Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skaleta

 

Stručný popis střediska Skaleta

Středisko Skaleta leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 12 km východně od historického města Rethymnon. Skaleta byla dříve malou rybářskou vesničkou, s rozvojem turistického ruchu se rozrostla do podoby dobře vybaveného turistického komplexu, který poskytuje turistům zázemí pro trávení příjemné dovolené s dostatkem zábavy a relaxu. Skaleta je dobrým výchozím bodem pro poznávání střední části Kréty až po jižní pobřeží, kde najdete příjemná městečka Chora Sfakion, Plakias nebo pláže Kosmos či Matala. Po hlavní silnici je rychlá doprava do měst Chania na západ i do hlavního města Heraklion na východ od Skalety.

Skaleta - pláž

Středisko Skaleta je  vyhledávaná pro svou 12 km dlouhou písečnou pláž, která se táhne západním směrem až k městu Rethymnon a lemuje také následující letoviska Stavromenos, Sfakaki, Pigianos Kambos, Adelianos Kambos, Platanias a Perivolia. Pláž poskytuje možnost příjemných procházek podél moře, které lemuje řada plážových taveren a barů, rodiče malých dětí i neplavci pak jistě uvítají pozvolný vstup do moře.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Skaleta

Begetis Bay

Begetis Bay

Hotel Begetis Bay se nachází přímo u pláže (přes místní komunikaci) v klidné části letoviska Scaleta, 12 km od města Rethymno a asi 70 km od letiště v Heraklionu. Nedaleko hotelu je autobusová zastávka se spojením do města Rethymna. Hotel rodinného typu je vhodný pro méně náročnou klientelu.

Begeti Bay

Begeti Bay

přímo u písčito-oblázkové pláže

Corali Beach od 9390,-

Tento menší hotel Corali Beach s rodinnou atmosférou se nachází na ostrově Kréta, 12 km od Rethymna, 60 km od města Chania a 70 km od Heraklionu (dobré autobusové spojení se všemi místy, zastávka autobusu je nedaleko domu). Pláž je vzdálena 40 m od hotelu, nejbližší obchod je vzdálen 100 m.

Rethymno Mare

Rethymno Mare od 16390,-

Hotel Rethymno Mare se nachází na ostrově Kréta kousek od pláže v letovisku Scaleta, asi 11 km od města Rethymno a 65 km od letiště v Heraklionu. Scaleta je městečko se spoustou hotelů, taveren, restaurací, barů a obchodů.

Gortyna

Gortyna

cca 400 m od písčito-oblázkové pláže


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy