Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Galissas

 

Stručný popis střediska Galissas

Na jihozápadním pobřeží ostrova Syros leží turistický resort a středisko Galissas. Nachází se cca 8km od hlavního města Emoupolis a jde o největší turistickou lokalitu na ostrově Syros. Středisko Galissas je snadno dostupné autobusem nebo jiným dopravním prostředkem od letiště i hlavního přístavu ostrova. Příjemnou atmosféru tohoto dovolenkového letoviska dotváří nabídka taveren, restaurací a barů, také okolní zeleň, která chrání zátoku Galissas před větry.

Pláž u Galissas

Velkým lákadlem letoviska Galissas je jeho pláž, pokrytá jemným pískem, s pozvolným vstupem do vody, což uvítají rodiče malých dětí i neplavci. Pláž Galissas nese ocenění Eu za kvalitu a čistotu – tzv. modrou vlajku, najdete zde plážový servis, plážové kabinky, toalety i sprchy, také velký výběr vodních sportů, hřiště pro děti i odrostlejší návštěvníky.

Letovisko Galissas- co tam?

Pro živou zábavu mimo pláž je zde připraveno také několik diskoték a klubů s hudbou živou i reprodukovanou. Nákupní možnosti zde jsou dostačující, obchůdky a markety nabízí základní potraviny a potřeby, také nějaké ty suvenýry a dárkové předměty, širší možnosti pak nabízí blízké hlavní město ostrova Syros. V letovisku Galissas se můžete procházet samotným městečkem, podél pláže, nebo vyrazit na kopec, kde se nachází zbytky hradu a starého opevnění, který v minulosti sloužil na obranu ostrova, nebo ke kapličce Ag. Paka, odkud budete mít nádherný výhled na okolní krajinu i městečko.

Okolí střediska Galissas

Pokud při svém pobytu v Galissas zatoužíte po změně, můžete navštívit blízkou pláž Armeos, která leží v malé zátoce, poskytuje více soukromí a přestože nenabízí žádné služby, pobyt zde si jistě užijí milovníci klidu a také nudisté. K pláži Armeos se dostanete skútrem, autem nebo po moři vypůjčeným člunem či loďkou. Samozřejmě můžete z Galissas poznávat další místa na ostrově Syros autobusem nebo vozidlem z půjčovny, třeba se dostanete až k zátoce Grammata v severní části ostrova Syros, která byla využívaná mořeplavci při bouřích jako přístav, na skalách v okolí se dochovaly děkovné nápisy i texty modliteb ze středověku.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Galissas

Thalassia Thea - studia

Thalassia Thea - studia

Studia Thalassia Thea jsou postavena v kykladském stylu. Dům má vynikající polohu, je blízko místní pláže i centra městečka. Nedaleko od hotelu Thalassia Thea je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás zaveze velmi rychle do překrásného města Ermoupolis.

Benois

Benois

Ppříjemný jednopatrový hotel Benois je postaven jen 50 m od písečné pláže, v samém středu malé vesničky Galissas a pouhých 7 km od hlavního města ostrova Ermoupolis.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy