Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kavros

 

Stručný popis střediska Kavros

Turistické středisko Kavros se nachází na severním pobřeží Kréty, cca 18 km západně od města Rethymnon, lákadlem tohoto střediska je dlouhá písečná pláž, která se táhne od nedalekého střediska Georgiopoulisu, přes sousední Dramii, Kavros až k Rethymnu. Kavros býval malou vesničkou, díky turistice se zvětšil v městečko, které si však uchovává původní ráz i atmosféru. Středisko Kavros nabízí klidný odpočinek , také úchvatný pohled na vysoké pohoří Lefka Ori s nejvyššími vrcholy mající přes 2400 m.

Za zábavou, většími nákupy nebo prohlídkou historických center můžete vyrazit autobusem nebo půjčeným vozidlem do nedalekých měst Chania a Rethymno, po hlavní silnici podél severního pobřeží se rychle přesunete do hlavního města Heraklionu, které také nabízí spoustu různých možností. Bližším cílem může být sladkovodní jezero Kournas, nebo pěší túra soutěskou Samaria.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kavros

Delfina Art

Delfina Art

cca 180 m od písčité pláže

Kavros Beach

Kavros Beach od 14590,-

Příjemný hotelový komplex Kavros Beach s bungalovy vznikl propojením sousedících hotelů Jassu Kriti a Kavros Beach, které se nacházejí v klidnějším letovisku Kavros. Komplex se nachází přímo u dlouhé písčité pláže. Centrum letoviska s obchody, restauracemi a tavernami je vzdáleno od hotelu cca 100 metrů. Centrum sousedního městečka Georgiopolis je vzdáleno cca 4 km. V okolí Kavros Beach se nachází pár obchodů a restaurací.

Akti Manos

Akti Manos

Menší hotel Akti Manos se nachází přímo na pláži cca 4 km od centra letoviska Georgioupolis a cca 20 km od Rethymna (možno využít místní autobusovou dopravu - cca 200 m od hotelu) na ostrově Kréta. Skládá se z hlavní budovy a dvoupatrových bungalovů umístěných v krásné zahradě.

Mythos Palace

Mythos Palace

Hotel Mythos Palace se nachází v letovisku Kavros, přímo u široké a dlouhé písečné pláže, na kterou je přímý přístup hotelovým areálem. Vzdálenost hotelu od Rethymna je 16 km a od města Chania 35 km. Nedaleko hotelu je autobusová zastávka.

Orpheas Resort

Orpheas Resort

Hotel Orpheas Resort se nachází přímo na nejdelší pláži ostrova Kréta s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Centrum města Georgioupolis je vzdáleno cca 4 km. Restaurace a nákupní možnosti se nachází v malém městečku Kavros, které je vzdáleno jen pár minut chůzí.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy