Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Georgioupolis

 

Stručný popis střediska Georgioupolis

Líbivé středisko Georgioupolis leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km na východ je historické městě Rethymnon, cca 40 km západním směrem leží krásné bývalé hlavní město Chania.

Jako mnoho jiných turistických středisek na Krétě, i Georgioupolis vzniklo z rybářské vesničky, v současnosti zde najdeme dobré turistické zázemí – množství taveren, kaváren, barů, půjčoven a plážových atrakcí, také čerpací stanici, lékárnu, poštu i netovou kavárnu. Georgioupolis má úhledné náměstíčko s řadou taveren, také podél moře je velký výběr občerstvení, okolí je krásně zelené, atraktivní je také do moře ústící říčka Almiros.

Výlety se střediska

Možností výletů je spousta, pěšky se dostanete ke sladkovodnímu jezeru Kournas, autobusy nebo vozidly z půjčovny pak můžete navštívit vzdálenější místa na Krétě, krásná jsou místa Chania a Rethymnon, návštěva jižní soutěsky Samaria bývá také častým výletem pořádaným cestovními kancelářemi. Pokud vyrazíte starou cestou přes Vríses, všimněte si krásné eukalyptové aleje. Vrises je velmi pěkná vesnička, která nabízí příjemné posezení v tavernách u soutoku dvou říček, ochutnejte zdejší vyhlášený jogurt s medem nebo jiná typicky řecká jídla.

Georgioupolis - plář

Pláž ve středisku Georgioupolis je 9 km dlouhá, písčitá, poskytuje místa odpočinková i rušnější, s možnostmi výběru vodních sportů.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Georgioupolis


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy