Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Pefkari

 

Stručný popis střediska Pefkari

Vesnička Pefkari leží na jihozápadním pobřeží ostrova Thassos, cca 5 km od městečka Potos.

Co v Potos?

Potos je velmi oblíbené turistické letovisko, které nabízí mnoho možností zábavy. Přes den si můžete užívat písečně-oblázkové pláže, která nabízí plný plážový servis, velký výběr vodních sportů a občerstvení v blízkých tavernách, v noci pak nedaleký Disko klub. Ten se nachází v Pefkari, směrem k vnitrozemí ostrova. Jde o největší klub pod širým nebem na Thassosu, míří sem hlavně mladí, ale také ti, kteří touží po noční zábavě, která může skončit až k ránu. V Pefkari se však bude líbit i těm, kteří vyhledávají pěší procházky – podél členitého pobřeží  mezi borovicemi, nebo do vnitrozemí, kde si vychutnají nádherné přírody a výhledy do okolní krajiny. V Pefkari najdete restaurace, taverny a bary, kde si smlsnou labužníci a milovníci řecké stravy. Pro další poznávání ostrova Thassos lze doporučit zapůjčení vozidla nebo lze využít autobusové linky, které vás zavezou do kteréhokoliv pobřežního střediska, vhodné je využít bus k prozkoumání památek, nebo k nákupům suvenýrů v hlavním městě Thassosu – Limenasu.

Pefkari - typy ubytování

Ubytovací možnosti jsou v blízkosti pláže, většinou spodní část tvoří taverny. Najdete zde také hotelové komplexy s vlastními bazény.

 

Tipy na hotely, studia a apartmány

Thassos

Thassos

Hotel Thassos leží v ideálním prostředí přímo u písečné pláže Pefkari, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Všechny pokoje jsou pěkně zařízeny, mají vlastní sociální zařízení, lednici, TV/SAT, telefon a balkon. V hotelové zahradě najdete bazén, dětský bazén a hřiště na tenis. Přímo u pláže leží jedna z hotelových restaurací. Za 10 minut dojdete do vedlejšího letoviska Potos, které je plné obchodů, restaurací a barů. Po příjemné procházce místní promenádou si můžete vychutnat krásný západ slunce. Hotel Thassos doporučujeme všem klientům, především rodinám s dětmi.

Akti hotel

Akti hotel od 17490,-

Zrekonstruovaný rodinný hotel Akti leží u pláže v letovisku, v malém ráji zvaném Pefkari, který se nachází mezi dvěma letovisky Limenaria (cca 3 km) a Potos (cca 1 km). Z hotelu Akti je krásný výhled na zátoku Pefkari. Pláž byla oceněna modrou vlajkou EU pro čistotu moře. Hotel Akti Doporučujeme klientům, kteří očekávají od dovolené klid, krásnou přírodu a tradiční řeckou atmosféru.

Elegant Apartments

Elegant Apartments od 18590,-

Nové luxusní apartmány Elegant Apartments vzdálené 300 metrů od pláže Pefkari Beach (4 minuty chůze) patří majitelům hotelu Akti. Apartmánový dům je vkusně a moderně zařízen, má udržovanou zahradu.Procházkou lze dojít do sousedních letovisek Potos (cca 1 km) a Limenaria (cca 3 km). Doporučujeme klientům, kteří vyhledávají klidné prostředí s krásným koupáním (doporučujeme obuv do vody) a tradiční řeckou atmosférou.

Green Velvet

Green Velvet

Menší, jednodušší, dvoupatrový hotel Green Velvet s rodinnou atmosférou se nachází v blízkosti hotelu Thassos v letovisku Pefkari, který též máme v naší nabídce. Přímo u hotelu je obchod se smíšeným zbožím a kavárna. Autobusová zastávka je blízko hotelu, na hlavní třídě. Centrum vodních sportů je vzdáleno cca 200 m a v blízkosti je též potápěčské centrum.

Albatros Pefkari

Albatros Pefkari od 9390,-

Příjemný dům Albatros Pefkari se nachází na krásné pláži Pefkari, která leží v klidném prostředí lemovaná stromy. Na pláži mohou klienti využívat občerstvení formou plážového baru nebo vyzkoušet některý z mnoha nabízených vodních a plážových sportů. Centrum letoviska Potos je vzdáleno cca 10 minut chůze, letovisko Limenaria se nachází cca 3 km. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají menší zátoky, procházky podél mořských břehů a upřednostňují možnost stravování v místních tavernách.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy