Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Sotiros

 

Stručný popis střediska Skala Sotiros

Klidné menší letovisko Skala Sotiros se z původně rybářské vesničky rozrůstá do turistického střediska, kde naleznete klid na krásné pláži, menší, ale kvalitní občerstvovací možnosti v některé z taveren u pláže, nebo poblíž menšího náměstíčka, je zde vynikající Big Food.  Skala Sotiros leží na západním pobřeží ostrova Thassos, cca 25 km od hlavního města Limenas. Ve Skala Sotiros si užijete relaxu, klidného koupání, dobré krmě, za většími nákupními možnostmi či aktivnější zábavou je třeba vyrazit např. do hlavního města Limenas.

Pláž u Skala Sotiros

Místní písečná pláž nebývá přeplněná, jsou zde sprchy i možnost zapůjčení slunečníků s lehátky, menší molo, ze kterého můžete pozorovat pobřeží a okolní kopcovitou zelenou krajinu.

Skala Sotiros a krásy okolí

Milovníci pěší turistiky si zde užijí – příjemnou procházkou se mohou vydat do vnitrozemské vesničky Sotiros se dvěma tavernami, kostelem a starou kašnou, odkud je nádherný pohled na pobřeží. Můžete se také vydat do větší vesničky Prinos, kde pravidelně bývají trhy, kde nakoupíte cokoliv, a to buďto autobusem nebo vypůjčeným autem nebo motorkou, kterým můžete dojet do Skala Prinos, odkud vyplouvají trajekty do Kavaly na řecké pevnině, nebo prozkoumávat další pláže a krásy ostrova Thassos.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy