Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Ierapetra

 

Stručný popis střediska Ierapetra

Město Ierapetra se nachází na jižním pobřeží ostrova Kréta, kde je největším turistickým střediskem a jediným městem, cca  km jižně od Agios Nikolaos a cca  km od hlavního města Heraklion, leží v nejužším místě Kréty – na severní pobřeží je to pouhých 14 km.

Město Ierapetra vzniklo na místě antického přístavu Hierapedra, má dlouhou historii a zajímavou informaci o tom, jak zde přespal slavný Napoleon při svém tažení do Egypta. Ierapetra leží v rovinaté krajině plné foliovníků, atmosféra je spíše severoafrická i díky obvykle nejvyšším teplotám vzduchu na Krétě, a nenajdete zde obvyklou kulisu hor . Ierapetra vám nabídne procházku po dlouhé pobřežní promenádě, která je lemována řadou taveren, restaurací, barů a obchůdků se suvenýry i základními potravinami. Z památek v Ierapetře uvedeme benátskou pevnost u přístavu /13. stol./, mešitu Tzami a Otomanskou fontánu, které připomínají dlouhé roky benátské a turecké nadvlády. V Ierapetře se nachází také menší Archeologické muzeum, které je umístěno v budově bývalé turecké školy. Zdejší pláž se táhne několik km směrem na východ, je oblázková, v některých částech nabízí plážový servis, pobřeží je omýváno Libyjským mořem – k břehům Afriky je to z Ierapetry cca 300 km. Okolí Ierapetry je zemědělská oblast plná foliovníků, můžete odtud vyjíždět za bližším poznáváním východní Kréty, třeba k vykopávkám minojského paláce Kato Zakros, nebo podél jižního pobřeží prozkoumávat zdejší pláže.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Ierapetra

Ostria Beach

Ostria Beach

Přibližně 5 km východně od Ierapetry vás zavede z hlavní cesty úzká cestička k pláži a k areálu hotelu Ostria Beach. Hotelový komplex, který se rozprostírá na ploše 55 000 m2 tvoří hlavní budova a několik jednoposchoďových budov obklopených pěstovanou zahradou plnou krásných květů. Celý komplex připomíná malou vesničku. Hotel je situovaný přímo na dlouhé písčito-kamínkové pláži, kde svůj ráj najdou také milovníci vodních sportů.

Calimera Club Sunshine Creta

Calimera Club Sunshine Creta

Hotel Calimera Club Sunshine Creta se nachází v klidné oblasti vesničky Koutsounari, přímo u pláže. Městečko Ierapetra, které nabízí nejbližší nákupní možnosti, je vzdáleno cca 9 km od hotelu. Letiště v Heraklionu leží cca 100 km daleko.

Arion Palace

Arion Palace

Na jihovýchodním pobřeží Kréty, asi 2 km od města Ierapetra, stojí na kopci působivý hotel Arion Palace, který z loňského roku můžete znát pod názvem Solimar Azure. Z jeho pečlivě upravené zahrady se vám naskytne okouzlující panoramatický výhled na celou Ierapetru s jejím malebným přístavem, jako i na azurově modré moře. Od dlouhé písčito-oblázkové pláže je vzdálen přibližně 600 m. Hotelovou kyvadlovou dopravou se za pár minut dostanete do centra letoviska či na pláž. Letiště je vzdálené asi 95 km.

Gialos

Gialos od 11865,-

Na okraji Iearapetry, uprostřed zahrady plné kvetoucích oleandrů, různých keříků a stromů stojí bílé přízemní domečky s modrými dveřmi a okenicemi. Od široké písčito-kamínkové pláže je dělí cesta. Ubytování je zajištěné ve studiích pro 2 osoby a v apartmánu pro 4 osoby se dvěma oddělenými ložnicemi. Všechny pokoje jsou jednoduše zařízené v krétskému stylu, vybavené kuchyňkou s ledničkou a základním kuchyňským nádobím, televizorem, koupelnou se sprchou a WC. V každém studiu/aparmánu je možná klimatizace za příplatek. Na balkonech s posezením si můžete vychutnat odpolední kávu. Vedle hotelu najdete i fotbalové hřiště a tenisové kurty (vedle hotelu Tylissos Beach). Několika minutovou procházkou se lehce dostanete do centra města Ierapetra, jehož návštěvu si určitě nenechte ujít.

Astron

Astron od 15734,-

Moderní zrekonstruovaný městský hotel se nachází v centru Ierapetra; přímo u moře. Pěkná písčito-oblázková pláž s tmavým pískem je od hotelu přibližně 20 m a je přístupná po schodech. Vedle hotelu leží městský venkovní stadion; kde si můžete volně zaběhat či zahrát fotbal a basketbal. V okolí hotelu naleznete různé obchody; restaurace a bary. Doporučujeme klientům všech věkových kategorií.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy