Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Makrigialos

 

Stručný popis střediska Makrigialos

Malé letovisko Makrigialos leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Kréta, cca 26 km východně od města Ierapetra. Je vhodným místem dovolené pro ty, kteří požadují klid, pohodu a chystají se poznávat krásy Kréty. Makrigialos spadá do turistické oblasti, která je cca 26 km dlouhá, patří do ní střediska Ierapetra, Koutsounari, Ferma, Agia Fotia, Galini, Achlia, Mavros Kolimbos, Koutsouras a  Makrigialos – všechna leží na pobřežní silnici, která spojuje město Ierapetra a výhodní Krétu.

Vybavení střediska Makrigialos

Ve středisku Makrigialos najdete několik pláží, které jsou lemovány promenádou ve stínu stromů, malými hotýlky a penziony. Kolem silnice, která není příliš frekventovaná,  pak je řada taveren, minimarketů se základními potravinami. Pláže v oblasti jsou pokryty drobnými oblázky a jsou klidné. Krajina v oblasti Makrogialos bývá v letní sezoně dosti vyprahlá, oblast patří mezi nejsušší oblasti na Krétě, vynikají zde kopce pokryté pichlavými keři a zajímavou krajinu doplňují  písečné oblasti a hluboké kaňony, při vašich procházkách se stane, že nepotkáte nikoho – jde o rozlehlé oblasti téměř bez civilizace.

Letovisko Makrigialos - okolí

Ze střediska Makrigialos můžete vyrazit na výlety na západ k Ierapetře a pak pokračovat k severu nebo dále na východ cca 12 km leží klášter Moni Kapsa, při cestě dál na východ Kréty se dostanete např. k pláži v Xerokambos, nebo při dalším pokračování na sever k městu Sitia, klášteru Moni Toplou a palmové pláži Vai. Při úvaze o vypůjčení auta si vozítko rezervujte s předstihem, hlavně v plné sezoně se může stát, že nabídka bude velmi malá.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Makrigialos


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy