Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Trypiti

 

Stručný popis střediska Trypiti

Klidné středisko Trypiti se nachází cca 40 km od hlavního města ostrova Thassos Limenasu, cca 2 km od města Limenaria na jihu ostrova. Své jméno dostalo středisko podle otvoru ve skále v západní části pobřeží – Tripiti totiž znamená děravá, tímto otvorem proniká mořská voda do mělké prohlubně na břehu.

Co v Trypiti?

Tripiti nabízí klidný odpočinek, možnosti procházek do okolní krásné přírody, pláž je obklopena z obou stran zelenými pahorky, při pohledu na východ je vidět blízká Limenaria a její zámeček Palataki. Autobusová zastávka je nad místními hotely u hlavní cesty, dostanete se pohodlně např. do hlavního města Limenas, nebo na další místa ostrova Thassos, k poznávání krás ostrova Thassos je vhodné vypůjčit si automobil nebo motorku.

Pláž u Trypiti

Pláž v Tripiti má nádherný jemně zrnitý písek, jsou zde sprchy, hřiště na volejbal, zapůjčit si lze slunečníky s lehátky. Za vodními sporty či nočním životem, pokud toto preferujete, je třeba se vydat do blízké Limenarie.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Tripiti

Tripiti

Hotelový komplex Tripiti se nachází v mírném svahu, na klidném místě, v rozlehlé zelené zahradě, v letovisku Tripiti, 250 m od jedné z nejkrásnějších písečných pláží ostrova. Letovisko Limenaria s obchody a restauracemi je vzdáleno cca 2 km, funguje zde autobusové spojení. Vzdálenost do hlavního města Thassos je cca 1,5 hodiny jízdy.

Chrissi vila

Chrissi vila

Vilka Chrissi se nachází v klidném prostředí ostrova Thassos, obklopena borovicemi a velkou zahradou, která zajišťuje naprosté soukromí, cca 150 m od pláže.

Rodon House

Rodon House

Rodinný komplex studií a apartmánů Rodon House se skládá z několika dvoupatrových budov v zahradě a leží pouze 50 m od krásné písečné pláže, pláže Tripiti. Větší letovisko Limenaria s množstvím restaurací a barů je vzdáleno cca 2,5 km a funguje zde autobusové spojení. Hlavní město Thassos je vzdáleno cca 1,5 h jízdy.

Blue Dream Palace

Blue Dream Palace

Nově otevřený hotel Blue Dream Palace leží na jižní straně ostrova u dlouhé písečné pláže v zelené zahradě, 3 km od rušného letoviska Limenaria s množstvím obchodů a restaurací. Hlavní město Thassos je vzdáleno cca 1,5 h jízdy.

Trypiti Bungalows

Trypiti Bungalows

Moderní hotel Trypiti Bungalows je postaven ve svahu a většina pokojů má krásný výhled na zátoku Trypiti s písečnou pláží (v moři se místy nacházejí kamenná plata), která je od hotelového bazénu vzdálená jen 250 m. Pokoje jsou ve 12ti samostatných budovách v zahradě, všechny jsou od poloviny června do poloviny září klimatizovány a mají balkon nebo terasu. Výborné stravování, krásná pláž a božský klid, zaručuje hotelovým návštěvníkům prožití klidné a pohodové dovolené. Do nedaleké Limenárie lze kdykoli dojet za nákupy a zábavou třeba taxíkem za cca 5 Eur. Hotel Trypiti Bungalows doporučujeme všem, kteří hledají odpočinek a krásné koupání na nepřeplněné pláži.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy