Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ierapetra

 

Stručný popis střediska Ierapetra

Město Ierapetra se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréta, kde je největším turistickým střediskem a jediným městem, cca  km jižně od Agios Nikolaos a cca  km od hlavního města Heraklion, leží v nejužším místě Kréty – na severní pobřeží je to pouhých 14 km.

Město Ierapetra vzniklo na místě antického přístavu Hierapedra, má dlouhou historii a zajímavou informaci o tom, jak zde přespal slavný Napoleon při svém tažení do Egypta. Ierapetra leží v rovinaté krajině plné foliovníků, atmosféra je spíše severoafrická i díky obvykle nejvyšším teplotám vzduchu na Krétě, a nenajdete zde obvyklou kulisu hor . Ierapetra vám nabídne procházku po dlouhé pobřežní promenádě, která je lemována řadou taveren, restaurací, barů a obchůdků se suvenýry i základními potravinami. Z památek v Ierapetře uvedeme benátskou pevnost u přístavu /13. stol./, mešitu Tzami a Otomanskou fontánu, které připomínají dlouhé roky benátské a turecké nadvlády. V Ierapetře se nachází také menší Archeologické muzeum, které je umístěno v budově bývalé turecké školy. Zdejší pláž se táhne několik km směrem na východ, je oblázková, v některých částech nabízí plážový servis, pobřeží je omýváno Libyjským mořem – k břehům Afriky je to z Ierapetry cca 300 km. Okolí Ierapetry je zemědělská oblast plná foliovníků, můžete odtud vyjíždět za bližším poznáváním východní Kréty, třeba k vykopávkám minojského paláce Kato Zakros, nebo podél jižního pobřeží prozkoumávat zdejší pláže.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Ierapetra

Dessole Blue Star

Dessole Blue Star od 13680,-

Hotel Dessole Blue Star leží přímo u hotelové písečné pláže promíchané drobnými kamínky s pozvolným vstupem do moře • cca 5 km od centra města Ierapetra s množstvím obchůdků, restaurací a taveren • autobusová zastávka přímo před hotelem • 100 km vzdálené od letiště a hlavního města ostrova, Heraklionu

Tylissos Beach

Tylissos Beach od 19190,-

Hotel Tylissos Beach má výbornou polohu - je situovaný na okraji města Ierapetra, od písčito-oblázkové pláže ho odděluje pouze místní komunikace. Celému hotelu dominuje bílá a světlé pastelové barvy. Z terasy před hotelem se nabízí krásný výhled na otevření moře a zapadající slunce, zadní část hotelového areálu vyplňují bazény a zahrada. Do města se dostanete krátkou procházkou po pobřežní promenádě, kterou vám zpříjemní hovorní obchodníci s nabídkou různých produktů či vůně jídel z restaurací a taveren.

Gialos

Gialos od 12450,-

Na okraji Iearapetry, uprostřed zahrady plné kvetoucích oleandrů, různých keříků a stromů stojí bílé přízemní domečky s modrými dveřmi a okenicemi. Od široké písčito-kamínkové pláže je dělí cesta. Ubytování je zajištěné ve studiích pro 2 osoby a v apartmánu pro 4 osoby se dvěma oddělenými ložnicemi. Všechny pokoje jsou jednoduše zařízené v krétskému stylu, vybavené kuchyňkou s ledničkou a základním kuchyňským nádobím, televizorem, koupelnou se sprchou a WC. V každém studiu/aparmánu je možná klimatizace za příplatek. Na balkonech s posezením si můžete vychutnat odpolední kávu. Vedle hotelu najdete i fotbalové hřiště a tenisové kurty (vedle hotelu Tylissos Beach). Několika minutovou procházkou se lehce dostanete do centra města Ierapetra, jehož návštěvu si určitě nenechte ujít.

Petra Mare

Petra Mare od 15990,-

Hotelový komplex Petra Mare se nachází na dlouhé písečné pláži, místy promíchané se štěrkem, místy při vstupu do moře s kamenným podložím. Stojí na konci pěší promenády přímořského městečka Ierapetra a nabízí široké možnosti kulturního a sportovního vyžití. Před začátkem letní sezóny proběhla kompletní rekonstrukce hotelového exteriéru. Od centra Ierapetry je vzdálený asi 800 m.

Astron

Astron od 16180,-

Moderní zrekonstruovaný městský hotel se nachází v centru Ierapetra; přímo u moře. Pěkná písčito-oblázková pláž s tmavým pískem je od hotelu přibližně 20 m a je přístupná po schodech. Vedle hotelu leží městský venkovní stadion; kde si můžete volně zaběhat či zahrát fotbal a basketbal. V okolí hotelu naleznete různé obchody; restaurace a bary. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy