Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Prinos

 

Stručný popis střediska Skala Prinos

Městečko Skala Prinos leží na západním pobřeží ostrova Thassos, cca 20 km od hlavního města Limenas. Jde o velký přístav, odkud vyplouvají pravidelné trajekty na řeckou pevninu, do města Kavala. V Prinos najdete také zdravotní středisko s lékařskou pohotovostí, komplikované případy se řeší v nemocnici v Kavale.

Co ve středisku Skala Prinos

Podél moře se nachází řada taveren, restaurací, barů a obchůdků se vším možný, včetně možnosti nákupů suvenýrů nebo oblečení. Pláže jsou v okolí písčitokamenité, na některých je možnost plážového servisu. Okolí městečka Skala Prinos je kouzelné, jen je k němu potřeba zapůjčení „přibližovala“, určitě si nenechte ujít trhy ve vnitrozemské vesničce Prinos, která je vzdálen od přístavu cca 2 km, jde tam dojít také pěšky olivovým hájem podél hlavní silnice. Nebo k dalšímu poznávání ostrova Thassos využijte autobusovou linku – zastávku má poblíž přístavu a lze vyrazit severním směrem k Limenas, nebo jižním směrem k Limenarii, postupně tak můžete projet všechna přímořská střediska ostrova.          

Tipy na hotely, studia a apartmány

Alea

Alea od 28490,-

Zcela nový moderní hotelový komplex Alea leží přímo u krásné písčité pláže nedaleko centra střediska Skala Prinos, 14 km od přístavu na ostrově Thassos.

Calypso

Calypso

Komplex Calypso se rozprostírá uprostřed zelené zahrady na začátku prinoské riviery na ostrově Thassos. Jedná se o komplex čtyř menších pavilonů, které jsou propojeny kamenným chodníkem s přilehlou subtropickou zelení.

Artemis

Artemis od 17290,-

hotel Artemis, pojmenovaný po řecké bohyni Artemis, se nachází na půvabném severozápadním pobřeží ostrova Thassos, uprostřed zeleně olivových hájů. Jedná se o klidnější, ale o to romantičtější a nádhernou oblast charakterizovanou bílými plážemi s jemným pískem, okolní zelené hory a blankytně modré moře.

Ilio Mare

Ilio Mare od 32330,-

Hotelový areál Ilio Mare se nachází v krásné zahradě  v blízkosti pláže a ve vzdálenosti cca 1,5 kilometrů od centra střediska Skala Prinos a cca 15 kilometrů od hlavního města Limenas.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy