Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kavros

 

Stručný popis střediska Kavros

Turistické středisko Kavros se nachází na severním pobřeží Kréty, cca 18 km západně od města Rethymnon, lákadlem tohoto střediska je dlouhá písečná pláž, která se táhne od nedalekého střediska Georgiopoulisu, přes sousední Dramii, Kavros až k Rethymnu. Kavros býval malou vesničkou, díky turistice se zvětšil v městečko, které si však uchovává původní ráz i atmosféru. Středisko Kavros nabízí klidný odpočinek , také úchvatný pohled na vysoké pohoří Lefka Ori s nejvyššími vrcholy mající přes 2400 m.

Za zábavou, většími nákupy nebo prohlídkou historických center můžete vyrazit autobusem nebo půjčeným vozidlem do nedalekých měst Chania a Rethymno, po hlavní silnici podél severního pobřeží se rychle přesunete do hlavního města Heraklionu, které také nabízí spoustu různých možností. Bližším cílem může být sladkovodní jezero Kournas, nebo pěší túra soutěskou Samaria.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kavros

Vantaris Garden

Vantaris Garden od 20280,-

Vantaris Garden je sesterský hotel Vantaris Palace. Je umístěn naproti hotelu Vantaris Palace, který je přístupný podchodem. Příjemné ubytování, které uspokojí všechny požadavky klientů, se nachází nedaleko nejdelší písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Zvláštností tohoto místa je také čtyři kilometry vzdálené jediné sladkovodní jezero na celém ostrově – Kournas. Klienti mohou využívat všech služeb sesterského hotelu Vantaris Palace.

Eliros

Eliros od 15080,-

Luxusní hotelový resort Eliros postavený v moderním krétském stylu a v roce 2009 po celkové rekonstrukci se nachází přímo u písečné pláže na severním pobřeží mezi městy Rethymno a Chania, asi 15 minut autem od Rethymna.

Kavros Garden

Kavros Garden od 12990,-

Hotelový komplex Kavros Garden v příjemném prostředí se nachází 350 metrů od písčité pláže s oblázky, v oblasti Kavros. Komplex se skládá ze tří oddělených budov, kterým dominuje bazén s terasou na slunění. Prostorné a jednoduše zařízené pokoje nabízejí ubytování až pro čtyři dospělé osoby. Občerstvení je hostům podáváno v sesterském hotelu Kavros Beach. Klienti, kteří touží po prohlídce nedalekého Rethymna či Chanie, mohou využít místní autobusové dopravy. Hotel doporučujeme méně náročným klientům a rodinám s dětmi.

Kavros Beach

Kavros Beach od 14090,-

Příjemný hotelový komplex Kavros Beach s bungalovy vznikl propojením sousedících hotelů Jassu Kriti a Kavros Beach, které se nacházejí v klidnějším letovisku Kavros. Komplex se nachází přímo u dlouhé písčité pláže. Centrum letoviska s obchody, restauracemi a tavernami je vzdáleno od hotelu cca 100 metrů. Centrum sousedního městečka Georgiopolis je vzdáleno cca 4 km. V okolí Kavros Beach se nachází pár obchodů a restaurací.

Vantaris Palace

Vantaris Palace od 19380,-

Luxusní hotel Vantaris Palace se skládá z hlavní a několika vedlejších dvoupodlažních budov. Hotel leží přímo u dlouhé písčité pláže. V okolí hotelu se nachází taverny a obchůdky, větší středisko Georgioupolis je vzdáleno cca 3 km, lze dojít i příjemnou procházkou po pláži. Tento hotel vyšší kategorie s kvalitními službami uspokojí požadavky i náročnějších klientů, je vhodný také pro rodiny s dětmi, které ocení dlouhou písčitou pláž.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy