Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Stalos

 

Stručný popis střediska Stalos

Středisko Stalos se nachází na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 8 km západně od starobylého města Chania, leží na hlavní silnici Chania – Kissamos/Kasteli. Stalos je součástí nejrozsáhlejšího turistického komplexu západní Kréty, které tvoří střediska Stalos, Agia Marina a Platanias - popis těchto středisek je téměř totožný. Komplex nabízí pobyt u krásné dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, vhodné pro pobyt malých dětí i osob s pohybovými problémy.

Okolí střediska Stalos a výlety

Krajina komplexu leží v relativně ploché rovině, ovšem nádhernou kulisu mu tvoří blízké vrcholy hor Lefka Ori vysoké až přes 2000 m a kopcovitá krajina, vzhledem k poloze letovisek jde o dobrý výchozí bod pro výlety do okolí. Jistou nevýhodou je fakt, že centrem střediska Stalos vede hlavní silnice, na druhou stranu lze ocenit dobrou dopravní dostupnost. Ve Stalosu  najdete přes moderní zástavbu a turistický ruch, také oblasti klidu a krétskou atmosféru – stačí se vydat cca 1,5 km směrem do vnitrozemí a dorazít do původní vesničky Stalos – Pano Stalos, která nabízí uklidnění, pohodu a také nádherný výhled na pobřeží.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Stalos

Studia Miranthi

Studia Miranthi

Studia Miranthi se nacházejí v mírném svahu na okraji střediska Stalos, první taverny a obchody jsou vzdáleny cca 150 m. Historické centrum města Chania je vzdáleno cca 7 km.

Cretan Dream Royal Beach Resort

Cretan Dream Royal Beach Resort

Luxusní hotelový resort Cretan Dream Royal Beach Resort je situován na mírně vyvýšeném místě, odkud nabízí panoramatický výhled na moře. Hotel se nachází v letovisku Stalos, které leží mezi známějšími letovisky Platanias a Agia Marina. Od písečné pláže je oddělen pouze pobřežní komunikací. Do nedalekého historického města Chania s množstvím taveren, barů a obchůdků se dostanete pravidelnou autobusovou linkou; zastávka autobusu je přímo u hotelu. Hotel je vhodný i pro náročnější klienty.

Evilion

Evilion

Zrekonstruovaná studia a apartmány s rodinnou atmosférou Evilion jsou situována na Krétě na začátku živého střediska Stalos, od dlouhé písčité pláže je dělí pouze místní komunikace. Centrum střediska Stalos je vzdáleno pár desítek metrů, kde naleznete několik obchodů s potravinami a suvenýry, bankomat, restaurace, taverny, rychlá občerstvení, cukrárny, kavárny, pekárnu, bary aj. Autobusová zastávka pro časté spojení do okolních letovisek cca 50 m. Vzdálenost od Chanie cca 6 km.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy