Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Chania

 

Stručný popis střediska Chania

Krásné město Chania, 2. největší město ostrova Kréta, ležící na severním pobřeží ostrova, v jihovýchodním výběžku zátoky, cca 130 km západně od hlavního města Heraklion, byla založena Benátčany ve 13. stol. na místě antického města Kydonia. Chania byla až do r. 1971 správním centrem a hlavním městem Kréty, cca 12 km severovýchodním směrem, na poloostrově Akrotiri  se nachází důležité mezinárodní letiště.

Bohatá historická minulost dělá z Chanie nádherné město plné historických památek, obklopené 3 km dlouhými hradbami ze 16. stol., s nádhernými vrcholy Lefka Ori v pozadí. Dominantami města Chania je benátský přístav s majákem a bývalými skladišti zbraní,  pevnost Schiavo, která prochází restaurovacími pracemi, u moře stojící pevnost Firkas, kde je umístěno Námořní muzeum.

Při procházce malebnými uličkami v centru města navštivte třeba Archeologické muzeum s nálezy z dórského období, které se nachází v gotickém kostele San Francesco, Muzeum lidového umění umístěné v katolickém kostele,  nebo velkou budovu Tržnice /1911/, postavenou ve tvaru rovnoramenného kříže, ta nabízí mnoho druhů zboží a díky klimatizaci také příjemné ochlazení. V Chania je krásná promenáda  podél nábřeží s benátskými a patricijskými domy, s mnoha tavernami, restauracemi a bary, také poblíž moře a přístavu najdeme Janičářskou baštu /1645/.Chania nabízí velké množství nákupních možností – od malých krámků se základní nabídkou, obchůdků a stánků se suvenýry, po supermarkety, obchody s klenoty a butiky s oblečením světových značek.

Až si užijete nákupů, můžete si odpočinout s městském parku, kde najdete příjemný stín ve stínu starých stromů, děti si zde mohou pohrát na dětském hřišti nebo si prohlédnout minizoo.

Výlety a okolí ze střediska Chania

Krásné město Chania, nazývané Benátkami východu a Kráskou západu, nabízí opravdu mnoho, zrovna tak jako její okolí, můžete vyrazit na poloostrov Akrotiri s několika krásnými kláštery, nebo na nedaleký vrchol Profitis Elias / cca 8 km východně/, kde je památník řeckého státníka Venizelose a nádherný panoramatický výhled na celé město a moře.
Kraj Chania patří k nejkrásnějším oblastem ostrova Kréta, patří k němu také 3 severní poloostrovy Akrotiri s několika kláštery a příjemnými plážemi, civilizací nedotčený Rodopou a Gramvousa s nádhernou pláží Balos. Směrem k jihu se dostanete hornatým vnitrozemím k pláži Elafonissi, pojedete krásnou krajinou, tvořenou pohořím Lefka Ori, v jihozápadní části se rozkládá Národní park Samaria. Součástí kraje Chania je také město Paleochora na jižním pobřeží, odkud se lodí dostanete na nejjižnější místo Evropy – největší krétský ostrov Gavdos.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Chania

Golden Sun

Golden Sun od 12690,-

Příjemný hotel Golden Sun je součástí komplexu 2 budov Golden Sands & Sun. Leží na ostrově Kréta na okraji města Chania, v části nazývané Chrisi Akti (zlatá pláž) cca 4 km od centra města, kam je přímé autobusové spojení z nedaleké zastávky.

Poseidon

Komplex nových moderně zařízených vil Poseidon stojí na svahu nad zálivem Kalathas asi 10 km východně od historického města Chania. Mezinárodní letiště v Chanii je vzdáleno necelých 30 min. jízdy autem. Nejbližší pláž Tersanas leží přibližně 900m od vil. Z vil je krásný výhled na moře a na západ slunce nad Chanií a přístavem Souda. Nejbližší taverna a obchody jsou ve vzdálenosti do 1km od vil.

Elotia hotel

Elotia hotel

Rodinný hotel Elotia se nachází na poloostrůvku Agia Apostoli, považovaného za nejkrásnější místo celé severozápadní Kréty. Najdete zde místa s hezkými zálivy, písečné pláže zakončené skalisky. Hotel bude vyhovovat všem, kteří ocení nádherné pláže, blízkost služeb a velmi dobrou dostupnost do města Chania, cca 4 km. 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy