Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Rachoni

 

Stručný popis střediska Skala Rachoni

Turistické středisko Skala Rachoni se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Thassos, cca 12 km západním směrem od hlavního města ostrova Limenas.

Pláž u Skala Rachoni

Členité pobřeží Rachoni je přerušeno dlouhou písečnou pláží ve Skala Rachoni, na které je pozvolný vstup do moře, lze si zde zapůjčit slunečníky s lehátky a ukrýt se před horkými slunečními paprsky do stínu blízkých stromů. V okolí je několik hotelů s bazény, řada taveren a barů, kde se můžete občerstvit.

Co ve Skala Rachoni?

Skala Racháni je začleněno do krásně zelené krajiny, která láká k procházkám, směrem do vnitrozemí se můžete vydat k původní vesničce Rachoni, odkud je nádherný výhled do okolí, podél pobřeží se můžete vydat do 4 km vzdáleného přístavu Skala Prinos, kde najdete široké nákupní možnosti a velký výběr taveren. Odplouvají odtud pravidelné trajekty na řeckou pevninu – do přístavu Kavala, kam si také můžete udělat výlet, pokud vám menší rozměry ostrova Thassos a jeho krás již nebudou stačit.

K výletům po ostrově je vhodné zapůjčit si automobil nebo skútr a poznávat přírodní i archeologické památky ostrova, nebo pobýt na dalších krásných plážích. Lze využít také místní autobusové spojení.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Louloudis

Louloudis

Velmi příjemný a moderně vybavený menší hotelový komplex Louloudis postavený ve stylu boutique hotel & spa je zasazený mezi olivovníky a píniemi v letovisku Skala Rachoni. Hotel Louloudis Leží cca 150 m od hlavní silnice procházející kolem ostrova. Areál se nachází ve velmi klidném prostředí, v okolí je jen pár restaurací. Obchod s potravinami se nachází ve Skala Rachoni, necelé 2 km. O další kilometr dál je velké nákupní středisko. Nejbližší lékárna je ve vzdálenosti cca 2,5 km. Bankomat je ve Skala Potamia, cca 8 km. Poštovní schránka je na zastávce autobusu. Spojení do Limenasu je poměrně frekventované; od ranních hodin až do cca 18:30 (cca 8 spojů), jízdenka stojí cca 1,70€. Taxi vychází na cca 12€/cesta. Autobusová zastávka je od hotelu vzdálena cca 150 m. Hotel Louloudis je ideální místo, pokud si pronajmete během pobytu auto a procestujete ostrov. Ceny v půjčovnách viz Thassos - půjčovna.

Filipos

Filipos

Velmi pěkný rodinný hotel Filipos leží v naprosto klidném místě uprostřed olivového háje nedaleko písečné pláže. Všechny pokoje jsou moderně zařízené a vzdušné, takže nebudete ani v horkém létě potřebovat klimatizaci. Každý má svůj balkon nebo terasu v přízemí, vlastní sociální zařízení a lednici. Pláž je s pozvolným vstupem do moře a i během léta, je poloprázdná. Výborná domácí strava v typické řecké taverně, naprostý klid bez hluku aut či nočních barů je zárukou spokojenosti každého návštěvníka hotelu Filippos. Za zábavou lze kdykoli dojet taxíkem do 3,5 km vzdáleného přístavu Prinos, kde je mnoho restaurací, taveren, barů a obchodů. Hotel Filipos doporučujeme všem, kteří vyhledávají klid a chtějí si odpočinout od shonu všedního života.

Rachoni Beach

Rachoni Beach

Velmi oblíbený hotel Rachoni Beach se nachází v klidném prostředí přímo u pěkné písečné pláže, místy s jemnými oblázky, kterou lemují stromy. Rachoni Beach je součástí hotelového komplexu, společně se sousedním sesterským hotelem Rachoni Bay. Areál leží nedaleko malé vesničky Skala Rachoni, původně rybářské. Ve vesničce Skala Rachoni, cca 500 m, je taverna, restaurace a obchod. Nedaleko hotelu je autobusová zastávka.

Belvedere Akti

Belvedere Akti od 36036,-

Hotel Belvedere Akti se nachází v letovisku Rachoni, 7 km od přístavu v Thassosu, přímo u menší písečné pláže.

Rachoni Bay

Rachoni Bay od 13990,-

hotel Rachoni Bay se nachází v klidném prostředí přímo u křišťálově průzračného moře a pěkné písečné pláže, místy s jemnými oblázky, kterou lemují stromy poskytující příjemný stín v horkých dnech. Rachoni Bay je součástí hotelového komplexu, společně se sousedním sesterským hotelem Rachoni Beach. V letovisku, nad kterým se majestátně tyčí hory, je několik málo taveren, restaurace, lékárna, čerpací stanice, hned u hotelu je minimarket, supermarket je vzdálen cca 1 km. Nedaleko hotelu je zastávka městské autobusové linky. Chcete-li cestovat, mávněte na spoj. Jízdenky se dají koupit v minimarketu, cesta do Prinosu stála v roce 2008 1,40€, do Limenasu 1,90€. Po 45 minutách dojdete do Skala Prinos, což je rušnější letovisko se spoustou rybích taveren. Čtyři kilometry od Skala Rachoni se nachází městečko Prinos, kde je možné v pondělí navštívit jediný větší trh na ostrově. Pokud vyrazíte do hor, po čtyřech kilometrech dojdete do tradiční horské vesnice Rachoni, zde možnost projížďky na koni (cca 20€/hodina) a je to výchozí bod pro pěší túry do hor.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy