Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Astris

 

Stručný popis střediska Astris

Astris je malé turistické letovisko na jihu ostrova Thassos, cca 40 km od hlavního města Limenas, návštěvníky sem láká hlavně nádherná písčitá pláž. Malebné Astris je obklopeno zelenými kopci, podél pláže je několik taveren, kde se občerstvíte, nechybí zde ani obchůdky se základními potravinami.

Pro koho je Astris vhodný?

Noční život v Astris není bujarý, zdejší klid si užijí milovníci pohody a romantiky. Letovisko je vhodné, pokud hledáte ubytování v klidné části Thassosu, ale v dosahu většího města, jako výchozí bod pro poznávání dalších míst a pláží na ostrově je Astris svou polohou velmi dobrou volbou.  Noční život a více nákupních možností lze najít v nedalekých městech Limenaria nebo Potos. Okolí Astrisu je vhodné také pro pěší procházky,  nabízí několik malých soukromých plážiček, nedaleko najdete také přírodní zajímavost – Diovo oko zvané Giola, jde o minijezírko ve skále v blízkosti moře, kam se přelévá mořská voda.

Pláž u Astris

Pláž Astris je písečná, ovšem nevhodná pro neplavce nebo malé děti – moře rychle přechází do hloubky, je třeba dávat pozor na spodní proudy. Na hladině  jsou často větší vlny, což uvítají příznivci vodních sportů.

Tipy na hotely, studia a apartmány


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy