Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Panormos

 

Stručný popis střediska Panormos

Klidnější letovisko Panormos leží na jihozápadním pobřeží ostrova Skopelos, cca 15 km od hlavního města Skopelos – Chora.

Co ve středisku Panormos

Panormos nabízí výběr taveren, kaváren, také obchůdků a  minimarketů se základním sortimentem zboží i suvenýry. V zálivu Blo si můžete pronajmout loďku a poznávat okolí Panormos z mořské hladiny, nebo využijte místní půjčovnu automobilů a vydejte se do vzdálenějších oblastí ostrova Skopelos. Dopravit se např. do hlavního města Chory můžete také místní pravidelnou autobusovou linkou nebo taxislužbou. Pěší túrou se dostanete k jednomu z velkého množství klášterů na ostrově – klášter Agios Pandeleimon leží v kopci nad Panormos, má zajímavý skalní kostelí a nádherný výhled do okolí.

Letovisko Panormos - pláž

Pláž v Panormos je dlouhá, pokrytá bílými oblázky, moře zde jde však rychle do hloubky, proto pozor rodiče malých dětí a neplavci !  Pláž Panormos získala modrou vlajku EU za kvalitu a čistotu vody, zapůjčit si můžete slunečníky a lehátka, nebo odpočívat aktivně díky nabízeným vodním sportům. Přímo u pláže si pak jistě vyberete občerstvení v některé z taveren či barů. Pokud hledáte více soukromí, vydejte se podél pobřeží, v okolních zátočinách najdete menší pláže dále od davů turistů. 

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Panormos

Blue Green Bay

Blue Green Bay od 29990,-

Hotel Blue Green Bay byl vybudován nad krásným zálivem Panormos, pouhých 30 m od oblázkové pláže. Centrum osady je také velmi blízko. Naleznete zde vše, co k dovolené budete potřebovat. Od hlavního města, které místní obyvatelé nazývají Chora, je vzdálen přibližně 16 km. Do hlavního města sedá dostat pohodlně místní autobusovou dopravou.

Afroditi

Afroditi od 17451,-

Menší rodinný hotel Afroditi leží v letovisku Panormos na jihozápadě ostrova v klidném místě jen pár metrů od pláže s bílými kulatými oblázky a křišťálově čistým mořem. K hotelu patří menší zahrada s bazénem a barem, kde si můžete dát během dne nějaké lehké občerstvení. Pokoje jsou příjemně zařízené a balkony mají výhled do zahrady. Okolí hotelu i celá zátoka Panormos je obklopena bohatou zelení. V menším centru letoviska najdete několik taveren a obchodů, kde seženete vše potřebné pro vaši pohodovou dovolenou. Hotel Afroditi doporučujeme všem klientům, kteří hledají klid a chtějí relaxovat v krásné přírodě u krásné pláže.

Ippokampos studia

Ippokampos studia od 15291,-

V letovisku Panormos, jen cca 40 m od oblíbené pláže, v objetí zeleně se nachází dům Ippokampos – v překladu mořský koník. Při vstupu do dvora hosty přivítá množství stromů a květiny v amforách, jakož i krytá terasa s grilem a pohodlným zahradním nábytkem. Tento malý rodinný komplex tvoří dvě budovy. Panormos je jedním z nejoblíbenějších letovisek ostrova. Jeho bílá oblázková pláž leží v zálivu a závětří, moře se třpytí v různých odstínech modré a tyrkysové, jsou zde všude přítomné borovice. Ve vesničce je několik obchodů a taveren, supermarket a autobusová zastávka. V Panormosu stojí za to užívat si koupání i během západu slunce, protože scenérie je úžasná. Hlavní město Skopelos je vzdáleno 15 km, ikonické pláže Milia 2 km a Kastani 3 km.

Blo

Blo od 9990,-

Areál penzionu BLO leží na oblázkové pláži letoviska  Panormos (boty do vody nejsou potřeba). Vynikající  restaurace se nachází přímo na pláži, penzion cca  30 m od pláže. Studia Blo pro 2–3 osoby jsou vybavena  kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, wi-fi  připojením a trezorem zdarma, klimatizací v ceně  zájezdu a balkónem/terasou. V blízkosti penzionu Blo se  nacházejí nejvyhledávanější pláže na ostrově - MiliaKastani, Hovolo, které jsou dostupné chůzí nebo  autobusem. Obchůdky a restaurace jsou v těsné  blízkosti ubytování Blo.

Kastri

Kastri od 9990,-

Apartmány Kastri se nachází v letovisku Panormos, nedaleko krásné pláže a pouhých 20 minut jízdy autem od hlavního města Skopelos. Okolí apartmánů upřostřed zeleně přímo vybízí k relaxu. Naleznete zde posezení s výhledem na moře, můžete využít grilu, který je zde klientům k dispozici a strávit tak příjemné večery uprostřed zahrady plné květin a stromů. Klienti mohou využívat bazén u protějšího hotelu Afroditi.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy