Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Maleme

 

Stručný popis střediska Maleme

Středisko Maleme leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 15 km západně od historického města Chania, přímo na hlavní silnici Chania – Kissamos/Kasteli. Ve středisku najdete autobusovou zastávku, která projíždí okolní turistická střediska a jezdí pravidelně a často.

Středisko Maleme se stále rozvíjí, je zde několik větších hotelů a penziony nabízející ubytování, jsou rozestavěny podél široké oblázkové pláže. V Maleme se nachází dostatečný počet taveren a obchůdků se základním sortimentem zboží, k zábavě je určeno několik barů a diskotéka.

Okolí letoviska Maleme

Velmi živý turistický ruch a větší možnosti zábavy najdete v blízkém středisku Platanias, kam se dostanete např. autobusem. Blízkost krásného starobylého města Chania přímo vybízí k jeho návštěvě, autobusem a půjčeným automobilem se dostanete na další krásné lokality Kréty, např. na pláž Falasarna, Balos, či jižněji ležící Elafonissi. V pohoří Lefka Ori, které dosahuje vysokých nadmořských výšek, najdete také Národní park s nádhernou přírodou a známou soutěsku Samaria. Poblíž Maleme se nachází německý vojenský hřbitov s hroby příslušníků německých výsadkových jednotek, koho zaujme tato nabídka, jistě rád navštíví také zátoku a přirozený přístav Kréty Souda, který leží cca 4 km  na jihovýchod od Chanie, nachází se zde kotviště velkých obchodních lodí a trajektů, také základna vojenského námořnictva.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Maleme


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy