Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agios Nikolaos

 

Stručný popis střediska Agios Nikolaos

Město Agios Nikolaos je 4. největším městem ostrova Kréta, leží na severním pobřeží, cca 70km východně od hlavního města Heraklion. Malebné město Agios Nikolaos leží ve svahu nad zálivem Mirabello, který má také název Záliv bohatých. Typická fotografie z Agios Nikolaos je záběr na jezero Vulismeni s řadou restaurací a barů kolem něj, podle mytologie se v jezeru koupala bohyně Athéna. Vulismeni bylo do 19. stol. sladkovodním jezerem, turecký paša prorazil úzkou šíji, která ho oddělovala od moře, a nyní proplouvají 60m dlouhým umělým kanálem malé rybářské lodě na jezero, které při své délce 100 m má hloubku až 60m.

V současnosti je Agios Nikolaos turistické středisko, které nabízí procházky a velké nákupní možnosti, prohlédnut si zde můžete Muzeum národního umění a menší Archeologické muzeum. Z města Agios Nikolaos je mnoho možností výletů, nejlépe pronajatým vozidlem. Cca 6 km severně leží v blízkosti turistického střediska Elounda zbytky dórského města Olous, z části zatopené mořskou vodou, na blízkém ostrově stojí zbytky pevnosti Spinalonga, kde byla řecká stanice pro malomocné, můžete vyrazit také západním směrem, cca 25 km dělí Agios Nikolaos od letoviska Malia s písečnou pláží a také zbytky minojského paláce Malia. Směrem do vnitrozemí se prostírá zemědělsky úrodná náhorní planina Lasithi, obklopená prstencem hor pohoří Dikti, u vesnice Psychro se nachází také krápníková jeskyně Dikteon Andron, kde se podle mytologie narodil nejvyšší řecký bůh Zeus. Nádherný výhled na záliv Mirabello a pohoří Dikti budete mít od archeologického naleziště v Lató, cca 15 km jihozápadně od Agios Nikolaos.

Oblast Agios Nikolaos

Kraj Agios Nikolaos leží kolem Mirabelského zálivu na severním pobřeží Kréty a vede až na jih, kde leží nejjižnější město Evropy Ierapetra, odtud je možnost lodního výletu na krásný ostrůvek Chrissi. Kraj bývá nazýván Krétskou riviérou, neboť zde leží nejkrásnější letoviska s luxusním ubytováním, která navštěvuje movitá klientela. Nedaleko pobřeží Ag. Nikolaos leží ostrov Ag. Pantes s rezervací divokých kos, ze strmého východního pobřeží je krásný výhled na přilehlé ostrůvky Psira – dochované pozůstatky minojského osídlení a Mochlos –zde byly objeveny četné komorové hroby s cennými nálezy z minojského období, jsou vystaveny v Archeologickém muzeu v Heraklionu. Nejvýchodnější část kraje Agios Nikolaos patří k nejchudším oblastem ostrova Kréta, holé kamenité pahorky připomínají více měsíční krajinu, pronajatým autem můžete dorazit přes město Sitia směrem k jihovýchodu až do Kato Zakros, kde byl nalezen další z minojských paláců Kréty.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agios Nikolaos

Miramare hotel

Miramare hotel od 20380,-

Nádherný hotelový komplex skládající se z části Mirammare hotel a Mirammare Village se nachází na velice klidné části ostrova nedaleko městečka Agios Nikolaos. Hotel se rozkládá v mírném svahu a nabízí úžasný výhled na záliv Mirabello a městečko Agios Nikolaos. Je vybudován v tradičním ostrovním stylu. Nejbližší malá oblázková pláž bez lehátek a slunečníků se nachází cca 100 m od hotelu; organizovaná velká písčitooblázková pláž je od hotelu vzdálena asi 400m. Do města plného života Agios Nikolaos se dostanete příjemnou procházkou. Hotel Miramare je ideálním místem pro klienty; kteří vyhledávají klidnou a romantickou dovolenou v hotelu se službami na vynikající úrovni.

DiMare aparthotel

DiMare aparthotel od 16566,-

Uprostřed města Agios Nikolaos najdete unikátní sladkovodní jezero a kolem něj síť uliček plných obchůdků a restaurací. Jen nedaleko od centra a od jedné z krásných písečných pláží zálivu Mirabello je situován apartmánový dům Dimare. Tyto apartmány spolu s Miramare a dalšími luxusními hotely patří do skupiny hotelů Miramare Group. Očekávat proto můžete moderní elegantní ubytování a pohodovou dovolenou. Z pokojů se naskýtá nádherný výhled a během pobytu v tomto apartmánovém domě budete mít ideální možnost poznat pravou krétskou atmosféru.

Mistral Bay

Mistral Bay od 14031,-

Mistral Bay je hotel městského typu situovaný v samotném srdci malebného letoviska Agios Nikolaos. Tento hotel je skvělým výběrem pro všechny ty, kteří dávají přednost pobytu v centru dění, pro všechny, kteří milují procházky a život ve městě. Malebné jezero Voulismeni s přístavem objevíte už po 4 minutách chůze. Pokoje jsou stylové a zrenovované, stejně jako veřejné prostory hotelu s pohodlnými zákoutími pro odpočinek. Ze střešního baru si můžete vychutnávat krásný výhled na ostrov Spinalonga i na celé město. Nejbližší, menší pláž je od hotelu vzdálena necelých 100 m a ve vzdálenosti jen 400 m se nachází nejhezčí zdejší městská organizovaná pláž, jejíž návštěvu doporučujeme. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie, které spíše preferují rušnější dovolenou.

Coral

Coral od 15590,-

Hotel Coral, skládající se ze 2 propojených budov, se nachází v blízkosti pláže v letovisku Agios Nikolaos, 500 m od jeho centra a 65 km od letiště v Heraklionu. Pláž byla oceněna modrou vlajkou za čistotu a pořádek. Hotel je vhodný pro páry i rodiny s dětmi. Klienti tohoto hotelu mohou využívat také služeb sesterského hotelu Hermes (30 m od Coralu). Oficiální kategorie: 3*.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy