Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Xehoriati

 

Stručný popis střediska Xehoriati

Středisko Xehoriati leží na severním pobřeží ostrova Zakynthos, cca 15 km severně od hlavního města ostrova, mezi letovisky Alikanas, Alikes a Amoudi. Vzdálenosti od uvedených letovisek jsou minimální : Alikanas 2 km, Alikes 4 km, Amoudi 1,5 km, jde tedy o velmi příjemné možné procházky ze střediska Xehoriati.

Co v Xehoriati?

V tomto středisku si užijete vyjímečnou atmosféru, kterou v minulosti vyhledávali také umělci – malíři, spisovatelé, řecký skladatel Mussakis. Xehoriati má malý přístav, staré domky,  vesnička se postupně  rozšiřuje nově postavenými vilkami. Na malém náměstíčku lze v obchůdcích zakoupit základní potraviny, posedět  v taverně nebo kavárně, či baru, dominantou je starý kostelík. Na pláži v Xehoriati, která je úzká, pokrytá pískem, si můžete pronajmout slunečníky s lehátky, využít nabídky vodních sportů nebo si jen tak užívat slunce a krásných okolních zákoutí. Noční zábava není velká, ale blízkost letovisek je lákavá pro ty, kteří touží po bujaré zábavě do rána. Zajímavý může být také např. autobusový výlet do hlavního města Zákynthos, který nabízí turistům vše, na co si vzpomenou.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování)

Stephania - studia

Stephania - studia

Dům Stephania má vynikající polohu, je velmi blízko moře i pláže. V přízemí domu je malý bar. Do centra staré vesničky je to asi 5 minut.

Isavela studia a apartmány

Isavela studia a apartmány

Vilka Isavela stojí v zahradách asi 60 m od místní komunikace mezi vesničkou Xehoriati a Amoudi a je doslova obklopena olivovými sady. Na písečnou pláž v Amoudi se dostanete po místní komunikaci asi za 8 minut a na písečnou pláž v Xehoriati asi za 20 minut. Mezi oběma plážemi je ještě jedna malá písečná pláž. Cesta k ní vede zelení po úzké pěšince.

Photograph studio / apt

Photograph studio / apt

Velmi pěkný domek, který je typickou ukázkou ostrovní architektury je po celkové rekonstrukci. Patří známému řeckému fotografovi a je postaven v mírném svahu, kousek od malé návsi vesničky Xehoriati. Projdete-li pěšinou kolem malého kostelíka a zahrádek místních obyvatel, dostanete se velmi rychle na pěknou písečnou pláž.

Lithari studia

Lithari studia

Půvabný domek Lithari  stojí v mírném svahu pár metrů od malé návsi přímo v srdci vesničky Xehoriati na severním pobřeží ostrova Zakynthos. Cesta na pláž vede přímo od domu. Projdete-li okolo malých zahrádek, jste velmi rychle na pěkné písečné pláži. Nejbližší taverny a bary jsou vzdáleny 5 - 15 minut.

Dionysia studia

Dionysia studia

Nová vilka Dionysia stojí nedaleko cesty, která vede z Xehoriati do Amoudi. Je postavená doslova v olivovém sadu. Pozemek je oplocen a na zahradě před domem je příjemné posezení a venkovní gril. Nedaleko vilky je malá oblázková pláž. Pláže se službami jsou v Amoudi a v Xehoriati. Zde jsou také obchody a taverny. Na obě místa se dostanete příjemnou procházkou po místní komunikaci, která vede mezi olivovými sady.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy