Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Stafilos

 

Stručný popis střediska Stafilos

Na jihovýchodním pobřeží ostrova Skopelos leží malé přístavní letovisko Stafilos /= hrozny/, je rozložené v příkrém svahu nad mořem, nechybí zde taverny a restaurace. V marketu nakoupíte základní potraviny a potřeby. Hlavní město ostrova Skopelos – Chora leží cca 5 km severním směrem, zde naleznete široké možnosti nákupní i zábavní, autem nebo skútrem z půjčovny se dostanete na další malebná místa zeleného ostrova Skopelos.

Letovisko Stafilos - pláž

Místní pláž Stafilos je pokryta pískem a oblázky, vedou k ní prudké schody, nabízí slunečníky a lehátka a občerstvit se můžete v  rybí taverně přímo na pláži. Vedlejší pláž Velanio je klidnější, dostanete se k ní pěšky přes menší skalnatý poloostrůvek.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Stafilos

Irida

Irida od 11490,-

Penzion Irida leží ve vesničce Stafilos v klidném místě 350 m od pláže Stafilos na ostrově Skopelos. Svým standardem uspokojí i nejnáročnější klienty. Toto ubytování doporučujeme všem, kteří hledají zejménaklid.

Stafilos Suites Boutique

Stafilos Suites Boutique

Nedávno zrekonstruovaný třípatrový hotel Stafilos Suites Boutique se nalézá nad zálivem Stafilos, který je lemován dvěma krásnými plážemi. Stejnojmennou pláží Stafilos a o něco vzdálenější pláží Velanio. Hlavní město, kam se dá dostat pohodlně místní autobusovou dopravou a nebo taxíkem je odtud vzdáleno pouhé 4 km. Autobusová zastávka je nedaleko od ubytování.

Panorama

Panorama

Penzion Panorama leží ve vesničce Stafilos v klidném místě 200 m od pláže Stafilos. Na tu navazuje pláž Velanio, která je z části nudistická. Penzion uspokojí i náročnější klienty. Do hlavního města se dostanete pěšky nebo autobusovou dopravou, vzdálenost je cca. 3 km. Ve vzdálenosti do 500 m od ubytování se nacházejí  3 taverny, obchod je vzdálen cca. 500 m, supermarket cca. 1,5 km. Ubytování doporučujeme všem, kteří hledají klid. 

Ostria

Na okraji vesničky Stafilos, asi 4,5 km od hlavního města Skopelos - Chora byl vybudován malý rodinný hotel Ostria. Jeho budova je postavena na kopci a z terasy poskytuje krásny výhled na moře. Pláž Stafilos, s hrubším pískem a oblázky, situovaná v nádherném zálivu chráněném před větrem, je dostupná po cestě z kopce (350 m), přičemž na posledním úseku cesty je krátké schodiště. Vedlejší záliv Velanio má pláž s trochu jemnějším pískem a oblázkovými úseky. Cestou zpět se můžete občerstvit v originální řecké taverně s jedinečným výhledem na moře. Do hlavního města se z Ostria dostanete místním autobusem - zastávka se nachází přímo u hotelu.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy