Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Potamias

 

Stručný popis střediska Skala Potamias

Známé turistické středisko Skala Potamias leží na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 15 km jižním směrem od hlavního města ostrova Limenas.

Pláž u Skala Potamias

Skala Potamiass se rozkládá kolem nejdelší pláže Thassosu – krásné písčité pláže Golden Beach. Pláž je oceněna modrou vlajkou Eu za čistotu a kvalitu, táhne se kolem dlouhé zátoky v délce 4 km, přístup do moře je pozvolný, takže zde rádi tráví svou dovolenou rodiny s malými dětmi. Milovníky vodních sportů potěší vodní lyže, šlapadla, možnosti potápění. Na Golden Beach je samozřejmostí plážový servis a sprchy.

Co ve Skala Potamias?

Pro dospělé je v letovisku Skala Potamias připravena spousta možností nákupních – krámky, obchůdky a markety s potravinami, oblečením a suvenýry, také k občerstvení je zde velký výběr restaurací, taveren a barů. Podél pláže lze příjemnou cca půl hodinovou procházkou dojít do vedlejšího turistického střediska Skala PanagiaChrissi Ammoudia, kde je také řada taveren a obchůdků.

V jižní části střediska Skala Potamia , kde končí úzká cesta podél moře, se nachází stará loděnice z r. 1892, po rekonstrukci slouží jako noční zábavní podnik. V okolí Golden Beach je spousta možností k pěším procházkám, oblast leží v zeleném údolí přímo pod pohořím s nejvyšším vrcholem ostrova Thassos – Ypsarionem, který vytváří nádhernou kulisu krásnému moři na Golden Beach.

Po hlavní cestě se i pěšky dostanete do horských vesniček Potamia a Panagia, odkud je nádherný pohled na celou zátoku, lze zde posedět v jedné z mnoha taveren na malém náměstíčku a pochutnat si na některé z řeckých specialit, nakoupit suvenýry nebo se jen projít úzkými uličkami plnými zeleně.  Ze Skala Potamia se dostanete do různých míst ostrova Thassos buď místní autobusovou linkou, nebo zapůjčeným „přibližovadlem“, nabídka půjčoven aut, motorek, skútrů i kol je ve Skale Potamia dostatečná.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Ilion

Ilion od 10990,-

Nově postavená studia Ilion objevíte v srdci letoviska Skala Potamia, jen 80 m od krásné písečné pláže, nedaleko domu Nama. Dvoupatrový dům pastelových barev nabízí jedinečný výhled na moře i na okolní pohoří. U vstupu je situovaná malá recepce. Příjemné posezení na balkonech s krásným výhledem na moře, letovisko nebo pohoří, umožňuje hostům domu vychutnat si svou oblíbenou ranní kávu nebo si večer posedět u sklenky lahodného řeckého vína. V centru letoviska natrefíte na několik restaurací, taveren a supermarketů – najdete zde vše, co potřebujete ke správné dovolené.

Blue Bay Vila

Blue Bay Vila od 12990,-

Příjemná dvoupatrová rodinná vilka Blue Bay se zahradou se nachází  v tiché části letoviska Skala Potamia a je vzdálena od pláže i centra cca 400 m.

Enavlion Boutique Betagiannis

Enavlion Boutique Betagiannis od 26490,-


Vkusně zařízený a pečlivě vedený hotel Enavlion Boutique Betagiannis nedaleko krásné pláže se zlatým pískem a křišťálově čistou vodou (Golden Beach) se nachází na konci letoviska Skala Potamias. Hotel je velmi elegantně vybaven mramorem a kvalitním dřevem, hotelová restaurace La Terrasse nabízí skvělé pokrmy a majitel i personál hotelu věnují klientům osobní péči. Doporučujeme všem, kteří hledají pro svůj pobyt nadstandardní služby a přátelskou atmosféru v příjemném prostředí.

Fedra

Fedra od 5290,-

Apartmánový dům Fedra stojí nedaleko centra letoviska Skala Potamia, pouze 200 m od písečné pláže. Do nejbližšího supermarketu je to jen 50 m a k autobusové zastávce 100 m. Taktéž v okruhu 100 m můžete v centru letoviska navštívit početné pizzerie a taverny s oblíbeným řeckým gyrosem za velmi výhodné ceny. CK využívá v domě pro své klienty dvě studia na poschodí s výhledem na moře a dvě studia v přízemí s výhledem do okolí. Všechna studia jsou určena pro 2-3 osoby a mají vlastní kuchyňský kout se základním vybavením, koupelnu/WC, TV a balkon/terasu. Klimatizace je možná za extra příplatek.

Olga studia

Olga studia od 5390,-

Studia Olga si získala oblibu především díky klidnému prostředí, pěkné zahradě, kde si mohou děti bezpečně hrát, i díky dobré pěší dostupnosti do centra. Velkou zásluhu na spokojenosti klientů samozřejmě má i paní majitelka, která je typickou reprezentantkou pravé řecké pohostinnosti. Centrum i pláž jsou vzdáleny přibližně 400 m. Doporučujeme především pro páry preferující klidnou dovolenou.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy