Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ierapetra

 

Stručný popis střediska Ierapetra

Město Ierapetra se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréta, kde je největším turistickým střediskem a jediným městem, cca  km jižně od Agios Nikolaos a cca  km od hlavního města Heraklion, leží v nejužším místě Kréty – na severní pobřeží je to pouhých 14 km.

Město Ierapetra vzniklo na místě antického přístavu Hierapedra, má dlouhou historii a zajímavou informaci o tom, jak zde přespal slavný Napoleon při svém tažení do Egypta. Ierapetra leží v rovinaté krajině plné foliovníků, atmosféra je spíše severoafrická i díky obvykle nejvyšším teplotám vzduchu na Krétě, a nenajdete zde obvyklou kulisu hor . Ierapetra vám nabídne procházku po dlouhé pobřežní promenádě, která je lemována řadou taveren, restaurací, barů a obchůdků se suvenýry i základními potravinami. Z památek v Ierapetře uvedeme benátskou pevnost u přístavu /13. stol./, mešitu Tzami a Otomanskou fontánu, které připomínají dlouhé roky benátské a turecké nadvlády. V Ierapetře se nachází také menší Archeologické muzeum, které je umístěno v budově bývalé turecké školy. Zdejší pláž se táhne několik km směrem na východ, je oblázková, v některých částech nabízí plážový servis, pobřeží je omýváno Libyjským mořem – k břehům Afriky je to z Ierapetry cca 300 km. Okolí Ierapetry je zemědělská oblast plná foliovníků, můžete odtud vyjíždět za bližším poznáváním východní Kréty, třeba k vykopávkám minojského paláce Kato Zakros, nebo podél jižního pobřeží prozkoumávat zdejší pláže.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Ierapetra

Dessole Blue Star

Dessole Blue Star

Hotel Dessole Blue Star leží přímo u hotelové písečné pláže promíchané drobnými kamínky s pozvolným vstupem do moře • cca 5 km od centra města Ierapetra s množstvím obchůdků, restaurací a taveren • autobusová zastávka přímo před hotelem • 100 km vzdálené od letiště a hlavního města ostrova, Heraklionu

Arion Palace

Arion Palace

Na jihovýchodním pobřeží Kréty, asi 2 km od města Ierapetra, stojí na kopci působivý hotel Arion Palace, který z loňského roku můžete znát pod názvem Solimar Azure. Z jeho pečlivě upravené zahrady se vám naskytne okouzlující panoramatický výhled na celou Ierapetru s jejím malebným přístavem, jako i na azurově modré moře. Od dlouhé písčito-oblázkové pláže je vzdálen přibližně 600 m. Hotelovou kyvadlovou dopravou se za pár minut dostanete do centra letoviska či na pláž. Letiště je vzdálené asi 95 km.

Astron

Astron od 13880,-

Moderní zrekonstruovaný městský hotel se nachází v centru Ierapetra; přímo u moře. Pěkná písčito-oblázková pláž s tmavým pískem je od hotelu přibližně 20 m a je přístupná po schodech. Vedle hotelu leží městský venkovní stadion; kde si můžete volně zaběhat či zahrát fotbal a basketbal. V okolí hotelu naleznete různé obchody; restaurace a bary. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií.

Tylissos Beach

Tylissos Beach

Hotel Tylissos Beach má výbornou polohu - je situovaný na okraji města Ierapetra, od písčito-oblázkové pláže ho odděluje pouze místní komunikace. Celému hotelu dominuje bílá a světlé pastelové barvy. Z terasy před hotelem se nabízí krásný výhled na otevření moře a zapadající slunce, zadní část hotelového areálu vyplňují bazény a zahrada. Do města se dostanete krátkou procházkou po pobřežní promenádě, kterou vám zpříjemní hovorní obchodníci s nabídkou různých produktů či vůně jídel z restaurací a taveren.

Petra Mare

Petra Mare od 17490,-

Hotelový komplex Petra Mare se nachází na dlouhé písečné pláži, místy promíchané se štěrkem, místy při vstupu do moře s kamenným podložím. Stojí na konci pěší promenády přímořského městečka Ierapetra a nabízí široké možnosti kulturního a sportovního vyžití. Před začátkem letní sezóny proběhla kompletní rekonstrukce hotelového exteriéru. Od centra Ierapetry je vzdálený asi 800 m.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy