Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Nea Moudania

 

Stručný popis letoviska Nea Moudania

V jihozápadní části Chalkidiki , 30 km od Polygyros, hlavního města oblasti, se nachází letovisko Nea Moudania - moderní středisko, které navštěvuje každoročně velké množství domácích i zahraničních turistů. Zdejší krásná písčitá pláž se nachází v přírodní zátoce, jsou zde k dispozici široké služby návštěvníkům – vodní sporty, lehátka se slunečníky na pláži, kvalitní ubytování i bohaté restaurační zařízení.

V letovisku jsou dostupné lékařské služby, včetně veterinární praxe či lékárny s nočním provozem. Mákupní možnosti jsou bohaté, funguje zde také místní pošta.

Z přímořského letoviska Nea Moudania lze podnikat i různé výlety do okolí – nejblíže je kostel Panny Marie, odkud je nádherný výhled do krajiny, lze zde také půjčit dopravní prostředek a poznávat okolí vzdálenější. Chloubou letoviska Nea Moudania je divadlo pod širým nebem, kde se konají koncerty, lze zde navštívit také námořní nebo lidové muzeum. V  polovině července se v Nea Moudania koná folklorní festival s tradiční řeckou hudbou a tancem.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy