Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Adelianos Kambos

 

Stručný popis střediska Adelianos Kambos

Turistické středisko Adelianos Kambos leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 5 km východně od krásného historického města Rethymnon. Adelianos Kambos patří k řetězci turistických středisek, které leží podél 12 km písečné pláži a tvoří téměř jednotný turistický komplex, popis Adelianos Kambos je totožné s popisem sousedících středisek – na východ Pigianos Kambos, Sfakaki, Stavromenos, Skaleta, na západ pak Platanias a Perivolia, která je nejblíže historickému městu Rethymnon.

Pláž poskytuje možnost příjemných procházek podél moře, které lemuje řada plážových taveren a barů, rodiče malých dětí i neplavci pak jistě uvítají pozvolný vstup do moře.

Adelianos Kambos je dobrým výchozím bodem pro poznávání střední části Kréty až po jižní pobřeží, kde najdete příjemná městečka Chora Sfakion, Plakias nebo pláže Komos či Matala. Po hlavní silnici je rychlá doprava do měst Chania na západ i do hlavního města Heraklion na východ od Adelianos Kambos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Adelianos Kambos

Sea Front

Sea Front

příjemný komplex hotelových studií a apartmánů Sea Front se nachází hned u moře a pěkné písčito – oblázkové pláže (vstup do moře je kamenitý, doporučujeme proto boty do vody). Hotel leží v klidném prostředí letoviska Adelianos Kampos a nedaleko je třída s obchody, restauracemi, tavernami a kavárnami. Zastávka autobusu městské linky do Rethymna leží cca 150m od hotelu.

Caramel Village

Nově zrekonstruovaný hotelový komplex (dříve pod názvem Adele Mare) se nachází přímo u písečné pláže s oblázkovým dnem, na okraji letoviska Adelianos Kampos, 7 km od historického města Rethymno (dobré autobusové spojení). Areál nabízí ubytování v hlavní budově a bungalovech se zázemím rozlehlé zahrady plné zeleně. Promenáda s obchody, tavernami a restauracemi leží 500 m od hotelu

Solimar Emerald

Hotel Solimar Emerald se nachází v klidném letovisku nedaleko Adelianos Kampos, cca 120 m od písečné pláže. Do města Rethymno je to cca 7 km. Nejbližší restaurace, obchody, bary a taverny se nacházejí cca 200 m od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 80 km.

Adele Beach

Adele Beach

Hotelový komplex Adele Beach, skládající se z hlavní budovy a 7 přilehlých budov s bungalovy obklopený krásnými zahradami, se nachází přímo u dlouhé pláže v oblasti Adelianos Kampos, cca 1 km od městečka Platanes, 2 km od městečka Adele, 6 km od města Rethymnon a 70 km od letiště v Heraklionu. V blízkosti hotelu se nachází spousta obchůdků, barů, taveren, kaváren a klubů. Cca 80 m od hotelu se nachází autobusová zastávka se spojením do Rethymna.

Stella Kathrin

Stella Kathrin

Příjemný rodinný hotel Stella Kathrin nedaleko písečné pláže leží v klidné části letoviska Adele, cca 7 km západně od města Rethymna. Poloha hotelu je ideální pro výlety ve střední části ostrova Kréta a jejího jižního pobřeží (klášter Arkadi 10 km, Matala 47 km, Agia Roumeli 55 km, Frangokastello). V těsné blízkosti hotelu se nachází zastávka autobusu, obchůdky, kavárny a restaurace.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy