Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kinira

 

Stručný popis střediska Kinira

Velmi poklidné menší středisko Kinira se nachází na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 20 km jižně od hlavního města Limenas. Kinira leží v oblasti bývalých zlatých dolů, v okolí se nalézají již zahrazené vchody do šachet, na moři lze z pobřeží vidět nedaleký zelený ostrůvek Kinira. Kinira  je vhodným výchozím bodem k poznávání dalších letovisek, pláží a přírody ostrova Thassos a to nejen zapůjčeným autem nebo skútrem, ale také autobusem – který objíždí vlastně celý ostrov po jeho pobřežní hlavní silnici.

Co ve středisku Kinira?

Středisko Kinira je malé, ale naleznete zde několik taveren a minimarketů se základními potravinami, větší nákupní možnosti jsou v nedalekém středisku Skala Potamia, kde si také lze více užít noční zábavy. Možnosti ubytování v Kinira jsou různé – od soukromých penzionů až po několik hotelů.

Kinira a pláž

Pláž i pobřeží v oblasti Kinira  jsou písečné, dno se zde pomalu svažuje do hloubky, což přivítají rodiny s malými dětmi. Okolí je plné zeleně, která láká k pěším procházkám. Přes kopec se dostanete také k nádherné pláži Paradissos Beach, po silnici to je necelých 5 km.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Elena

Elena

Dům Elena je obklopen zahradou, přibližně 5 minut chůze od pláže Kinyra Beach.

Sylvia

Sylvia od 12490,-

hotel Sylvia s rodinnou atmosférou se nachází v zeleni, ve velmi  klidném prostředí letoviska Kinira, v bezprostřední blízkosti moře a oblázkové pláže. Oblázky pokračují ještě při vstupu do moře (doporučujeme proto boty do vody), po několika metrech, cca 5 - 7m, je již v moři písčité dno. Písečná pláž je vzdálena cca 5 - 10 minut chůze, přes silnici. V letovisku samém je jen několik málo restaurací, taveren a 1 obchůdek. Letovisko Skala Potamia je vzdálené cca 7km (taxi cca 12€/jedna cesta, autobus cca 1,70€/jedna cesta). Jízdenka do Limenasu stojí 2,20€, do Potosu 3,40€. Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově, Paradise Beach, je jen cca 2km, další pěkná pláž Golden Beach je vzdálena cca 7km. Během pobytu doporučujeme pronájem auta pro individuální turistiku a poznávání ostrova. Zastávka autobusu městské linky je od hotelu ve vzdálenosti cca 80m.

Maranton Beach

Maranton Beach


Komfortní hotel Maranton Beach se nachází v klidném prostředí přímo u vlastní oblázkové pláže. Hotel nabízí elegantní ubytování spolu s nejúžasnějšími výhledy. Leží v krásné udržované zahradě s panoramatickým výhledem na horu Ipsarion. Nejbližší minimarket je 600 m od hotelu, do hlavního města Limenas je možné se dopravit autobusem (zastávka busu před hotelem). Známá pláž Paradise Beach se nachází 3 km od hotelu. Tento hotel je ideální pro milovníky krásného koupání a přírody, kteří vyhledávají klidný hotel u vlastní pláže.

Sylva

Sylva

Menší rodinný hotel Sylva je umístěný na klidném místě a blízko pláže, uprostřed rozlehlé a udržované zahrady, blízko malého letoviska Kinira s několika restauracemi, obchůdky a tavernami. Hotel Sylva leží 2,5 km od jedné z nejkrásnějších pláží ostrova ThassosParadise Beach a 10 km od pláže Chrissi Amoudia - Golden Beach – na obě pláže se pohodlně dostanete místní autobusovou dopravou.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy