Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Georgioupolis

 

Stručný popis střediska Georgioupolis

Líbivé středisko Georgioupolis leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km na východ je historické městě Rethymnon, cca 40 km západním směrem leží krásné bývalé hlavní město Chania.

Jako mnoho jiných turistických středisek na Krétě, i Georgioupolis vzniklo z rybářské vesničky, v současnosti zde najdeme dobré turistické zázemí – množství taveren, kaváren, barů, půjčoven a plážových atrakcí, také čerpací stanici, lékárnu, poštu i netovou kavárnu. Georgioupolis má úhledné náměstíčko s řadou taveren, také podél moře je velký výběr občerstvení, okolí je krásně zelené, atraktivní je také do moře ústící říčka Almiros.

Výlety se střediska

Možností výletů je spousta, pěšky se dostanete ke sladkovodnímu jezeru Kournas, autobusy nebo vozidly z půjčovny pak můžete navštívit vzdálenější místa na Krétě, krásná jsou místa Chania a Rethymnon, návštěva jižní soutěsky Samaria bývá také častým výletem pořádaným cestovními kancelářemi. Pokud vyrazíte starou cestou přes Vríses, všimněte si krásné eukalyptové aleje. Vrises je velmi pěkná vesnička, která nabízí příjemné posezení v tavernách u soutoku dvou říček, ochutnejte zdejší vyhlášený jogurt s medem nebo jiná typicky řecká jídla.

Georgioupolis - plář

Pláž ve středisku Georgioupolis je 9 km dlouhá, písčitá, poskytuje místa odpočinková i rušnější, s možnostmi výběru vodních sportů.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Georgioupolis

Georgioupolis Resort

Georgioupolis Resort od 19880,-

Georgioupolis Resort je malý rodinný hotel nacházející se na severozápadě Kréty cca 3 km od letoviska Georgioupolis. Leží na malebném místě s výhledem na známé pohoří "Lefka Ori" na straně jedné a na křišťálově čisté moře na straně druhé. Skládá se z hlavní budovy a několika bungalovů. Je obklopen zahradou s exotickými květinami a palmami. Každých 30 minut od 10:00-18:00 h. jezdí od hotelu na pláž a k plážovému baru (cca 200 m) hotelový minibus. Hoteloví hosté tady mají 30% slevu na občerstvení.

Vantaris Beach

Vantaris Beach od 19180,-

Přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Pláž se nachází v široké zátoce letoviska Georgioupolis na ostrově Kréta. Centrum vzdáleno cca 3,5 km. V blízkosti se nachází zastávka linkového autobusu.

Mythos Palace - Georgioupolis

Mythos Palace - Georgioupolis od 23690,-

Podle všeho se jedná o hotel Mythos Palace, jen ho má cestovka přiřazený do sousedního střediska (Kavros Kréta).

Pilot Beach Resort

Pilot Beach Resort od 25480,-

rozsáhlý hotelový komplex Pilot Beach Resort se nachází v klidném prostředí obklopeném olivovými a avokádovými stromy, v zátoce Almyrou, která je lemována krásnou širokou písečnou organizovanou pláží (dlouhou cca 400 m) s pozvolným vstupem do moře (je zde i plavčík, sprchy a převlékárny). Při vstupu do moře jsou v délce cca 2 m drobné oblázky, potom je písečné dno. Z hotelu i pláže je překrásný výhled na pohoří Lefka Ori.

Fereniki complex

Fereniki complex od 12790,-

rozlehlý hotelový komplex Fereniki (celkem 6 budov) se nachází v klidném venkovském prostředí, moře a pěkná dlouhá písečná pláž je vzdálena od objektů, které máme v nabídce, cca 200 - 260m, přes silnici (v závislosti na konkrétní ubytovací kapacitě). Budova Fereniki – cca 200m od moře, Fountoulis – cca 220m od moře, Manolis - cca 260m od moře. V moři mohou být kameny (doporučujeme boty do vody). Nedaleko od hotelu Fereniki je supermarket, půjčovna aut AutoWay a ve vzdálenosti cca 300m je centrum střediska s náměstím, kde jsou restaurace, taverny, obchody, kavárny, cukrárny, pekařství aj.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy