici se dostanete ke kamínkové pláži Anydri.

Okolí střediska Paleochora

Městečko Paleochora má také menší přístav, odkud vyplouvají lodě do Agia Roumeli a na ostrov Gavdos, který je od břehů Kréty vzdálen cca 35 km a nachází se nejjižnější bod Evropy. Pokud se rozhodnete cestovat autem nebo skútrem, myslete na plnou nádrž, v okolí Paleochory je málo čerpacích stanic. Poloha městečka Paleochora je vhodná k návštěvě „krétského Karibiku“ – pláži Elafonissos a kláštera Chrisoskalitissa, do krásné starobylé Chanie na severním pobřeží Kréty se dostanete po hlavní silnici, můžete sem vyrazit také místní autobusovou dopravou.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Paleochora

ZAFIRI studia a apartmány

ZAFIRI studia a apartmány od 10990,-

Zafiri ještě s další vilkou stejného názvu stojí v západní části nedaleko písečné pláže Paleochora hned za hotelem Sandy Beach. Od Zafiry vede cesta, která Vás rychle zavede na tuto nádhernou pláž. Do centra Paleochory, kde naleznete taverny a obchody, je to také jen pár minut. Před hotelem je příjemný prostor, který skýtá posezení v zeleni. Nad Zafirou se vypínají trosky starého hradu Selino. Vhodné pro rodiny s dětmi.

Sifis - studia a apartmány

Sifis - studia a apartmány od 10990,-

Dvoupatrová vilka Sifisje pro svoji vynikající polohu velmi vyhledávaná. Stojí nedaleko centra letoviska Paleochora na jihozápadě ostrova Kréta a zároveň velmi blízko krásné písečné pláže, od které ji odděluje pouze místní komunikace. Domek s malou zahrádkou plnou oleandrů je oplocen, takže zaručuje soukromí. Obchody a taverny jsou na dosah.

Libyan Princess

Libyan Princess

Nový luxusní hotel Libyan Princess stojí na okraji městečka Paleochora u místní komunikace nedaleko oblázkové pláže v oblasti jihozápadní Kréta. Na pláž se dostanete pohodlně za pár minut. Centrum městečka je také nedaleko.

Lithi studia

Lithi studia od 10990,-

Vilka se studii Lithi leží na okraji Paleochory v blízkosti oblázkové pláže, kde končí také pobřežní promenáda s tavernami a s obchody. Vilka je obklopena zelení a květinami. Oblázková pláž je prakticky za rohem a k písečné pláži s dostanete asi za 8 minut.

Michalis - studia a apartmány

Michalis - studia a apartmány od 7990,-

Moderní vilka Michalis stojí na jihozápadním svahu nad písečnou pláží, kde vzniká nová část letoviska Paleochora. Na nejbližší písečnou pláž se dostanete po 7 min. a do centra městečka asi po 15 min. chůze. Nejbližší dobře zásobený obchod je vzdálen asi 10 min. Cesta zpět Vám potrvá déle, vzhledem k tomu, že dům stojí ve svahu.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy