Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kalamaki

 

Stručný popis střediska Kalamaki

Turistické středisko Kalamaki leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 5 km západně od historického města Chania. Je téměř spojeno se sousedním střediskem Kato Daratso, se kterým má společné písečné pláže u mělké zátoky, která je obklopena bohatou zelení.

Co v Kalamaki?

Kalamaki je nově vybudované středisko, vystavěné pro potřeby turistů a návštěvníků, příjemnou procházkou podél pláže se dostanete do starobylé Chanie, kde naleznete široké zábavní i nákupní možnosti, dostanete se sem také pravidelnou autobusovou linkou nebo taxi službou, cesta pak trvá cca 10 min. Středisko Kalamaki samotné pak nabízí taverny, bary, markety se základními potravinami a dobře vybavenou pláž.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kalamaki

Porto Kalamaki aparthotel

Porto Kalamaki aparthotel

Aparthotel Porto Kalamaki leží pouhé 4 km od historického města Chania mezi letovisky Agia Marina a Platanias. Od menší písečné pláže (doporučujeme obuv do vody) je aparthotel oddělený pouze pobřežní komunikací, větší písečná pláž je vzdálena cca 500 m. Nejbližší supermarket je cca 1 km daleko, krátkou procházkou je možné dojít do tradiční vesnice Galata. Do Chanie, která nabízí bohatý noční život, Vás pohodlně doveze pravidelná autobusová linka. Doporučujeme méně náročným klientům.

Panorama

Panorama

Oblíbený hotel Panorama nabízí služby pro aktivní dovolenou nejen pro rodiny s dětmi. Hotel je postaven na zvýšeném pobřeží, takže pohled z jeho zahrady od bazénu a ze všech předních pokojů je fantastický. Díky své poloze nabízí také velmi dobrou dostupnost do Chanie, nejhezčího přístavu na Krétě se spoustou obchodů, taveren a barů a především s krásnou promenádou v přístavu a malebnými klikatými uličkami starého města. Výborné služby uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Hotel Panorama doporučujeme všem klientům.

Sea Breeze

Sea Breeze

Penzion Sea Breeze leží téměř na pláži (15 m od moře) v letovisku Kalamaki. Ubytování svou polohou zcela jistě zaujme ty z vás, kteří vyžadují blízkost pláže a dostupnost místních služeb (obchody, restaurace, bary). Studia pro 2–3 osoby a apartmány pro 3-4 osoby jsou vybaveny kuchyňským koutem, soc. zařízením, balkónem/terasou, TV, wi-fi připojením zdarma, trezorem a klimatizaci v ceně zájezdu. Z celého ubytování je výhled na moře. Jednolůžkové studio + 600 Kč/noc.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy