Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Maleme

 

Stručný popis střediska Maleme

Středisko Maleme leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 15 km západně od historického města Chania, přímo na hlavní silnici Chania – Kissamos/Kasteli. Ve středisku najdete autobusovou zastávku, která projíždí okolní turistická střediska a jezdí pravidelně a často.

Středisko Maleme se stále rozvíjí, je zde několik větších hotelů a penziony nabízející ubytování, jsou rozestavěny podél široké oblázkové pláže. V Maleme se nachází dostatečný počet taveren a obchůdků se základním sortimentem zboží, k zábavě je určeno několik barů a diskotéka.

Okolí letoviska Maleme

Velmi živý turistický ruch a větší možnosti zábavy najdete v blízkém středisku Platanias, kam se dostanete např. autobusem. Blízkost krásného starobylého města Chania přímo vybízí k jeho návštěvě, autobusem a půjčeným automobilem se dostanete na další krásné lokality Kréty, např. na pláž Falasarna, Balos, či jižněji ležící Elafonissi. V pohoří Lefka Ori, které dosahuje vysokých nadmořských výšek, najdete také Národní park s nádhernou přírodou a známou soutěsku Samaria. Poblíž Maleme se nachází německý vojenský hřbitov s hroby příslušníků německých výsadkových jednotek, koho zaujme tato nabídka, jistě rád navštíví také zátoku a přirozený přístav Kréty Souda, který leží cca 4 km  na jihovýchod od Chanie, nachází se zde kotviště velkých obchodních lodí a trajektů, také základna vojenského námořnictva.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Maleme

Castro Beach

Castro Beach

Známý a vyhledávaný hotelový areál, který tvoří hlavní budova a tři další bloky, se nachází v klidném prostředí, v oblasti Maleme. Doporučujeme pronajmout si auto a podnikat individuální výlety po ostrově. Pravidelnou autobusovou linkou lze cestovat pohodlně do Plataniasu (cca 2€) nebo do Chanie, spojení je poměrně frekventované. V oblasti je jen několik taverniček a malých obchůdků.

Louis Creta Princess

Louis Creta Princess

Hotelový komplex Louis Creta Princess jistě zaujme především náročnější klienty z řad rodin s dětmi, které od své dovolené očekávají nejen kvalitní ubytování, ale také výborný servis. To vše a mnohem více je Louis Creta Princess schopen nabídnout. Můžete využít množství zábavních služeb, které svým klientům poskytuje v rámci hotelového komplexu. Pokud byste přes širokou nabídku animací a odpočinkových aktivit chtěli navštívit centrum severní Kréty, můžete se zdarma svést do Chanie hotelovým minibusem. Doporučujeme večerní návštěvu nedalekého Plataniasu, kde je mnoho obchodů a barů k příjemnému posezení.

Ledra Maleme

Ledra Maleme

Hotel apartments Ledra Maleme se nachází nedaleko centra letoviska Maleme. Oblázková pláž je vzdálena cca 150 m a je zde možnost využití nabídky vodních sportů. Najdete zde moderní komfortní ubytování ve velice prostorných studiích. V zahradě je sladkovodní bazén s pool barem a v místní restauraci máte možnost ochutnat krétské speciality. Hotel Ledra Maleme doporučujeme všem věkovým kategoriím, klientům, kteří upřednostňují ubytování hotelového typu s možností dokoupení služeb.

Bella Pais

Bella Pais od 14690,-

Hotel apartments Bella Pais se skládá z několika budov rozmístěných kolem bazénů a je obklopen příjemnou zelení. Pláž je vzdálena pouhých cca 100 m, podobně tak centrum historického letoviska Maleme. Najdete zde kvalitní servis, přátelský personál a komfortní ubytování ve studiích nebo apartmánech. Hotel Bella Pais doporučujeme všem, kteří vyhledávají pohodlnou a komfortní dovolenou za příznivou cenu, a kteří kromě odpočinku rádi využijí i nabídku sportu a zábavy


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy