Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Makrigialos

 

Stručný popis střediska Makrigialos

Malé letovisko Makrigialos leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Kréta, cca 26 km východně od města Ierapetra. Je vhodným místem dovolené pro ty, kteří požadují klid, pohodu a chystají se poznávat krásy Kréty. Makrigialos spadá do turistické oblasti, která je cca 26 km dlouhá, patří do ní střediska Ierapetra, Koutsounari, Ferma, Agia Fotia, Galini, Achlia, Mavros Kolimbos, Koutsouras a  Makrigialos – všechna leží na pobřežní silnici, která spojuje město Ierapetra a výhodní Krétu.

Vybavení střediska Makrigialos

Ve středisku Makrigialos najdete několik pláží, které jsou lemovány promenádou ve stínu stromů, malými hotýlky a penziony. Kolem silnice, která není příliš frekventovaná,  pak je řada taveren, minimarketů se základními potravinami. Pláže v oblasti jsou pokryty drobnými oblázky a jsou klidné. Krajina v oblasti Makrogialos bývá v letní sezoně dosti vyprahlá, oblast patří mezi nejsušší oblasti na Krétě, vynikají zde kopce pokryté pichlavými keři a zajímavou krajinu doplňují  písečné oblasti a hluboké kaňony, při vašich procházkách se stane, že nepotkáte nikoho – jde o rozlehlé oblasti téměř bez civilizace.

Letovisko Makrigialos - okolí

Ze střediska Makrigialos můžete vyrazit na výlety na západ k Ierapetře a pak pokračovat k severu nebo dále na východ cca 12 km leží klášter Moni Kapsa, při cestě dál na východ Kréty se dostanete např. k pláži v Xerokambos, nebo při dalším pokračování na sever k městu Sitia, klášteru Moni Toplou a palmové pláži Vai. Při úvaze o vypůjčení auta si vozítko rezervujte s předstihem, hlavně v plné sezoně se může stát, že nabídka bude velmi malá.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Makrigialos

Artemis

Artemis

Studia jsou situována přímo na dlouhé písečné pláži, místy promíchané s kamínky, s pozvolným vstupem do moře. Komplex tvoří tři samostatné budovy, každá má jiného majitele. Domy jsou obsazovány anglickými turisty a pro české a slovenské hosty je k dispozici jedna dvoupatrová budova s pokoji orientovanými k moři, což zaručuje buď zcela otevřený nebo stromy částečně ukrytý výhled na moře. Součástí areálu je i snack bar, poskytuje příjemné osvěžení během horkých letních dní, je tu také biliárový stůl a možnost využití internetu. Ubytování je v jednoduchých studiích pro 2-3 osoby (v některých studiích možnost přistýlky pro 4. osobu) s kuchyňským koutem se základním vybavením, koupelnou/WC. Možnost klimatizace za příplatek. Hosté ve studiích na přízemí mají doslova jeden skok z terasy do písku na pláži. Příjemný chládek poskytuje zahrada s fontánou.

Korali

Korali

16 studií

Mikri Poli

Mikri Poli

Hotelový komplex hlavní hotelové budovy Mikri Poli a několika patrových budov se nachází 1km od centra vesničky Makrigialos, 35km od města Sitia a 120km od letiště v Heraklionu.

Soula

Soula

V oblasti jižní Kréta, na okraji letoviska Makris Yialos, v jeho prvním zálivu, přímo u moře, stojí úzká jednopatrová budova studií Soula. Zelené okenice příjemně kontrastují s pastelovou barvou domu. Exteriér doplňuje několik keříků a palma, která během horkých letních dní poskytuje osvěžující stín. Na písčito-oblázkovou pláž je to jen na skok, od pláže ho dělí jen místní komunikace. Dům disponuje studii pro dvě osoby a apartmánem s oddělenou ložnicí pro 4 osoby. Všechna studia jsou situována v přízemí a mají terasu, přičemž apartmán s vlastním balkonem je umístěn v patře. Všechna studia a apartmán jsou vybaveny kuchyňským koutem se základním zařízením, ledničkou, koupelnou/WC. Klimatizace je možná za příplatek. Pokud se vám podaří vzbudit se v časných ranních hodinách, můžete se kochat kouzelným východem slunce. Hned vedle domu se nachází taverna, jejíž majitelé pronajímají na pláži lehátka a slunečníky. Dům je vzdálený od centra letoviska s tavernami a obchůdky asi 400 m. Pokud se vydáte na procházku do centra vesničky, naproti domu Theodora narazíte na minimarket patřící vaší domácí – paní Soule.

Corali studia

Corali studia


Jen pouhých 40 m od moře, u nejhezčího úseku písečné pláže, v centru vesničky Makris Yialos a v blízkosti obchůdků a taveren se nachází sympatická budova studií Corali, kterou nepřehlédnete mimo jiné i diky majestátním exotickým jehličnanům – araukariim, které jsou zde vysazeny. Ubytovaní je zajištěno v tradičních studiích vybavených kuchyňkami. Tento oblíbený dům, který se do naší nabídky vrátil, doporučujeme především pro páry, které chtějí objevovat krásy a skryté pláže jihovychodní Kréty.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy