Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kinira

 

Stručný popis střediska Kinira

Velmi poklidné menší středisko Kinira se nachází na východním pobřeží ostrova Thassos, cca 20 km jižně od hlavního města Limenas. Kinira leží v oblasti bývalých zlatých dolů, v okolí se nalézají již zahrazené vchody do šachet, na moři lze z pobřeží vidět nedaleký zelený ostrůvek Kinira. Kinira  je vhodným výchozím bodem k poznávání dalších letovisek, pláží a přírody ostrova Thassos a to nejen zapůjčeným autem nebo skútrem, ale také autobusem – který objíždí vlastně celý ostrov po jeho pobřežní hlavní silnici.

Co ve středisku Kinira?

Středisko Kinira je malé, ale naleznete zde několik taveren a minimarketů se základními potravinami, větší nákupní možnosti jsou v nedalekém středisku Skala Potamia, kde si také lze více užít noční zábavy. Možnosti ubytování v Kinira jsou různé – od soukromých penzionů až po několik hotelů.

Kinira a pláž

Pláž i pobřeží v oblasti Kinira  jsou písečné, dno se zde pomalu svažuje do hloubky, což přivítají rodiny s malými dětmi. Okolí je plné zeleně, která láká k pěším procházkám. Přes kopec se dostanete také k nádherné pláži Paradissos Beach, po silnici to je necelých 5 km.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy