Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Potamias

 

Stručný popis střediska Skala Potamias

Známé turistické středisko Skala Potamias leží na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 15 km jižním směrem od hlavního města ostrova Limenas.

Pláž u Skala Potamias

Skala Potamiass se rozkládá kolem nejdelší pláže Thassosu – krásné písčité pláže Golden Beach. Pláž je oceněna modrou vlajkou Eu za čistotu a kvalitu, táhne se kolem dlouhé zátoky v délce 4 km, přístup do moře je pozvolný, takže zde rádi tráví svou dovolenou rodiny s malými dětmi. Milovníky vodních sportů potěší vodní lyže, šlapadla, možnosti potápění. Na Golden Beach je samozřejmostí plážový servis a sprchy.

Co ve Skala Potamias?

Pro dospělé je v letovisku Skala Potamias připravena spousta možností nákupních – krámky, obchůdky a markety s potravinami, oblečením a suvenýry, také k občerstvení je zde velký výběr restaurací, taveren a barů. Podél pláže lze příjemnou cca půl hodinovou procházkou dojít do vedlejšího turistického střediska Skala PanagiaChrissi Ammoudia, kde je také řada taveren a obchůdků.

V jižní části střediska Skala Potamia , kde končí úzká cesta podél moře, se nachází stará loděnice z r. 1892, po rekonstrukci slouží jako noční zábavní podnik. V okolí Golden Beach je spousta možností k pěším procházkám, oblast leží v zeleném údolí přímo pod pohořím s nejvyšším vrcholem ostrova Thassos – Ypsarionem, který vytváří nádhernou kulisu krásnému moři na Golden Beach.

Po hlavní cestě se i pěšky dostanete do horských vesniček Potamia a Panagia, odkud je nádherný pohled na celou zátoku, lze zde posedět v jedné z mnoha taveren na malém náměstíčku a pochutnat si na některé z řeckých specialit, nakoupit suvenýry nebo se jen projít úzkými uličkami plnými zeleně.  Ze Skala Potamia se dostanete do různých míst ostrova Thassos buď místní autobusovou linkou, nebo zapůjčeným „přibližovadlem“, nabídka půjčoven aut, motorek, skútrů i kol je ve Skale Potamia dostatečná.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Acro studia

Acro studia od 5771,-

Uprostřed bohaté vegetace borovic, mohutného olivovníku a pestrobarevných amfor plných květů, se nachází dům Acro. Leží jen 100 m od moře v klidnější části oblíbeného letoviska Skala Potamia. Velký travnatý dvůr poskytuje prostor nejen pro parkování, ale je také bezpečným místem pro bezstarostné hry vašich dětí. Zažijete tu dokonalý relax a klidnou dovolenou, rušnější centrum je stále v blízké pěší dostupnosti. Díky jedinečné poloze je z domu krásný výhled na vesničku a její krásnou pláž. Doporučujeme rodinám s dětmi i všem romantikům.

Susie studia

Susie studia od 6451,-

22 studií

Nama

Nama od 5590,-

V centru letoviska Skala Potamia, pouze 100 m od široké písečné pláže s hřištěm pro děti a výhledem na malebný přístav, se nachází nově postavený dvoupatrový dům Nama obklopený udržovanou zahradou. Má vynikající polohu nejen kvůli blízkosti pláže. Nejbližší supermarket a restaurace je v dosahu asi 80 m. V okolí se nachází několik dalších restaurací či stánků s chutným gyrosem. Hlavní cesta s autobusovou zastávkou je od domu vzdálena cca 50 m, takže hosté domu mají výborné spojení s celým ostrovem. Můžete se dopravit třeba do hlavního města Limenas (asi 10 km). Všechny apartmány jsou určeny pro 3-4 osoby (2 dospělé + 2 děti), mají samostatnou ložnici a obývací kuchyňku, TV, trezor (za příplatek), klimatizaci (za příplatek), koupelnu/WC, balkon nebo terasu. Ze všech apartmánů na poschodí je výhled na blízké moře. Dva apartmány na přízemí nabízejí nerušený výhled na udržovaný trávník s barevnými záhony květů.

Ilion

Ilion od 8990,-

Nově postavená studia Ilion objevíte v srdci letoviska Skala Potamia, jen 80 m od krásné písečné pláže, nedaleko domu Nama. Dvoupatrový dům pastelových barev nabízí jedinečný výhled na moře i na okolní pohoří. U vstupu je situovaná malá recepce. Příjemné posezení na balkonech s krásným výhledem na moře, letovisko nebo pohoří, umožňuje hostům domu vychutnat si svou oblíbenou ranní kávu nebo si večer posedět u sklenky lahodného řeckého vína. V centru letoviska natrefíte na několik restaurací, taveren a supermarketů – najdete zde vše, co potřebujete ke správné dovolené.

Olga studia

Olga studia od 5771,-

Studia Olga si získala oblibu především díky klidnému prostředí, pěkné zahradě, kde si mohou děti bezpečně hrát, i díky dobré pěší dostupnosti do centra. Velkou zásluhu na spokojenosti klientů samozřejmě má i paní majitelka, která je typickou reprezentantkou pravé řecké pohostinnosti. Centrum i pláž jsou vzdáleny přibližně 400 m. Doporučujeme především pro páry preferující klidnou dovolenou.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy