Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gerani

 

Stručný popis střediska Gerani

Turistické středisko Gerani leží ve vzdálenosti 14 km západně od města Chania na severním pobřeží řeckého ostrova Kréta a má široký záběr možností ubytování – nabízí menší rodinné penziony, bungalovy a také ti, kteří mají rádi luxus hotelů zde pro sebe najdou to pravé. Gerani je tvořeno zčásti hotelovými komplexy, které leží přímo u 2km dlouhé písečné pláže, její šířka umožňuje velký výběr plážových sportů, najdete zde dětská hřiště, výběr vodních sportů, možnost pronájmu slunečníků s lehátky, prostě široký turistický komfort. Poblíž stojí řada penzionů, spolu s tavernami a restauracemi, najdete zde také půjčovny jízdních kol, skútrů a automobilů.

Další možnosti jsou v blízkém středisku Platanias, které je známé širokou nabídkou zábavy a nočního života. V  blízkosti Gerani, cca 10 km směrem do vnitrozemí se nachází původní typické krétské vesničky, které jsou turistickým ruchem téměř nedotčené, najdete zde klid a vynikající odpočinek při nasávání jejich atmosféry. Udělejte si tedy výlet do Modi, Manoliopoulo, Vrisses nebo Loutraki, cesta k vesničkám vám ukáže krásnou krétskou přírodu a ze svahů, ve kterých se nacházejí, budete mít nádherný výhled na severní pobřeží i nedaleký ostrůvek Sv. Teodora.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Gerani

Asterion

Asterion

Hotel Asterion se nachází na severním pobřeží Kréty v letovisku Gerani, pouhé 2 km od známého letoviska Platanias a 15 km západně od správního města této oblasti Chania. Hotel leží v bezprostřední blízkosti krásné písčité a zčásti písčito-oblázkové pláže. Obchody a restaurace jsou dostupné do 20 minut chůze z hotelu.

Aquamarine

Aquamarine od 20190,-

Nákupní možnosti cca 1,5 km od hotelu Aquamarine - Restaurace a bary cca 1 km - Letiště Chania cca 34 km

Silver Beach Gerani

Silver Beach Gerani

Hotel Silver Beach se nachází v klidné oblasti 13 km západně od Chanie v blízkosti rušného střediska Platanias přímo u oblázkové pláže.

Venus Beach

Venus Beach od 14790,-

Hotel Venus Beach se nachází v klidné části mezi letovisky Gerani a Platanias, leží přímo na pláži a skládá se ze dvou patrových budov umístěných za sebou. V budově blíže k bazénu jsou pokoje s klimatizací, ve vzdálenější budově je recepce, bar a společenská hala s TV. Hostům je dále k dispozici sladkovodní bazén s lehátky a slunečníky zdarma, dětské brouzdaliště a poolbar. Všechny pokoje mají vlastní příslušenství (WC, sprchový kout), telefon, balkon nebo terasu v přízemí. V některých pokojích si lze připlatit klimatizaci. Pláž před hotelem je písčitá a vstup do moře je spíše prudší. Za zábavou a nákupy se dá dojít pěšky za cca 10 minut do vedlejšího Plataniasu, taverna je i v nedalekém Gerani. Venus Beach doporučujeme všem klientům, kteří mají rádi klid a pohodu.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy