Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Potamias

 

Stručný popis střediska Skala Potamias

Známé turistické středisko Skala Potamias leží na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 15 km jižním směrem od hlavního města ostrova Limenas.

Pláž u Skala Potamias

Skala Potamiass se rozkládá kolem nejdelší pláže Thassosu – krásné písčité pláže Golden Beach. Pláž je oceněna modrou vlajkou Eu za čistotu a kvalitu, táhne se kolem dlouhé zátoky v délce 4 km, přístup do moře je pozvolný, takže zde rádi tráví svou dovolenou rodiny s malými dětmi. Milovníky vodních sportů potěší vodní lyže, šlapadla, možnosti potápění. Na Golden Beach je samozřejmostí plážový servis a sprchy.

Co ve Skala Potamias?

Pro dospělé je v letovisku Skala Potamias připravena spousta možností nákupních – krámky, obchůdky a markety s potravinami, oblečením a suvenýry, také k občerstvení je zde velký výběr restaurací, taveren a barů. Podél pláže lze příjemnou cca půl hodinovou procházkou dojít do vedlejšího turistického střediska Skala PanagiaChrissi Ammoudia, kde je také řada taveren a obchůdků.

V jižní části střediska Skala Potamia , kde končí úzká cesta podél moře, se nachází stará loděnice z r. 1892, po rekonstrukci slouží jako noční zábavní podnik. V okolí Golden Beach je spousta možností k pěším procházkám, oblast leží v zeleném údolí přímo pod pohořím s nejvyšším vrcholem ostrova Thassos – Ypsarionem, který vytváří nádhernou kulisu krásnému moři na Golden Beach.

Po hlavní cestě se i pěšky dostanete do horských vesniček Potamia a Panagia, odkud je nádherný pohled na celou zátoku, lze zde posedět v jedné z mnoha taveren na malém náměstíčku a pochutnat si na některé z řeckých specialit, nakoupit suvenýry nebo se jen projít úzkými uličkami plnými zeleně.  Ze Skala Potamia se dostanete do různých míst ostrova Thassos buď místní autobusovou linkou, nebo zapůjčeným „přibližovadlem“, nabídka půjčoven aut, motorek, skútrů i kol je ve Skale Potamia dostatečná.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy