Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Toroni

 

Stručný popis letoviska Toroni

Letovisko Toroni, které dostalo název podle manželky Protea, syna boha moře Poseidona, patřilo v minulosti k jednomu z nejvýznamnějších měst Chalkidiki. Leží v jihozápadní části Sithonie, moře je zde čisté a písečná pláž  se táhne podél městečka v délce téměř 2 km. Dlouhá pobřežní promenáda je určená k procházkách, ale je vhodná také pro cyklisty nebo příznivce kolečkových bruslí. Promenáda v Toroni vede kolem moře, které máte po jedné straně, na druhé straně je řada marketů, taveren a barů. K restauracím patří většinou také lehátka se slunečníky na pláži, za jejich použití se neplatí, je však spojeno  s nákupem nápoje. Nedaleký sousední záliv Porto Koufo /největší přírodní přístav Středozemí/ je nádherný a vyplatí se sem vydat na výlet.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Flora

Flora

Jen 30 m od krásné pláže s hrubozrnným pískem stojí dům Flora, který svým hostům nabízí ubytování ve studiích a apartmánech. Narazíte na něj v letovisku Toroni, které ještě stále není turismem poznamenané tak, jako jiná letoviska v oblasti Sithonie. Dvoupatrovou budovu prázdninového domu obklopuje upravená zahrada s barevnými květy. U vstupu do areálu je cafe bar s příjemným posezením a pizzerie s nabídkou osvěžujících nápojů, těstovin, pizz, řeckých sladkostí a zmrzliny.

Blue Sea studia / apartmány

Blue Sea studia / apartmány

Blue Sea studia / apartmány jsou depandancí hotelového komplexu Toroni Blue Sea

Basil

Basil

29 studií a 4 apartmány

Toroni Blue Sea

Toroni Blue Sea

Krásný hotelový komplex Toroni Blue Sea se nachází  na Chalkidiki v srdci letoviska Toroni přímo u nádherné písečné pláže (odděleno pouze pobřežní komunikací).


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy