Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skala Panagia

 

Stručný popis střediska Panagia

Středisko Skala Panagia je více známé pod názvem Chrissi Ammoudia, jde o název známé Golden Beach – Zlatá pláž, která leží na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 10 km jižně od hlavního města ostrova Limenasu.  Ubytování je zajištěno v hotelech, také velmi oblíbené je kempování, v okolí je řada taveren, restaurací a barů, obchůdků a marketů s různým zbožím, suvenýry, na pláži je zajištěn plážový servis.

Skala Panagia a pláže

Golden Beach je nejdelší pláží ostrova Thassos, uvádí se délka 4 km, středisko Skala Panagia se rozkládá na její severní části. Na druhém konci Golden Beach, necelé 2 km  leží letovisko Skala Potamia, kam jde dojít příjemnou procházkou po pláži, zde lze využít nabídky vodních sportů a dalších restauračních a nákupních možností.

Co se Skala Panagia?

Nad krásnou a navštěvovanou pláží Golden Beach a oběmi letovisky se pne pohoří s nejvyšší horou ostrova Ypsarionem, kam jistě zamíří milovníci horských túr, po cestě si nenechte ujít návštěvu horských vesniček Panagia a Potamia. Samozřejmě si lze zapůjčit auto, motorku, skútr a vydat se poznávat další krásná místa ostrova Thassos, lze také autobusem zamířit až do hlavního města Limenas.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy