Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Damnoni

 

Stručný popis střediska Damnoni

Středisko Damnoni leží na jihozápadním pobřeží ostrova Kréta, od známějšího jižního letoviska Plakias ho dělí cca 2 km, cca 120 km na severovýchod leží na severním pobřeží hlavní město Heraklion. Damnoni je menší turistické středisko, několik hotelů, vilek k ubytování, taverna a market byly postaveny v blízkosti krásné pláže. Pobřeží v Damnoni je členité, vedle velké pláže si více soukromí můžete užít na blízkých menších plážičkách, na plážích si můžete pronajmout slunečníky a lehátka.

Pro koho je letovisko Damnoni vhodné?

Středisko Damnoni je klidným místem, více ruchu, nákupních možností a zábavy si můžete zažít v sousedním větším letovisku Plakias, které leží cca 2 km západním směrem přes kopec, můžete jít také pěšky přes pobřežní skaliska nebo v sezoně využít malý vláček, který mezi Plakias a Damnoni jezdívá.

Damnoni - tipy na výlety

Pokud budete chtít cestovat, můžete navštívit palmovou pláž Preveli s klášterem Moni Preveli, stojící na skále nad mořem, pevnost Frankokastello s krásnou písčitou pláží, která leží cca 35 km západně od Damnoni.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Damnoni

Anemos vila

Anemos vila

Vila Anemos se nachází na jižní Krétě v oblasti Rethymno na okraji vesničky Lefkogia, jejíž centrum je vzdáleno přibližně 800 m. Zde jsou také nejbližší taverny a minimarket. Nejbližší pláže jsou Schinaria, Amoudi (3 km), Damnoni (3 km), Plakias (5 km). Letiště v Chanii a Herakliu jsou vzdálena přibližně 1,5 hod. jízdy autem.

Damnoni Paradise

Damnoni Paradise


Menší apartmánové domy jsou doslova zahaleny v zeleni. V bezprostředním okolí je pěstěný trávník a dětské hřiště. Přímo od apartmánových domů vede cesta na překrásnou pláž Damnoni, kam se dostanete asi po 10 minutách pohodlné chůze. Nedaleko od ubytování je malý obchod, další dobře zásobený obchod je u hotelu Hapimag. První taverna je nedaleko a další taverny naleznete přímo u pláže Damnoni. Na pláži Damnoni je i široká nabídka vodních sportů.

Damnoni Bay

Damnoni Bay

Hotelové pavilóny Damnoni Bay stojí ve svahu nad zátokou Damnoni asi 3 km od městečka Plakias na jižním pobřeží ostrova Kréta. Na krásnou pláž Damnoni se dostanete asi za 10 min. po schodech a po pěšině, která vede podél areálu Hapimag. Díky této poloze je z hotelu nádherný panoramatický výhled na záliv Damnoni.

Kalypso Village

Kalypso Village

Luxusní romantický komplex bungalovů Kalypso Village se nachází na místě původního pirátského přístavu Karavos - romantické místo mezi skalisky je umístěno přímo u moře, cca 3 km od Plakiasu. U hotelu se nachází velmi romantická skalnatá pláž s terasami s lehátky a slunečníky (jednotlivé terasy s lehátky poskytují hostům příjemné soukromí), díky skalám je zde křišťálově čisté moře. Hotelovým autobusem (za poplatek) se dostanete na pláž Damnoni a do městečka Plakias.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy