Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ierapetra

 

Stručný popis střediska Ierapetra

Město Ierapetra se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréta, kde je největším turistickým střediskem a jediným městem, cca  km jižně od Agios Nikolaos a cca  km od hlavního města Heraklion, leží v nejužším místě Kréty – na severní pobřeží je to pouhých 14 km.

Město Ierapetra vzniklo na místě antického přístavu Hierapedra, má dlouhou historii a zajímavou informaci o tom, jak zde přespal slavný Napoleon při svém tažení do Egypta. Ierapetra leží v rovinaté krajině plné foliovníků, atmosféra je spíše severoafrická i díky obvykle nejvyšším teplotám vzduchu na Krétě, a nenajdete zde obvyklou kulisu hor . Ierapetra vám nabídne procházku po dlouhé pobřežní promenádě, která je lemována řadou taveren, restaurací, barů a obchůdků se suvenýry i základními potravinami. Z památek v Ierapetře uvedeme benátskou pevnost u přístavu /13. stol./, mešitu Tzami a Otomanskou fontánu, které připomínají dlouhé roky benátské a turecké nadvlády. V Ierapetře se nachází také menší Archeologické muzeum, které je umístěno v budově bývalé turecké školy. Zdejší pláž se táhne několik km směrem na východ, je oblázková, v některých částech nabízí plážový servis, pobřeží je omýváno Libyjským mořem – k břehům Afriky je to z Ierapetry cca 300 km. Okolí Ierapetry je zemědělská oblast plná foliovníků, můžete odtud vyjíždět za bližším poznáváním východní Kréty, třeba k vykopávkám minojského paláce Kato Zakros, nebo podél jižního pobřeží prozkoumávat zdejší pláže.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Ierapetra

Solimar Azure

Solimar Azure

standardní pokoje pro 2 osoby s možností 1-2 přistýlek • centrální klimatizace (cca 15.6.-15.9.) • koupelna/WC • fén • TV/SAT • malá lednička • příslušenství na přípravu kávy a čaje (pouze v superior a rodinných pokojích) • župany a pantofle (pouze v superior a rodinných pokojích) • trezor (za poplatek) • WiFi (za poplatek) • telefonování (za poplatek) • balkon nebo terasa.

Astron

Astron od 14380,-

Moderní zrekonstruovaný městský hotel se nachází v centru Ierapetra; přímo u moře. Pěkná písčito-oblázková pláž s tmavým pískem je od hotelu přibližně 20 m a je přístupná po schodech. Vedle hotelu leží městský venkovní stadion; kde si můžete volně zaběhat či zahrát fotbal a basketbal. V okolí hotelu naleznete různé obchody; restaurace a bary. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií.

Petra Mare

Petra Mare od 17100,-

Hotelový komplex Petra Mare se nachází na dlouhé písečné pláži, místy promíchané se štěrkem, místy při vstupu do moře s kamenným podložím. Stojí na konci pěší promenády přímořského městečka Ierapetra a nabízí široké možnosti kulturního a sportovního vyžití. Před začátkem letní sezóny proběhla kompletní rekonstrukce hotelového exteriéru. Od centra Ierapetry je vzdálený asi 800 m.

Dessole Blue Star

Dessole Blue Star od 16790,-

Hotel Dessole Blue Star leží přímo u hotelové písečné pláže promíchané drobnými kamínky s pozvolným vstupem do moře • cca 5 km od centra města Ierapetra s množstvím obchůdků, restaurací a taveren • autobusová zastávka přímo před hotelem • 100 km vzdálené od letiště a hlavního města ostrova, Heraklionu

Gialos

Gialos od 11296,-

Na okraji Iearapetry, uprostřed zahrady plné kvetoucích oleandrů, různých keříků a stromů stojí bílé přízemní domečky s modrými dveřmi a okenicemi. Od široké písčito-kamínkové pláže je dělí cesta. Ubytování je zajištěné ve studiích pro 2 osoby a v apartmánu pro 4 osoby se dvěma oddělenými ložnicemi. Všechny pokoje jsou jednoduše zařízené v krétskému stylu, vybavené kuchyňkou s ledničkou a základním kuchyňským nádobím, televizorem, koupelnou se sprchou a WC. V každém studiu/aparmánu je možná klimatizace za příplatek. Na balkonech s posezením si můžete vychutnat odpolední kávu. Vedle hotelu najdete i fotbalové hřiště a tenisové kurty (vedle hotelu Tylissos Beach). Několika minutovou procházkou se lehce dostanete do centra města Ierapetra, jehož návštěvu si určitě nenechte ujít.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy