Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Oblast Chalkidiki

 

Stručný popis oblasti Chalkidiki

Poloostrov Chalkidiki leží na severovýchodě Řecka, díky délce pobřeží 850 km se řadí mezi nejoblíbenější cíle turistů, kteří chtějí svou dovolenou strávit u moře. Tvarem pobřeží připomíná Poseidonův trojzubec, který podle řeckých bájí hodil rozzlobený Poseidon po obrech Titánech, kteří žili v této oblasti a tak vlastně celý poloostrov vznikl. Egejské moře tak omývá tři výběžky, taky zvané prsty – na západě Kasandra,  ve středu Sithonie a na východě Athos .

Podrobný popis oblasti Chalkidiki

Detailnější popis oblasti najdete na stránkách Chalkidiki v detailech, Pokud Vás zajímá, jak na Chalkidiki je a jaké jsou tam klimatické podmínky, můžete se podívat také na počasí na Chalkidiki.

Turisté rádi navštěvují oblasti na Kasandře a Sithonii, Athos je turistům zapovězen – jde o mnišský stát Agios Oros, mají zde omezený přístup pouze muži, částečně si lze prohlédnout jeho kláštery  pouze z moře.

Kasandra

nejzápadnější „prst“ je lákavý pro ty, kteří hledají rušné letoviska a nevadí jim přeplněné pláže. Oblast nabízí ale také komfortní přístup, přijíždějí sem hlavně mladí – užít si ty pro ně nej prázdniny, plné slunce, večírků a zábavy...

Sithonie

prostřední „prst“ si za místo své dovolené nejspíš vyberou ti, kteří preferují klid a přírodní krásy. Pláže jsou zde více odlehlé, nenabízí takový komfort, ale lze si zde více vychutnat soukromí, klid a pohodu.


Pláže na Chalkidiki

Pláže Chalkidiki patří k nejkvalitnějším v Řecku, mnohé se pyšní „modrou vlajkou“ – oceněním Evropské unie za čistotu pláží. Najdete zde rušné i klidné, písčité i kamenité pláže. Ve vnitrozemí ostrova si můžete užít pěší turistiky, jízdy na kole nebo na koni, poznávání krásné krajiny s malými vesničkami třeba v jeepu.
Díky archeolog. nalezištím a památkám je Chalkidiki nazýváno Attikou severního Řecka.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Chalkidiki

Níže je pár vybraných tipů, kompletní přehled najdete na stránce Chalkidiki hotely, apartámy a studia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy