Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Stafilos

 

Stručný popis střediska Stafilos

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Skopelos leží malé přístavní letovisko Stafilos /= hrozny/, je rozložené v příkrém svahu nad mořem, nechybí zde taverny a restaurace. V marketu nakoupíte základní potraviny a potřeby. Hlavní město ostrova Skopelos – Chora leží cca 5 km severním směrem, zde naleznete široké možnosti nákupní i zábavní, autem nebo skútrem z půjčovny se dostanete na další malebná místa zeleného ostrova Skopelos.

Letovisko Stafilos - pláž

Místní pláž Stafilos je pokryta pískem a oblázky, vedou k ní prudké schody, nabízí slunečníky a lehátka a občerstvit se můžete v  rybí taverně přímo na pláži. Vedlejší pláž Velanio je klidnější, dostanete se k ní pěšky přes menší skalnatý poloostrůvek.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Stafilos

Panorama

Panorama

Penzion Panorama leží ve vesničce Stafilos v klidném místě 200 m od pláže Stafilos. Na tu navazuje pláž Velanio, která je z části nudistická. Penzion uspokojí i náročnější klienty. Do hlavního města se dostanete pěšky nebo autobusovou dopravou, vzdálenost je cca. 3 km. Ve vzdálenosti do 500 m od ubytování se nacházejí  3 taverny, obchod je vzdálen cca. 500 m, supermarket cca. 1,5 km. Ubytování doporučujeme všem, kteří hledají klid. 

Stafilos Suites Boutique

Stafilos Suites Boutique od 23790,-

Nedávno zrekonstruovaný třípatrový hotel Stafilos Suites Boutique se nalézá nad zálivem Stafilos, který je lemován dvěma krásnými plážemi. Stejnojmennou pláží Stafilos a o něco vzdálenější pláží Velanio. Hlavní město, kam se dá dostat pohodlně místní autobusovou dopravou a nebo taxíkem je odtud vzdáleno pouhé 4 km. Autobusová zastávka je nedaleko od ubytování.

Irida

Irida od 16290,-

Penzion Irida leží ve vesničce Stafilos v klidném místě 350 m od pláže Stafilos na ostrově Skopelos. Svým standardem uspokojí i nejnáročnější klienty. Toto ubytování doporučujeme všem, kteří hledají zejménaklid.

Ostria

Na okraji vesničky Stafilos, asi 4,5 km od hlavního města Skopelos - Chora byl vybudován malý rodinný hotel Ostria. Jeho budova je postavena na kopci a z terasy poskytuje krásny výhled na moře. Pláž Stafilos, s hrubším pískem a oblázky, situovaná v nádherném zálivu chráněném před větrem, je dostupná po cestě z kopce (350 m), přičemž na posledním úseku cesty je krátké schodiště. Vedlejší záliv Velanio má pláž s trochu jemnějším pískem a oblázkovými úseky. Cestou zpět se můžete občerstvit v originální řecké taverně s jedinečným výhledem na moře. Do hlavního města se z Ostria dostanete místním autobusem - zastávka se nachází přímo u hotelu.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy