Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Pefkari

 

Stručný popis střediska Pefkari

Vesnička Pefkari leží na jihozápadním pobřeží ostrova Thassos, cca 5 km od městečka Potos.

Co v Potos?

Potos je velmi oblíbené turistické letovisko, které nabízí mnoho možností zábavy. Přes den si můžete užívat písečně-oblázkové pláže, která nabízí plný plážový servis, velký výběr vodních sportů a občerstvení v blízkých tavernách, v noci pak nedaleký Disko klub. Ten se nachází v Pefkari, směrem k vnitrozemí ostrova. Jde o největší klub pod širým nebem na Thassosu, míří sem hlavně mladí, ale také ti, kteří touží po noční zábavě, která může skončit až k ránu. V Pefkari se však bude líbit i těm, kteří vyhledávají pěší procházky – podél členitého pobřeží  mezi borovicemi, nebo do vnitrozemí, kde si vychutnají nádherné přírody a výhledy do okolní krajiny. V Pefkari najdete restaurace, taverny a bary, kde si smlsnou labužníci a milovníci řecké stravy. Pro další poznávání ostrova Thassos lze doporučit zapůjčení vozidla nebo lze využít autobusové linky, které vás zavezou do kteréhokoliv pobřežního střediska, vhodné je využít bus k prozkoumání památek, nebo k nákupům suvenýrů v hlavním městě Thassosu – Limenasu.

Pefkari - typy ubytování

Ubytovací možnosti jsou v blízkosti pláže, většinou spodní část tvoří taverny. Najdete zde také hotelové komplexy s vlastními bazény.

 

Tipy na hotely, studia a apartmány

Akti hotel

Akti hotel

Zrekonstruovaný rodinný hotel Akti leží u pláže v letovisku, v malém ráji zvaném Pefkari, který se nachází mezi dvěma letovisky Limenaria (cca 3 km) a Potos (cca 1 km). Z hotelu Akti je krásný výhled na zátoku Pefkari. Pláž byla oceněna modrou vlajkou EU pro čistotu moře. Hotel Akti Doporučujeme klientům, kteří očekávají od dovolené klid, krásnou přírodu a tradiční řeckou atmosféru.

Albatros Pefkari

Albatros Pefkari

Příjemný dům Albatros Pefkari se nachází na krásné pláži Pefkari, která leží v klidném prostředí lemovaná stromy. Na pláži mohou klienti využívat občerstvení formou plážového baru nebo vyzkoušet některý z mnoha nabízených vodních a plážových sportů. Centrum letoviska Potos je vzdáleno cca 10 minut chůze, letovisko Limenaria se nachází cca 3 km. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají menší zátoky, procházky podél mořských břehů a upřednostňují možnost stravování v místních tavernách.

Aegean

Rodinný hotel Aegean nacházející se u vyhlášené písečné pláže v Pefkari (30 metrů) obklopené píniemi a mediteránskou vegetací, v blízkosti hotelu jsou obchody, markety, restaurace, bary a taverny, pouhých 5 km západně je centrum většího letoviska Potos.

Thassos

Thassos

Hotel Thassos leží v ideálním prostředí přímo u písečné pláže Pefkari, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Všechny pokoje jsou pěkně zařízeny, mají vlastní sociální zařízení, lednici, TV/SAT, telefon a balkon. V hotelové zahradě najdete bazén, dětský bazén a hřiště na tenis. Přímo u pláže leží jedna z hotelových restaurací. Za 10 minut dojdete do vedlejšího letoviska Potos, které je plné obchodů, restaurací a barů. Po příjemné procházce místní promenádou si můžete vychutnat krásný západ slunce. Hotel Thassos doporučujeme všem klientům, především rodinám s dětmi.

Esperia

Romantický hotel Esperia nacházející se v letovisku Pefkari pouhých 20 m od pěkné písečné pláže. Hotel je obklopen zelení a krásnou zahradou, která nabízí příjemné posezení ve venkovním baru s výhledem na moře. Hotel je vhodný pro klienty hledající místo k odpočinku a relaxaci. Z letoviska Pefkari je možné dojít 1 km procházkou do sousedního letoviska Potos a 1,5 km do letoviska Limenaria.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy