Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Alikanas

 

Stručný popis střediska Alikanas

Letovisko Alikanas  se nachází na severu ostrova Zakynthos, cca 20 km od hlavního města. Někdy se přepisuje také s Y jako středisko Alykanas. Alikanas leží cca 1 km od velmi živého střediska Alikes, střediska spojuje pobřežní písčitá pláž, která je s pozvolným vstupem do vody – vhodná tedy zvláště pro rodiny s malými dětmi, lze si zde pronajmout slunečník a lehátka. Letoviska Alikanas i Alikes dostala svá jména z řeckého slova „alykes“ – solné doly, které se nachází za městečkem. Ve středisku Alikanas je dostatek ubytovacích kapacit – od ubytování v soukromí, přes penziony, bungalovy až po hotely různé kvality.

Co v středisku Alikanas (Alykanas) ?

Lokalita je klidnější než sousední Alikes, přesto je zde dostatek nákupních možností i velký výběr taveren, zvláště v původní vesnici ALikanas můžete ochutnat pravé řecké speciality, posedět při živé hudbě. Okolí střediska Alikanas leží v úrodné nížině s porostem olivovníků. Pokud se nabažíte pěších procházek, můžete si zapůjčit kolo, motorku, automobil a poznávat další místa na ostrově Zakynthos, lze využít také autobusovou dopravu. Další možností, jak si svůj pobyt na ostrově zpestřit je lodní výlet např. k Modrým jeskyním, nebo na pláž Navagio.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování)

Draganikos Studia

Draganikos Studia od 11339,-

Příjemný menší rodinný komplex studií Draganikos, která jsou jednoduše a účelně vybavena, se nachází v klidném prostředí letoviska Alykanas, pouhých 70 m od písečné pláže (lehátka a slunečníky za poplatek). Do centra letoviska Alykanas se spoustou obchůdků, taveren a barů dojdete pohodlnou procházkou během několika minut. Hotel se studii Draganikos doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidnou dovolenou v krásném prostředí poblíž moře.

Valais

Valais od 20290,-

Poloha hotelu Valais je cca 20 m od písčité pláže letoviska Alikanas (Alykanas). V hotelu Valais je rodinná atmosféra, v hotelu je celkem pouze 40 pokojů, velká zahrada s bazénem a možností rychlého občerstvení po celý den, ale především bezprostřední blízkost písčité pláže s pozvolným vstupem do moře (voda je zde vždy příjemně teplá), to jsou přednosti, díky jimž je hotel Valais vhodný jak pro dospělé všech věkových kategorií, tak i pro rodiny s dětmi. Třípodlažní budova s dvoulůžkovými a třílůžkovými pokoji (v některých lze přistýlka) ve druhém a třetím podlaží. Na nově rekonstruovaných pokojích je sociální zařízení se sprchou či vanou, lednice, TV, klimatizace (za poplatek), bezpečnostní schránka, prostorné balkony se zahradním nábytkem. Z některých pokojů výhled na moře přímo či ze strany. Na pláži má hotel Valais také vlastní středisko vodních sportů (šlapadla, motorové čluny, dětské skluzavky aj.) a půjčovnu lehátek a slunečníků. Do rušného centra plného obchodů, restaurací, taveren, půjčoven a všeho, co k dovolené neodlučně patří, se dostanete po cestě vedoucí olivovým hájem asi po 400 metrech.

Venus studia

Venus studia od 7950,-

Dvoulůžková studia Venus, některá s možností přistýlky, jsou vybavena kuchyňským koutem, sociální zařízení, sprcha, balkon se zahradním nábytkem. Klimatizace v ceně. Všechna studia jsou v horním podlaží, z dálky výhled na moře.

Letsos

Letsos

Hotel Letsos tvořený dvoupatrovou budovou a dvěma dalšími pavilony leží v blízkosti centra střediska Alikanas asi 1 km od dalšího většího střediska Alikes.

Stonebridge

Stonebridge

Studia Stonebridge se nachází v centru letoviska Alykanas, nedaleko nákupních možností, restaurací a taveren. Od dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou vzdálená jen 130 m a do blízkého letoviska Alykes se dá dostat příjemnou procházkou už po 20 minutách.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy