Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Trypiti

 

Stručný popis střediska Trypiti

Klidné středisko Trypiti se nachází cca 40 km od hlavního města ostrova Thassos Limenasu, cca 2 km od města Limenaria na jihu ostrova. Své jméno dostalo středisko podle otvoru ve skále v západní části pobřeží – Tripiti totiž znamená děravá, tímto otvorem proniká mořská voda do mělké prohlubně na břehu.

Co v Trypiti?

Tripiti nabízí klidný odpočinek, možnosti procházek do okolní krásné přírody, pláž je obklopena z obou stran zelenými pahorky, při pohledu na východ je vidět blízká Limenaria a její zámeček Palataki. Autobusová zastávka je nad místními hotely u hlavní cesty, dostanete se pohodlně např. do hlavního města Limenas, nebo na další místa ostrova Thassos, k poznávání krás ostrova Thassos je vhodné vypůjčit si automobil nebo motorku.

Pláž u Trypiti

Pláž v Tripiti má nádherný jemně zrnitý písek, jsou zde sprchy, hřiště na volejbal, zapůjčit si lze slunečníky s lehátky. Za vodními sporty či nočním životem, pokud toto preferujete, je třeba se vydat do blízké Limenarie.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Tripiti

Tripiti

Hotelový komplex Tripiti se nachází v mírném svahu, na klidném místě, v rozlehlé zelené zahradě, v letovisku Tripiti, 250 m od jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova. Letovisko Limenaria s obchody a restauracemi je vzdáleno cca 2 km, funguje zde autobusové spojení. Vzdálenost do hlavního města Thassos je cca 1,5 hodiny jízdy.

Blue Dream Palace

Blue Dream Palace

Nově otevřený hotel Blue Dream Palace leží na jižní straně ostrova u dlouhé písečné pláže v zelené zahradě, 3 km od rušného letoviska Limenaria s množstvím obchodů a restaurací. Hlavní město Thassos je vzdáleno cca 1,5 h jízdy.

Rodon House

Rodon House

Rodinný komplex studií a apartmánů Rodon House se skládá z několika dvoupatrových budov v zahradě a leží pouze 50 m od krásné písečné pláže, pláže Tripiti. Větší letovisko Limenaria s množstvím restaurací a barů je vzdáleno cca 2,5 km a funguje zde autobusové spojení. Hlavní město Thassos je vzdáleno cca 1,5 h jízdy.

Chrissi vila

Chrissi vila

Vilka Chrissi se nachází v klidném prostředí ostrova Thassos, obklopena borovicemi a velkou zahradou, která zajišťuje naprosté soukromí, cca 150 m od pláže.

Trypiti Bungalows

Trypiti Bungalows od 17490,-

Moderní hotel Trypiti Bungalows je postaven ve svahu a většina pokojů má krásný výhled na zátoku Trypiti s písečnou pláží (v moři se místy nacházejí kamenná plata), která je od hotelového bazénu vzdálená jen 250 m. Pokoje jsou ve 12ti samostatných budovách v zahradě, všechny jsou od poloviny června do poloviny září klimatizovány a mají balkon nebo terasu. Výborné stravování, krásná pláž a božský klid, zaručuje hotelovým návštěvníkům prožití klidné a pohodové dovolené. Do nedaleké Limenárie lze kdykoli dojet za nákupy a zábavou třeba taxíkem za cca 5 Eur. Hotel Trypiti Bungalows doporučujeme všem, kteří hledají odpočinek a krásné koupání na nepřeplněné pláži.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy