Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Achlia

 

Stručný popis střediska Achlia

Achlia leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Kréta, cca 15 km východně od města Ierapetra. Jako všechna střediska této oblasti na jihovýchodním pobřeží Kréty, jde i v Achlia hlavně velmi klidnou dovolenou v krásném prostředí. V Achlia je několik penzionů a menších hotelů, pláže jsou ohraničeny skalami a pokryty pískem.

Pro koho je Achlia vhodné?

Achlia jako středisko je vhodná pro ty, kteří upřednostňují ubytování v oblasti bez turistického ruchu a s tím spojeným ruchem na pláži i v tavernách a barech, také je vhodná pro cestovatele. Větší nákupní možnosti a větší možnosti zábavy najdete v blízkém městě Ierapetra.

Středisko Achlia - okolí

Poznávat krásy Kréty můžete autobusem, který objíždí jednotlivá střediska na jihovýchodním pobřeží, pokud uvažujete o půjčení auta, doporučujeme domluvit si toto s dostatečným předstihem – v Achlia a okolní oblasti je malá nabídka půjčoven, navíc zejména v plné sezoně může být nabídka velmi malá či žádná. Možnosti výletů - západním směrem k Ierapetře , můžete pokračovat na sever do Agios Nikolaos nebo Lasithi, na východ k Makrigialos, až na pláž Xerokambos, nebo k severu a palmové pláži Vai. Milovníkům památek neunikne možnost navštívit vykopávky minojského paláce v Kato Zakros /cca 50 km/.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Achlia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy