Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Georgioupolis

 

Stručný popis střediska Georgioupolis

Líbivé středisko Georgioupolis leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km na východ je historické městě Rethymnon, cca 40 km západním směrem leží krásné bývalé hlavní město Chania.

Jako mnoho jiných turistických středisek na Krétě, i Georgioupolis vzniklo z rybářské vesničky, v současnosti zde najdeme dobré turistické zázemí – množství taveren, kaváren, barů, půjčoven a plážových atrakcí, také čerpací stanici, lékárnu, poštu i netovou kavárnu. Georgioupolis má úhledné náměstíčko s řadou taveren, také podél moře je velký výběr občerstvení, okolí je krásně zelené, atraktivní je také do moře ústící říčka Almiros.

Výlety se střediska

Možností výletů je spousta, pěšky se dostanete ke sladkovodnímu jezeru Kournas, autobusy nebo vozidly z půjčovny pak můžete navštívit vzdálenější místa na Krétě, krásná jsou místa Chania a Rethymnon, návštěva jižní soutěsky Samaria bývá také častým výletem pořádaným cestovními kancelářemi. Pokud vyrazíte starou cestou přes Vríses, všimněte si krásné eukalyptové aleje. Vrises je velmi pěkná vesnička, která nabízí příjemné posezení v tavernách u soutoku dvou říček, ochutnejte zdejší vyhlášený jogurt s medem nebo jiná typicky řecká jídla.

Georgioupolis - plář

Pláž ve středisku Georgioupolis je 9 km dlouhá, písčitá, poskytuje místa odpočinková i rušnější, s možnostmi výběru vodních sportů.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Georgioupolis

Anemos Luxury Grand Resort

Anemos Luxury Grand Resort od 27680,-

Luxusní hotel Anemos Luxury Grand Resort, skládající se z několika menších jednopatrových budov, se nachází v klidné oblasti v blízkosti Georgioupolis, necelých 60 metrů od písčité pláže. Hotel zahájil činnost v roce 2016. Dokáže nabídnout svým hostům moderní a vkusné zázemí, přičemž v sobě spojuje řeckou a krétskou architekturu. Vyniká v nabídce nejen díky svému umístění, ale také díky vysoké kvalitě zařízení a služeb. Spokojení zde budou i velmi nároční hosté.

Mythos Palace - Georgioupolis

Mythos Palace - Georgioupolis od 25320,-

Podle všeho se jedná o hotel Mythos Palace, jen ho má cestovka přiřazený do sousedního střediska (Kavros Kréta).

Pilot Beach Resort

Pilot Beach Resort od 27080,-

rozsáhlý hotelový komplex Pilot Beach Resort se nachází v klidném prostředí obklopeném olivovými a avokádovými stromy, v zátoce Almyrou, která je lemována krásnou širokou písečnou organizovanou pláží (dlouhou cca 400 m) s pozvolným vstupem do moře (je zde i plavčík, sprchy a převlékárny). Při vstupu do moře jsou v délce cca 2 m drobné oblázky, potom je písečné dno. Z hotelu i pláže je překrásný výhled na pohoří Lefka Ori.

Vantaris Beach

Vantaris Beach od 7790,-

Přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Pláž se nachází v široké zátoce letoviska Georgioupolis na ostrově Kréta. Centrum vzdáleno cca 3,5 km. V blízkosti se nachází zastávka linkového autobusu.

Fereniki complex

Fereniki complex od 9990,-

rozlehlý hotelový komplex Fereniki (celkem 6 budov) se nachází v klidném venkovském prostředí, moře a pěkná dlouhá písečná pláž je vzdálena od objektů, které máme v nabídce, cca 200 - 260m, přes silnici (v závislosti na konkrétní ubytovací kapacitě). Budova Fereniki – cca 200m od moře, Fountoulis – cca 220m od moře, Manolis - cca 260m od moře. V moři mohou být kameny (doporučujeme boty do vody). Nedaleko od hotelu Fereniki je supermarket, půjčovna aut AutoWay a ve vzdálenosti cca 300m je centrum střediska s náměstím, kde jsou restaurace, taverny, obchody, kavárny, cukrárny, pekařství aj.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy