Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Rachoni

 

Stručný popis střediska Skala Rachoni

Turistické středisko Skala Rachoni se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Thassos, cca 12 km západním směrem od hlavního města ostrova Limenas.

Pláž u Skala Rachoni

Členité pobřeží Rachoni je přerušeno dlouhou písečnou pláží ve Skala Rachoni, na které je pozvolný vstup do moře, lze si zde zapůjčit slunečníky s lehátky a ukrýt se před horkými slunečními paprsky do stínu blízkých stromů. V okolí je několik hotelů s bazény, řada taveren a barů, kde se můžete občerstvit.

Co ve Skala Rachoni?

Skala Racháni je začleněno do krásně zelené krajiny, která láká k procházkám, směrem do vnitrozemí se můžete vydat k původní vesničce Rachoni, odkud je nádherný výhled do okolí, podél pobřeží se můžete vydat do 4 km vzdáleného přístavu Skala Prinos, kde najdete široké nákupní možnosti a velký výběr taveren. Odplouvají odtud pravidelné trajekty na řeckou pevninu – do přístavu Kavala, kam si také můžete udělat výlet, pokud vám menší rozměry ostrova Thassos a jeho krás již nebudou stačit.

K výletům po ostrově je vhodné zapůjčit si automobil nebo skútr a poznávat přírodní i archeologické památky ostrova, nebo pobýt na dalších krásných plážích. Lze využít také místní autobusové spojení.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy