Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kolymbari

 

Stručný popis střediska Kolymbari

Středisko Kolymbari leží na severním pobřeží ostrova Kréta cca 25 km západně od města Chania, v místě, kde začíná civilizací téměř nedotčený poloostrov Rodopou. Poblíž Kolymbari vede hlavní silnice, spojující střediska severního pobřeží a město Chania a Kissamos/Kasteli. Mezi turistickým komplexem Platanias – Agia Maria a městem Chania funguje také časté a pravidelné autobusové spojení.

Kolymbari je prázdninové místo, dosud nemající žádné hotelové komplexy s rušným turistickým cvrkotem. K ubytování v Kolymbari slouží spíše menší penziony, najdete zde taverny a několik malých marketů, které jsou rozmístěny podél zdejší dlouhé oblázkovopísčité pláže s menším přístavem pro rybářské lodě. Za přístavem v letovisku Kolymbari najdou milovníci soukromí krásné a klidné skalnaté pobřeží, kde se ukrývají malé zátoky, kde mohou strávit naprosto klidný odpočinek o samotě. Za živým turistickým ruchem můžete vyrazit do okolních středisek, např. Platanias, kam se dostanete za cca 20 min. místním autobusem. K výletnímu cíli se hodí blízký významný klášter Moni Odigitrias – Gonias, samozřejmě můžete vyrazit také na další krásná místa, hlavně západní části Kréty např. pláže Falassarna, Balos, Elafonissi jistě stojí za návštěvu, pro milovníky pěší turistiky je jakoby připravena soutěska Samaria.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kolymbari

Chryssana Beach

Chryssana Beach od 12390,-

Elegantní, stylově renovovaný hotel Chryssana Beach se nachází v klidnější části letoviska Kolymbari v udržované zahradě blízko oblázkovo-písečné pláže a je ideálním výchozím místem pro výlety po okolí. Centrum letoviska s množstvím obchůdků, taveren a barů je vzdálené 800 m od hotelu, město Chania se spoustou historických památek cca 23 km. Tento hotel doporučujeme všem věkovým kategoriím a těm, kteří hledají klidnější místo v blízkosti centra.

Kolymbari Beach

Kolymbari Beach od 15690,-

Částečně zrekonstruovaný komplex hotelových budov a bungalovů Kolymbari Beach leží u místní komunikace v hotelové čtvrti cca 1 km od centra střediska, cca 22 km od Chanie a cca 43 km od letiště; nejbližší obchody a bary cca 600 m od hotelu.

Selini Suites

Selini Suites

Hotel Selini Suites s příjemnou rodinnou atmosférou se nachází ve velmi klidném prostředí u střediska Kolymbari. Nejbližší oblázková pláž a čisté moře jsou ve vzdálenosti cca 200 m, přes silnici, další oblázková pláž, organizovaná, s možností pronájmu slunečníků a lehátek, je vzdálena cca 350 m, přes silnici. Blízko hotelu, cca 100 m, je několik málo obchodů s potravinami a suvenýry. Kolymbari je velmi rozlehlé a poklidné přímořské středisko, první zdejší obchůdky a restaurace jsou ve vzdálenosti cca 1,5 km od hotelu, následují další restaurace, taverny, některé vyhlášené rybími specialitami a tradičními krétskými specialitami, kavárny, obchody s potravinami i suvenýry, několik málo hotelů a přístav (cca 3 km od hotelu). Poblíž hotelu Selini Suites je autobusová zastávka městské linky, kterou můžete cestovat do Kolymbari (cca 1€/cesta) nebo do Plataniasu, kde je rušný denní i noční život (cca 1,50€/cesta), stejně tak do malebné Chanie (cca 2,90€/jedna cesta). Spojení během dne je velmi frekventované. Taxi do Plataniasu vychází na cca 12€/jedna cesta

Grand Bay Resort

Grand Bay Resort

Hotel Grand Bay Resort v řeckém stylu se nachází v klidné části turistikou dosud nepřílš zasažené části Kréty, zvané Kolymbari. Na dlouhé oblázkové přírodní pláži najde každý dostatek soukromí. Hotel má dvě budovy postavené vedle sebe přímo u pláže. Příjemně upravený areál Vám poskytne nejenom kvalitní služby a komfortní ubytování, ale i příjemné prostředí, to vše doplněné vynikajícím servisem all-inclusive. Ti, kdo si nepotrpí na vylehávání na veřejných plážích a mají rádi soukromí, mohou obejít přístav a za ním naleznou skalnaté pobřeží s řadou malých zátok, kde naleznou klid a pohodu. Jedná se o kvalitní hotel ležící přímo na pláži, který je vhodný pro rodiny s dětmi a všechny náročné klienty, kteří upřednostňují klidnou dovolenou.

Avra Imperial Beach Resort & Spa

Avra Imperial Beach Resort & Spa od 20190,-

Hotel Avra Imperial Beach Resort & Spa je luxusní nově otevřený (2011) komplex pro ty nejnáročnější. Resort se nachází v letovisku Kolymbari přímo u písčito-oblázkové pláže cca 25 km západně od Chanie.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy