Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Potamias

 

Stručný popis střediska Skala Potamias

Známé turistické středisko Skala Potamias leží na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 15 km jižním směrem od hlavního města ostrova Limenas.

Pláž u Skala Potamias

Skala Potamiass se rozkládá kolem nejdelší pláže Thassosu – krásné písčité pláže Golden Beach. Pláž je oceněna modrou vlajkou Eu za čistotu a kvalitu, táhne se kolem dlouhé zátoky v délce 4 km, přístup do moře je pozvolný, takže zde rádi tráví svou dovolenou rodiny s malými dětmi. Milovníky vodních sportů potěší vodní lyže, šlapadla, možnosti potápění. Na Golden Beach je samozřejmostí plážový servis a sprchy.

Co ve Skala Potamias?

Pro dospělé je v letovisku Skala Potamias připravena spousta možností nákupních – krámky, obchůdky a markety s potravinami, oblečením a suvenýry, také k občerstvení je zde velký výběr restaurací, taveren a barů. Podél pláže lze příjemnou cca půl hodinovou procházkou dojít do vedlejšího turistického střediska Skala PanagiaChrissi Ammoudia, kde je také řada taveren a obchůdků.

V jižní části střediska Skala Potamia , kde končí úzká cesta podél moře, se nachází stará loděnice z r. 1892, po rekonstrukci slouží jako noční zábavní podnik. V okolí Golden Beach je spousta možností k pěším procházkám, oblast leží v zeleném údolí přímo pod pohořím s nejvyšším vrcholem ostrova Thassos – Ypsarionem, který vytváří nádhernou kulisu krásnému moři na Golden Beach.

Po hlavní cestě se i pěšky dostanete do horských vesniček Potamia a Panagia, odkud je nádherný pohled na celou zátoku, lze zde posedět v jedné z mnoha taveren na malém náměstíčku a pochutnat si na některé z řeckých specialit, nakoupit suvenýry nebo se jen projít úzkými uličkami plnými zeleně.  Ze Skala Potamia se dostanete do různých míst ostrova Thassos buď místní autobusovou linkou, nebo zapůjčeným „přibližovadlem“, nabídka půjčoven aut, motorek, skútrů i kol je ve Skale Potamia dostatečná.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Susie studia

Susie studia od 5290,-

22 studií

Blue View

Blue View

V malé odbočce nad hlavní cestou ve Skala Potamia se nachází apartmánový dům Blue View. Už jeho samotný název napovídá, co mohou hosté během svého pobytu očekávat – výhled na nekonečné modré moře. Cesta k nejbližší pláži je dlouhá 200 m, přičemž již po 100 m natrefíte na nejbližší restauraci a potřebné nákupy uděláte v supermarketu vzdáleném asi 50 m. Našim hostům jsou k dispozici studia pro 2-3 osoby v prvním patře hlavní budovy, odkud se vám z prostorných balkonů naskytne krásný výhled na moře. Taktéž poskytujeme ubytování ve dvou studiích pro 2 osoby v samostatně stojícím domečku, hned vedle hlavní budovy. Pokoje mají vlastní terasu s příjemným stínem a jelikož jsou situovány trochu bokem, poskytují též dostatečný klid. Všechna studia jsou vybavena kuchyňským koutem se základním nádobím, televizorem a koupelnou/WC. Trezor a klimatizace jsou za extra poplatek na místě. Hosté ocení prostor na parkování pár metrů od domu. Na večerní společenské debaty o svých zážitcích je k dispozici prostorná společná terasa s grilem.

Fedra

Fedra od 3250,-

Apartmánový dům Fedra stojí nedaleko centra letoviska Skala Potamia, pouze 200 m od písečné pláže. Do nejbližšího supermarketu je to jen 50 m a k autobusové zastávce 100 m. Taktéž v okruhu 100 m můžete v centru letoviska navštívit početné pizzerie a taverny s oblíbeným řeckým gyrosem za velmi výhodné ceny. CK využívá v domě pro své klienty dvě studia na poschodí s výhledem na moře a dvě studia v přízemí s výhledem do okolí. Všechna studia jsou určena pro 2-3 osoby a mají vlastní kuchyňský kout se základním vybavením, koupelnu/WC, TV a balkon/terasu. Klimatizace je možná za extra příplatek.

Alex - Vila

Alex - Vila

Malá rodinná vila Alex je situována v letovisku Skala Potamias a je obklopena pěknou zahradou a fontánkou v jejím středu. Vzdálenost od centra a nákupních možností cca 500 m. Vila se nachází v klidné oblasti ostrova Thassos.

Vergina

Vergina

Nový třípodlažní apartmánový dům Vergina s rodinnou atmosférou se nachází v mírném svahu na jížní straně letoviska Skala Potamias na ostrově Thassos. Vzdálenost k písečné pláži a centru letoviska je cca 150 metrů.Na zahradě možnost grilování.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy