Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Prinos

 

Stručný popis střediska Skala Prinos

Městečko Skala Prinos leží na západním pobřeží ostrova Thassos, cca 20 km od hlavního města Limenas. Jde o velký přístav, odkud vyplouvají pravidelné trajekty na řeckou pevninu, do města Kavala. V Prinos najdete také zdravotní středisko s lékařskou pohotovostí, komplikované případy se řeší v nemocnici v Kavale.

Co ve středisku Skala Prinos

Podél moře se nachází řada taveren, restaurací, barů a obchůdků se vším možný, včetně možnosti nákupů suvenýrů nebo oblečení. Pláže jsou v okolí písčitokamenité, na některých je možnost plážového servisu. Okolí městečka Skala Prinos je kouzelné, jen je k němu potřeba zapůjčení „přibližovala“, určitě si nenechte ujít trhy ve vnitrozemské vesničce Prinos, která je vzdálen od přístavu cca 2 km, jde tam dojít také pěšky olivovým hájem podél hlavní silnice. Nebo k dalšímu poznávání ostrova Thassos využijte autobusovou linku – zastávku má poblíž přístavu a lze vyrazit severním směrem k Limenas, nebo jižním směrem k Limenarii, postupně tak můžete projet všechna přímořská střediska ostrova.          

Tipy na hotely, studia a apartmány

Calypso

Calypso

Komplex Calypso se rozprostírá uprostřed zelené zahrady na začátku prinoské riviery na ostrově Thassos. Jedná se o komplex čtyř menších pavilonů, které jsou propojeny kamenným chodníkem s přilehlou subtropickou zelení.

Artemis

Artemis od 11842,-

hotel Artemis, pojmenovaný po řecké bohyni Artemis, se nachází na půvabném severozápadním pobřeží ostrova Thassos, uprostřed zeleně olivových hájů. Jedná se o klidnější, ale o to romantičtější a nádhernou oblast charakterizovanou bílými plážemi s jemným pískem, okolní zelené hory a blankytně modré moře.

Alea

Alea od 11190,-

Zcela nový moderní hotelový komplex Alea leží přímo u krásné písčité pláže nedaleko centra střediska Skala Prinos, 14 km od přístavu na ostrově Thassos.

Ilio Mare

Ilio Mare od 15358,-

Hotelový areál Ilio Mare se nachází v krásné zahradě  v blízkosti pláže a ve vzdálenosti cca 1,5 kilometrů od centra střediska Skala Prinos a cca 15 kilometrů od hlavního města Limenas.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy