Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agios Nikolaos

 

Stručný popis střediska Agios Nikolaos

Město Agios Nikolaos je 4. největším městem ostrova Kréta, leží na severním pobřeží, cca 70km východně od hlavního města Heraklion. Malebné město Agios Nikolaos leží ve svahu nad zálivem Mirabello, který má také název Záliv bohatých. Typická fotografie z Agios Nikolaos je záběr na jezero Vulismeni s řadou restaurací a barů kolem něj, podle mytologie se v jezeru koupala bohyně Athéna. Vulismeni bylo do 19. stol. sladkovodním jezerem, turecký paša prorazil úzkou šíji, která ho oddělovala od moře, a nyní proplouvají 60m dlouhým umělým kanálem malé rybářské lodě na jezero, které při své délce 100 m má hloubku až 60m.

V současnosti je Agios Nikolaos turistické středisko, které nabízí procházky a velké nákupní možnosti, prohlédnut si zde můžete Muzeum národního umění a menší Archeologické muzeum. Z města Agios Nikolaos je mnoho možností výletů, nejlépe pronajatým vozidlem. Cca 6 km severně leží v blízkosti turistického střediska Elounda zbytky dórského města Olous, z části zatopené mořskou vodou, na blízkém ostrově stojí zbytky pevnosti Spinalonga, kde byla řecká stanice pro malomocné, můžete vyrazit také západním směrem, cca 25 km dělí Agios Nikolaos od letoviska Malia s písečnou pláží a také zbytky minojského paláce Malia. Směrem do vnitrozemí se prostírá zemědělsky úrodná náhorní planina Lasithi, obklopená prstencem hor pohoří Dikti, u vesnice Psychro se nachází také krápníková jeskyně Dikteon Andron, kde se podle mytologie narodil nejvyšší řecký bůh Zeus. Nádherný výhled na záliv Mirabello a pohoří Dikti budete mít od archeologického naleziště v Lató, cca 15 km jihozápadně od Agios Nikolaos.

Oblast Agios Nikolaos

Kraj Agios Nikolaos leží kolem Mirabelského zálivu na severním pobřeží Kréty a vede až na jih, kde leží nejjižnější město Evropy Ierapetra, odtud je možnost lodního výletu na krásný ostrůvek Chrissi. Kraj bývá nazýván Krétskou riviérou, neboť zde leží nejkrásnější letoviska s luxusním ubytováním, která navštěvuje movitá klientela. Nedaleko pobřeží Ag. Nikolaos leží ostrov Ag. Pantes s rezervací divokých kos, ze strmého východního pobřeží je krásný výhled na přilehlé ostrůvky Psira – dochované pozůstatky minojského osídlení a Mochlos –zde byly objeveny četné komorové hroby s cennými nálezy z minojského období, jsou vystaveny v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Nejvýchodnější část kraje Agios Nikolaos patří k nejchudším oblastem ostrova Kréta, holé kamenité pahorky připomínají více měsíční krajinu, pronajatým autem můžete dorazit přes město Sitia směrem k jihovýchodu až do Kato Zakros, kde byl nalezen další z minojských paláců Kréty.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agios Nikolaos

Iberostar Mirabello Beach & Spa

Iberostar Mirabello Beach & Spa od 19490,-

Luxusní hotelový komplex spadající do světoznámé sítě hotelů Iberostar zajišťuje klientům služby na vynikající úrovni, vkusné moderní vybavení a příjemné prostředí. Hotel se skládá z hlavní budovy a několika přilehlých bungalovů. Do centra oblíbeného letoviska Agios Nikolaos se spoustou obchodů, taveren a barů se dostanete po 2 km. Přímo u hotelu se nachází zastávka místní autobusové dopravy, kterou je možné využít. Iberostar Mirabello Beach & Spa doporučujeme zejména milovníkům koupání či mladým párům, hotel uspokojí i náročného klienta.

Ariadne Beach Alexandria Club

Ariadne Beach Alexandria Club

Hotel Ariadne Beach Alexandria Club, vystavený v mírném svahu, je tvořen hlavní budovou a bungalovy. Nachází se na klidném místě, na okraji malebného městečka Agios Nikolaos. Vzdálenost od letiště v Heraklionu je 65 km. 100 m od hotelu naleznete jeden minimarket a bar. Centrum městečka s množstvím obchodů, restaurací, kaváren, barů a zábavy je vzdáleno 800 m od hotelu. Hotel je situován cca 30 m od menší oblázkové pláže a cca 350 m od krásné písečné pláže Almyros.

Coral

Coral

Hotel Coral, skládající se ze 2 propojených budov, se nachází v blízkosti pláže v letovisku Agios Nikolaos, 500 m od jeho centra a 65 km od letiště v Heraklionu. Pláž byla oceněna modrou vlajkou za čistotu a pořádek. Hotel je vhodný pro páry i rodiny s dětmi. Klienti tohoto hotelu mohou využívat také služeb sesterského hotelu Hermes (30 m od Coralu). Oficiální kategorie: 3*.

Almiros Beach

Almiros Beach

Nedávno renovovaný hotel Almiros Beach je obklopen zahradami a nachází se přímo na pláži v letovisku Agios Nikolaos, 2 km od jeho centra a 70 km od letiště v Heraklionu. Před hotelem je zastávka autobusu.

Olympus a Mare

Olympus a Mare

Romantické hotely Olympus a Mare s nezapomenutelnou atmosférou se nachází v centru kouzelného města Agios Nikolaos, jen 50 m od pláže a odděluje je jen malá ulička. Olympus, jak již sám název napovídá, zastupuje řecké bohy z Olympu, takže každý z pokojů má jedno z jejich jmen. Mare zase představuje moře, ve kterém jsou pokoje pojmenovány stejně jako některé z řeckých ostrovů a barvy i vybavení ladí s barvami moře a přírody. Tato oblast nabízí nejen příjemné procházky po úžasném městě Agios Nikolaos, snadný přístup k nákupům či nočnímu životu, ale i krásné koupání. Pobyt v v hotelích Olympus a Mare je vhodný pro rodiny s dětmi i pro klienty všech věkových kategorií, kteří kromě krásných pláží preferují i možnost příjemných procházek, které jsou v tomto letovisku ideální – kolem přístavu i vyhlášeného sladkovodního jezera Voulismeni.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy