Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agia Pelagia

 

Stručný popis střediska Agia Pelagia

Letovisko Agia Pelagia leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 25 km západně od hlavního města Heraklion. Podle archeologickým výzkumů se Ag. Pelagia nalézá na místě starověkého města Apollonia, stopy historie naleznete také přímo u moře, kde se nalézá malý kostelík Sv. Pelagie. Letovisko Agia Pelagia je známé nádhernými písčitými plážemi, mělkými zátokami a okolními skálami a kameny, nabízí se zde dobré možnosti pro šnorchlování.

Pro koho je středisko Agia Palegia vhodné?

Díky členitému pobřeží v okolí Agia Pelagia se zde líbí také těm, kteří upřednostňují klid a soukromí, nevede sem také hlavní silnice, proto jde spíše o klidnější letovisko, nabízí klidné taverny, obchůdky se základními potravinami a potřebami. Procházkou se dostanete do sousedních středisek Lygaria, Paleokastro, můžete navštívit vesničku Achlada, ležící cca 4 km západním směrem s dvěmi kostely a starou kamennou fontánou, nebo klášter Savathianon s jeskyní a kostelíkem Ag. Antonio. Pravidelnou autobusovou dopravou se dostanete do hlavního města ostrova i dalších oblastí Kréty.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agia Pelagia

Panorama Village

Panorama Village od 12390,-

Hotel Panorama Village, postavený na kopci,  se nachází v letovisku Agia Pelagia, 1200 m od centra a 20 km od letište v Heraklionu.

Eva studia

Eva studia od 10190,-

Studia se nachází v letovisku Agia Pelagia, 20 km od letiště v Heraklionu. V blízkosti naleznete obchody, typické řecké taverny a bary. Studia leží cca 70 m od písečné pláže.

Ambelos apartments

Ambelos apartments

Ambelos Apartments se nachází v jedné z nejhezčích oblastí v Agia Pelagia na Krétě, v zátoce s výhledem na moře, obklopený zelenými kopci a olivovníky.

Thania

Thania

Thania Studios leží přímo na krásné písečné pláži v oblíbeném letovisku Agia Pelagia. Díky své poloze jsou vyhledávaným ubytování a jsou vhodná pro všechny věkové kategorie, především pro aktivní klienty, kteří chtějí ubytování bez stravy a rádi cestují po ostrově.

Alexander House

Alexander House od 13590,-

Hotel skládající se ze 4 budov se nachází na Krétě v zátoce Agia Pelagia, pouhých 150 m od pláže a cca 25 km od letiště v Heraklionu. V jeho blízkosti je spousta obchůdků, barů a taveren.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy