Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agia Pelagia

 

Stručný popis střediska Agia Pelagia

Letovisko Agia Pelagia leží na severním pobřeží ostrova Kréta, cca 25 km západně od hlavního města Heraklion. Podle archeologickým výzkumů se Ag. Pelagia nalézá na místě starověkého města Apollonia, stopy historie naleznete také přímo u moře, kde se nalézá malý kostelík Sv. Pelagie. Letovisko Agia Pelagia je známé nádhernými písčitými plážemi, mělkými zátokami a okolními skálami a kameny, nabízí se zde dobré možnosti pro šnorchlování.

Pro koho je středisko Agia Palegia vhodné?

Díky členitému pobřeží v okolí Agia Pelagia se zde líbí také těm, kteří upřednostňují klid a soukromí, nevede sem také hlavní silnice, proto jde spíše o klidnější letovisko, nabízí klidné taverny, obchůdky se základními potravinami a potřebami. Procházkou se dostanete do sousedních středisek Lygaria, Paleokastro, můžete navštívit vesničku Achlada, ležící cca 4 km západním směrem s dvěmi kostely a starou kamennou fontánou, nebo klášter Savathianon s jeskyní a kostelíkem Ag. Antonio. Pravidelnou autobusovou dopravou se dostanete do hlavního města ostrova i dalších oblastí Kréty.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agia Pelagia

Blue Bay

Blue Bay od 12490,-

Oblíbený hotelový komplex Blue Bay je vystaven na svahu, s krásným panoramatickým výhledem na moře a okolí a nachází se na okraji letoviska Agia Pelagia, cca 25 min. od centra střediska. Autobusová zastávka před hotelem, autobusem nebo procházkou je možné se dostat do nedalekého centra malebného střediska s obchůdky, tavernami, kavárnami a bary. Denně hotelový minibus na pláž. Vzdálenost od Heraklionu cca 25 km.

Nicolas Villas

Nicolas Villas

Hotelový komplex Nicolas Villas se nachází v oblasti Agia Pelagia cca 18 km západně od Heraklionu. Agia Pelagia je známá svým čistým mořem a klidným prostředím. V okolí jsou hotely, restaurace, taverny a obchůdky.

Anatoli

Anatoli od 12757,-

Komplex studií Anatoli (dvě budovy) se nachází na Krétě v letovisku Agia Pelagia, na klidném místě, 20 km od letiště v Heraklionu. V blízkosti naleznete obchody, typické řecké taverny a bary. Komplex se nachází cca 20 m od písečné pláže.

Panorama Village

Panorama Village od 16990,-

Hotel Panorama Village, postavený na kopci,  se nachází v letovisku Agia Pelagia, 1200 m od centra a 20 km od letište v Heraklionu.

Ambelos apartments

Ambelos apartments

Ambelos Apartments se nachází v jedné z nejhezčích oblastí v Agia Pelagia na Krétě, v zátoce s výhledem na moře, obklopený zelenými kopci a olivovníky.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy