Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Galissas

 

Stručný popis střediska Galissas

Na jihozápadním pobřeží ostrova Syros leží turistický resort a středisko Galissas. Nachází se cca 8km od hlavního města Emoupolis a jde o největší turistickou lokalitu na ostrově Syros. Středisko Galissas je snadno dostupné autobusem nebo jiným dopravním prostředkem od letiště i hlavního přístavu ostrova. Příjemnou atmosféru tohoto dovolenkového letoviska dotváří nabídka taveren, restaurací a barů, také okolní zeleň, která chrání zátoku Galissas před větry.

Pláž u Galissas

Velkým lákadlem letoviska Galissas je jeho pláž, pokrytá jemným pískem, s pozvolným vstupem do vody, což uvítají rodiče malých dětí i neplavci. Pláž Galissas nese ocenění Eu za kvalitu a čistotu – tzv. modrou vlajku, najdete zde plážový servis, plážové kabinky, toalety i sprchy, také velký výběr vodních sportů, hřiště pro děti i odrostlejší návštěvníky.

Letovisko Galissas- co tam?

Pro živou zábavu mimo pláž je zde připraveno také několik diskoték a klubů s hudbou živou i reprodukovanou. Nákupní možnosti zde jsou dostačující, obchůdky a markety nabízí základní potraviny a potřeby, také nějaké ty suvenýry a dárkové předměty, širší možnosti pak nabízí blízké hlavní město ostrova Syros. V letovisku Galissas se můžete procházet samotným městečkem, podél pláže, nebo vyrazit na kopec, kde se nachází zbytky hradu a starého opevnění, který v minulosti sloužil na obranu ostrova, nebo ke kapličce Ag. Paka, odkud budete mít nádherný výhled na okolní krajinu i městečko.

Okolí střediska Galissas

Pokud při svém pobytu v Galissas zatoužíte po změně, můžete navštívit blízkou pláž Armeos, která leží v malé zátoce, poskytuje více soukromí a přestože nenabízí žádné služby, pobyt zde si jistě užijí milovníci klidu a také nudisté. K pláži Armeos se dostanete skútrem, autem nebo po moři vypůjčeným člunem či loďkou. Samozřejmě můžete z Galissas poznávat další místa na ostrově Syros autobusem nebo vozidlem z půjčovny, třeba se dostanete až k zátoce Grammata v severní části ostrova Syros, která byla využívaná mořeplavci při bouřích jako přístav, na skalách v okolí se dochovaly děkovné nápisy i texty modliteb ze středověku.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Galissas


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy