Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Astris

 

Stručný popis střediska Astris

Astris je malé turistické letovisko na jihu ostrova Thassos, cca 40 km od hlavního města Limenas, návštěvníky sem láká hlavně nádherná písčitá pláž. Malebné Astris je obklopeno zelenými kopci, podél pláže je několik taveren, kde se občerstvíte, nechybí zde ani obchůdky se základními potravinami.

Pro koho je Astris vhodný?

Noční život v Astris není bujarý, zdejší klid si užijí milovníci pohody a romantiky. Letovisko je vhodné, pokud hledáte ubytování v klidné části Thassosu, ale v dosahu většího města, jako výchozí bod pro poznávání dalších míst a pláží na ostrově je Astris svou polohou velmi dobrou volbou.  Noční život a více nákupních možností lze najít v nedalekých městech Limenaria nebo Potos. Okolí Astrisu je vhodné také pro pěší procházky,  nabízí několik malých soukromých plážiček, nedaleko najdete také přírodní zajímavost – Diovo oko zvané Giola, jde o minijezírko ve skále v blízkosti moře, kam se přelévá mořská voda.

Pláž u Astris

Pláž Astris je písečná, ovšem nevhodná pro neplavce nebo malé děti – moře rychle přechází do hloubky, je třeba dávat pozor na spodní proudy. Na hladině  jsou často větší vlny, což uvítají příznivci vodních sportů.

Tipy na hotely, studia a apartmány

Aeolis

Aeolis od 21990,-

Nově otevřený hotel v roce 2011 je umístěn nad mořem s nádherným výhledem na záliv a menší přírodní pláž. Vzdálenost od hlavního města Limenas je   cca 50 kilometrů a od městečka Potos cca 8 kilometrů.

Aeria hotel

Aeria hotel od 19990,-

Hotel Aeria je umístěn v pěkné zahradě nad mořem s krásným výhledem na záliv a menší přírodní pláž, ve vzdálenosti cca 50 kilometrů od hlavního města Limenas a cca 8 kilometrů od městečka Potos.

Astris Sun

Astris Sun od 16490,-

hotel Astris Sun s velmi příjemnou atmosférou se nachází v klidné oblasti letoviska Astris, je obklopen olivovými háji a vysokými horami. Písečná pláž a čisté moře s pozvolným vstupem jsou vzdáleny jen cca 100m, přes silnici (není zde organizovaný plážový servis). Doporučujeme individuální návštěvu Potosu se spoustou taveren, obchůdků se suvenýry a nočním životem – cca 5km (taxi cca 5€/cesta, autobus cca 1€/cesta), dále např. Alyki - cca 18km (taxi cca 18€/cesta, autobus cca 2,5€/cesta), či Limenarie – cca 9km (taxi cca 7€/cesta, autobus cca 1€/cesta). Jízdenka do hlavního města Thassos - Limenas vyjde přibližně na 4,20€. Zastávka městské autobusové linky je nedaleko od hotelu Astris Sun. Poblíž hotelu jsou minimarkety s potravinami a základními potřebami. Bankomat, lékárnu a doktora najdete v centru Potosu. Poblíž hotelu jsou 2 taverny s řeckými specialitami. Ve vzdálenosti cca 700 m od letoviska Astris je pláž Psili Ammos, označovaná za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Zde jsou možnosti vodních sportů i plážového volejbalu a k zapůjčení lehátka a slunečníky.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy