Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kriopigi

 

Stručný popis letoviska Kriopigi

Letovisko Kriopigi leží v oblasti Chalkidiki ve střední části výběžku Kasandra a je pojmenováno podle studeného pramene, který zde vytéká. Z místních překrásných pláží lze dohlédnout až na sousední Sithonii. Nákupních možností není v Krioigi mnoho, základní potraviny a smíšené zboží včetně suvenýrů zde však v místních marketech zakoupíte. Noční život zde není divoký, populární jsou tu spíše procházeky  podél pobřeží, které lemuje jemné písčité pláže. Mnohé z těchto pláží jsou hodnoceny „modrou vlajkou“ EU. 

V letovisku Kriopigi je základní lékařská péče, bankovní služby jsou omezené. Kouzelné je staré městečko s úzkými uličkami vedoucími kolem domků s červenými střechami.  Rušný noční život zažijete v 5 km vzdáleném středisku Kallithea.

Pokud byste se zde náhodou nudili, můžete poznávat okolí s archeologickým nalezištěm Olynthos, krápníkovou jeskyni Petralon nebo jen tak si zkusit rybařit - pokaždé si při tom však užijete klidu a pohody tohoto místa.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Alkyon

Alkyon

Hotel Alkyon je umístěn v krásném prostředí, v zahradě o rozloze několika hektarů. Z areálu se nabízí nádherné výhledy na moře a na protilehlý poloostrov Sithonia. Nejbližší písčitá pláž je vzdálená 500m od hotelu. Na pláž a do městečka jezdí pravidelně a za poplatek cca 1 EUR malý vláček. Transfer z letiště trvá asi 50 min.

Paradise

Paradise

Hotel Paradise se nachází na okraji letoviska Kriopigi na poloostrově Kassandra, cca 150 m od písečné pláže s výhledem na moře, 80 km od mezinárodního letiště v Soluni. V letovisku Kriopigi se svým labyrintem uliček si můžete vychutnat atmosféru taveren a barů či procházku po pláži.

Kriopigi Beach

Kriopigi Beach

Hotel Kriopigi Beach je postaven ve svahu s nádherným výhledem na moře. oblázkovo-písečná pláž cca 1 km, mini-vláček na pláž v ceně. Kriopigi je vzdáleno cca 300 m.

Kassandra Palace

Kassandra Palace

Omlouváme se, na popisu hotelu Kassandra Palace se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy