Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Gerakini

 

Stručný popis letoviska Gerakini

Letovisko Gerakini najdeme na Chalkidiki mezi Kasandrou a Sithonií. Klid a pěkné pláže s čistým mořem lákají nejvíce rodiny s dětmi. Klidné městečko nabízí nákupní možnosti v marketech (potraviny, suvenýry, stravování v tavernách), pro děti vám zde nabídnou menší porce, také vybavení vychází vstříc malým strávníkům. Zdejší pláž je široká, pokrytá jemným pískem, v čistém moři se občas lze setkat s medúzami nebo vodními ježky, je tedy vhodné chránit se obuví.

K poznávání Gerakini a okolí je nejlépe si zapůjčit jízdní kolo, motorku nebo auto. Pokud hledáte větší možnosti stravování i zábavy či bujaré noční veselí, které v Gerakini téměř není, najdete to v několik km vzdáleném Polygyros, hlavním městě oblasti Chalkidiki. Asi hodinu jízdy od Gerakini lze navštívit aquapark Waterland, který ocení nejen děti.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Sonia Village

Sonia Village

Hotelový areál s bungalovy Sonia Village se nachází na okraji poloostrova Sithonia v letovisku Gerakini, cca 70 km od Soluně v bezprostřední blízkosti pláže.

Gerakina Beach

Gerakina Beach

Omlouvám se, na popisu hotelu Gerakina Beach se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkaz se otevírá v novém okně.

Blue Lagoon Princess

Blue Lagoon Princess

Moderní a nově postavený hotelový areál Blue Lagoon Princess (dokončen 2015) se nachází v klidném prostředí na odlehlém místě, hned u moře. Celkem je zde 15 budov včetně hlavní budovy. Vesnice Kalyves je cca 500 m a Vesnice Gerakini cca 5 km. Autobusová zastávka je cca 100 m, lze pohodlně dojet do Nea Moudania.

Sithonia Beach Village

Sithonia Beach Village

Hotel, jež je součástí ubytovacího zařízení Gerakina Beach, leží přímo na oblázkovo - písečné pláži. Centrum s četnými možnostmi pro zábavu a nakupování vzdáleno cca 500 m.

Glavas Inn

Glavas Inn

Nádherně zelené pobřeží v zálivu Toronea odhaluje malé letovisko v kopcovitém terénu, kde se nachází tento rodinný hotel, jehož poloha ve svahu poskytuje hostům nádherné výhledy z pokojů, od bazénu a hlavně z venkovní terasy své restaurace. Pláž je vzdálena jen 50 m, je k ní přístup přímo od bazénu po mostě postaveném nad silnicí, poté venkovním výtahem, který sveze k betonové stezce vedoucí ke schodům, pod nimiž je organizovaná písčitá pláž se slunečníky a lehátky. Glavas Inn je ideálním místem pro pohodáře, které neodradí kopcovitý terén a několik schodů na pláž. Komplex je koncipován tak, aby silnice pod hotelem nerušila klid hostů uvnitř areálu. Hotel Glavas Inn je již řadu let velmi oblíben německými turisty, věříme, že si toto místo zamilujete i vy. Od letiště je hotel vzdálen 65 km, nejbližší nákupní možnosti jsou 1 km, další letovisko Gerakini je vzdálené cca 1,5 km, vesnice Psakoudia cca 1 km, Metamorfosi cca 9 km. Autobusová zastávka je od hotelu jen 15 m.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy