Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Georgioupolis

 

Stručný popis střediska Georgioupolis

Líbivé středisko Georgioupolis leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 20 km na východ je historické městě Rethymnon, cca 40 km západním směrem leží krásné bývalé hlavní město Chania.

Jako mnoho jiných turistických středisek na Krétě, i Georgioupolis vzniklo z rybářské vesničky, v současnosti zde najdeme dobré turistické zázemí – množství taveren, kaváren, barů, půjčoven a plážových atrakcí, také čerpací stanici, lékárnu, poštu i netovou kavárnu. Georgioupolis má úhledné náměstíčko s řadou taveren, také podél moře je velký výběr občerstvení, okolí je krásně zelené, atraktivní je také do moře ústící říčka Almiros.

Výlety se střediska

Možností výletů je spousta, pěšky se dostanete ke sladkovodnímu jezeru Kournas, autobusy nebo vozidly z půjčovny pak můžete navštívit vzdálenější místa na Krétě, krásná jsou místa Chania a Rethymnon, návštěva jižní soutěsky Samaria bývá také častým výletem pořádaným cestovními kancelářemi. Pokud vyrazíte starou cestou přes Vríses, všimněte si krásné eukalyptové aleje. Vrises je velmi pěkná vesnička, která nabízí příjemné posezení v tavernách u soutoku dvou říček, ochutnejte zdejší vyhlášený jogurt s medem nebo jiná typicky řecká jídla.

Georgioupolis - plář

Pláž ve středisku Georgioupolis je 9 km dlouhá, písčitá, poskytuje místa odpočinková i rušnější, s možnostmi výběru vodních sportů.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Georgioupolis

Sandy Beach

Sandy Beach od 17490,-

Jednoduchý menší hotel skládající se z hlavní budovy a přilehlých dvoupatrových budov s bungalovy renovovaný v roce 2011 se nachází přímo u písčité pláže v letovisku Georgioupolis, 4 km od jeho centra a 47 km od letiště v Heraklionu. V okolí hotelu jsou mini markety, restaurace a bary. Hotel je vhodný pro páry i rodiny s dětmi.

Vantaris Beach

Vantaris Beach od 26680,-

Přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Pláž se nachází v široké zátoce letoviska Georgioupolis na ostrově Kréta. Centrum vzdáleno cca 3,5 km. V blízkosti se nachází zastávka linkového autobusu.

Mare Monte Beach

Mare Monte Beach od 19990,-

Hotel Mare Monte Beach leží severozápadním pobřeží Kréty, přímo na písčité pláži Almiros, 2 km letovisko Georgioupolis, 35 km od Chanie a 20 km od Rethymna, autobusová zastávka před hotelem.

Pilot Beach Resort

Pilot Beach Resort od 36942,-

rozsáhlý hotelový komplex Pilot Beach Resort se nachází v klidném prostředí obklopeném olivovými a avokádovými stromy, v zátoce Almyrou, která je lemována krásnou širokou písečnou organizovanou pláží (dlouhou cca 400 m) s pozvolným vstupem do moře (je zde i plavčík, sprchy a převlékárny). Při vstupu do moře jsou v délce cca 2 m drobné oblázky, potom je písečné dno. Z hotelu i pláže je překrásný výhled na pohoří Lefka Ori.

Mythos Palace - Georgioupolis

Mythos Palace - Georgioupolis od 20838,-

Podle všeho se jedná o hotel Mythos Palace, jen ho má cestovka přiřazený do sousedního střediska (Kavros Kréta).


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy