Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kolymbari

 

Stručný popis střediska Kolymbari

Středisko Kolymbari leží na severním pobřeží ostrova Kréta cca 25 km západně od města Chania, v místě, kde začíná civilizací téměř nedotčený poloostrov Rodopou. Poblíž Kolymbari vede hlavní silnice, spojující střediska severního pobřeží a město Chania a Kissamos/Kasteli. Mezi turistickým komplexem Platanias – Agia Maria a městem Chania funguje také časté a pravidelné autobusové spojení.

Kolymbari je prázdninové místo, dosud nemající žádné hotelové komplexy s rušným turistickým cvrkotem. K ubytování v Kolymbari slouží spíše menší penziony, najdete zde taverny a několik malých marketů, které jsou rozmístěny podél zdejší dlouhé oblázkovopísčité pláže s menším přístavem pro rybářské lodě. Za přístavem v letovisku Kolymbari najdou milovníci soukromí krásné a klidné skalnaté pobřeží, kde se ukrývají malé zátoky, kde mohou strávit naprosto klidný odpočinek o samotě. Za živým turistickým ruchem můžete vyrazit do okolních středisek, např. Platanias, kam se dostanete za cca 20 min. místním autobusem. K výletnímu cíli se hodí blízký významný klášter Moni Odigitrias – Gonias, samozřejmě můžete vyrazit také na další krásná místa, hlavně západní části Kréty např. pláže Falassarna, Balos, Elafonissi jistě stojí za návštěvu, pro milovníky pěší turistiky je jakoby připravena soutěska Samaria.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kolymbari

Golden Rose Suites

Golden Rose Suites od 12490,-

Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a bary cca 50 m od hotelu Golden Rose Suites. Autobusová zastávka cca 30 m. Letiště Chania cca 40 km

Avra Imperial Beach Resort & Spa

Avra Imperial Beach Resort & Spa od 18190,-

Hotel Avra Imperial Beach Resort & Spa je luxusní nově otevřený (2011) komplex pro ty nejnáročnější. Resort se nachází v letovisku Kolymbari přímo u písčito-oblázkové pláže cca 25 km západně od Chanie.

Chryssana Beach

Chryssana Beach od 12690,-

Elegantní, stylově renovovaný hotel Chryssana Beach se nachází v klidnější části letoviska Kolymbari v udržované zahradě blízko oblázkovo-písečné pláže a je ideálním výchozím místem pro výlety po okolí. Centrum letoviska s množstvím obchůdků, taveren a barů je vzdálené 800 m od hotelu, město Chania se spoustou historických památek cca 23 km. Tento hotel doporučujeme všem věkovým kategoriím a těm, kteří hledají klidnější místo v blízkosti centra.

White Pearl

White Pearl od 23056,-

Na sezonu 2019 zcela zrekonstruovaný hotel White Pearl s moderním designem, postavený přímo u pláže v klidné části rybářské vesničky Kolymbari. Hotel je určen pouze dospělým od 17 let a uspokojí i náročnější klienty. Centrum Kolymbari je ve vzdálenosti cca 1 km, město Chania cca 22 km, letiště v Chanii cca 43 km.

Euphoria Resort

Euphoria Resort od 25994,-

Moderní a stylový hotel Euphoria Resort, vhodný pro náročné klienty, s vlastním aquaparkem se nachází přibližně 2 km od centra Kolymbari a cca 40 km od letiště v Chanii. Autobusová zastávka je 200 metrů od hotelu.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy