Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kriopigi

 

Stručný popis letoviska Kriopigi

Letovisko Kriopigi leží v oblasti Chalkidiki ve střední části výběžku Kasandra a je pojmenováno podle studeného pramene, který zde vytéká. Z místních překrásných pláží lze dohlédnout až na sousední Sithonii. Nákupních možností není v Krioigi mnoho, základní potraviny a smíšené zboží včetně suvenýrů zde však v místních marketech zakoupíte. Noční život zde není divoký, populární jsou tu spíše procházeky  podél pobřeží, které lemuje jemné písčité pláže. Mnohé z těchto pláží jsou hodnoceny „modrou vlajkou“ EU. 

V letovisku Kriopigi je základní lékařská péče, bankovní služby jsou omezené. Kouzelné je staré městečko s úzkými uličkami vedoucími kolem domků s červenými střechami.  Rušný noční život zažijete v 5 km vzdáleném středisku Kallithea.

Pokud byste se zde náhodou nudili, můžete poznávat okolí s archeologickým nalezištěm Olynthos, krápníkovou jeskyni Petralon nebo jen tak si zkusit rybařit - pokaždé si při tom však užijete klidu a pohody tohoto místa.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Paradise

Paradise

Hotel Paradise se nachází na okraji letoviska Kriopigi na poloostrově Kassandra, cca 150 m od písečné pláže s výhledem na moře, 80 km od mezinárodního letiště v Soluni. V letovisku Kriopigi se svým labyrintem uliček si můžete vychutnat atmosféru taveren a barů či procházku po pláži.

Kassandra Palace

Kassandra Palace

Příjemný hotel Kassandra Palace, obklopený velkou udržovanou zahradou, má vynikající podmínky pro rekreaci klientů všech věkových kategorií, včetně rodin s dětmi. Nachází se přímo u moře, asi 2 kilometry od letoviska Kriopigi, kam hotel zajišťuje dopravu minibusem bezplatně. Pláž u hotelu je smíšená, písečná a oblázková.

Kriopigi Beach

Kriopigi Beach

Hotel Kriopigi Beach je postaven ve svahu s nádherným výhledem na moře. oblázkovo-písečná pláž cca 1 km, mini-vláček na pláž v ceně. Kriopigi je vzdáleno cca 300 m.

Alkyon

Alkyon

Hotel Alkyon je umístěn v krásném prostředí, v zahradě o rozloze několika hektarů. Z areálu se nabízí nádherné výhledy na moře a na protilehlý poloostrov Sithonia. Nejbližší písčitá pláž je vzdálená 500m od hotelu. Na pláž a do městečka jezdí pravidelně a za poplatek cca 1 EUR malý vláček. Transfer z letiště trvá asi 50 min.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy