Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Panormos

 

Stručný popis střediska Panormos

Klidnější letovisko Panormos leží na jihozápadním pobřeží ostrova Skopelos, cca 15 km od hlavního města Skopelos – Chora.

Co ve středisku Panormos

Panormos nabízí výběr taveren, kaváren, také obchůdků a  minimarketů se základním sortimentem zboží i suvenýry. V zálivu Blo si můžete pronajmout loďku a poznávat okolí Panormos z mořské hladiny, nebo využijte místní půjčovnu automobilů a vydejte se do vzdálenějších oblastí ostrova Skopelos. Dopravit se např. do hlavního města Chory můžete také místní pravidelnou autobusovou linkou nebo taxislužbou. Pěší túrou se dostanete k jednomu z velkého množství klášterů na ostrově – klášter Agios Pandeleimon leží v kopci nad Panormos, má zajímavý skalní kostelí a nádherný výhled do okolí.

Letovisko Panormos - pláž

Pláž v Panormos je dlouhá, pokrytá bílými oblázky, moře zde jde však rychle do hloubky, proto pozor rodiče malých dětí a neplavci !  Pláž Panormos získala modrou vlajku EU za kvalitu a čistotu vody, zapůjčit si můžete slunečníky a lehátka, nebo odpočívat aktivně díky nabízeným vodním sportům. Přímo u pláže si pak jistě vyberete občerstvení v některé z taveren či barů. Pokud hledáte více soukromí, vydejte se podél pobřeží, v okolních zátočinách najdete menší pláže dále od davů turistů. 

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Panormos

Ippokampos studia

Ippokampos studia od 12742,-

V letovisku Panormos, jen cca 40 m od oblíbené pláže, v objetí zeleně se nachází dům Ippokampos – v překladu mořský koník. Při vstupu do dvora hosty přivítá množství stromů a květiny v amforách, jakož i krytá terasa s grilem a pohodlným zahradním nábytkem. Tento malý rodinný komplex tvoří dvě budovy. Panormos je jedním z nejoblíbenějších letovisek ostrova. Jeho bílá oblázková pláž leží v zálivu a závětří, moře se třpytí v různých odstínech modré a tyrkysové, jsou zde všude přítomné borovice. Ve vesničce je několik obchodů a taveren, supermarket a autobusová zastávka. V Panormosu stojí za to užívat si koupání i během západu slunce, protože scenérie je úžasná. Hlavní město Skopelos je vzdáleno 15 km, ikonické pláže Milia 2 km a Kastani 3 km.

Adrina Beach

Adrina Beach

14 kilometrů od hlavního města na jihozápad od hlavního města je skryto mezi zelenými kopci několik krásných písečných a oblázkových zátok s křišťálově čistým moře. V dokonalé symbióze s okolím byl postaven v městečku Panormos hotel Adrina Beach na zeleném svahu přímo nad krásnou pláží. Několik nízkých budov se rozprostírá v terasovité zahradě pod hlavní budovou s recepcí. Přímo u pláže pak najdete prostorný sladkovodní bazén a restauraci. Ze všech moderně zařízených pokojů je překrásný výhled na okolní zelené kopce a další zátoky. Hotelová písečná pláž se slunečníky a lehátky zdarma patří k nejhezčím na ostrově. Výborné služby a dokonalý klid pro pohodovou dovolenou uspokojí klienty všech věkových kategorii. Hotel Adrina Beach doporučujeme rodinám s dětmi a všem náročným klientum.

Anastasia

Anastasia od 12742,-

V letovisku Panormos s příjemnou štěrkovo-oblázkovou pláží a křišťálově čistým mořem narazíte na prázdninový dům Anastasia, který od již zmiňované pláže odděluje jen cesta. Bílá dvoupatrová budova se ukrývá v zahradě plné keříků, různých stromů a barevných květů. Dům nabízí ubytování ve studiích pro 2-3 osoby a ve dvou apartmánech s oddělenou ložnicí pro 4 osoby. Pokoje jsou situovány v prvním a druhém poschodí. Všechny jsou útulně zařízeny, mají kuchyňský koutek se základním nádobím, ledničku, koupelnu/WC a vlastní balkon. Klimatizace je možná za příplatek na místě. Z balkonů studií se vám naskytne krásný výhled na moře, přičemž apartmány jsou obráceny na opačnou stranu s výhledem do okolí a jedinečnou zelenou přírodu letoviska. Majitelka domu vlastní na pláži typickou řeckou tavernu, která je vzdálena asi 150 m. V taverně s dřevěnými stoly a židličkami, které jsou rozmístěné uvnitř nebo přímo na oblázkové pláži, si hosté mohou doplatit večeře (salát pro 2 osoby, předkrm, servírované hlavní jídlo). Anastasie leží mezi dvěma výbornými plážemi. Když budete mít chuť na změnu, můžete vystřídat tu „vaši“ pláž se sousední – určitě se to vyplatí.

Blo

Blo od 9990,-

Areál penzionu BLO leží na oblázkové pláži letoviska  Panormos (boty do vody nejsou potřeba). Vynikající  restaurace se nachází přímo na pláži, penzion cca  30 m od pláže. Studia Blo pro 2–3 osoby jsou vybavena  kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, wi-fi  připojením a trezorem zdarma, klimatizací v ceně  zájezdu a balkónem/terasou. V blízkosti penzionu Blo se  nacházejí nejvyhledávanější pláže na ostrově - MiliaKastani, Hovolo, které jsou dostupné chůzí nebo  autobusem. Obchůdky a restaurace jsou v těsné  blízkosti ubytování Blo.

Kastri

Kastri od 9990,-

Apartmány Kastri se nachází v letovisku Panormos, nedaleko krásné pláže a pouhých 20 minut jízdy autem od hlavního města Skopelos. Okolí apartmánů upřostřed zeleně přímo vybízí k relaxu. Naleznete zde posezení s výhledem na moře, můžete využít grilu, který je zde klientům k dispozici a strávit tak příjemné večery uprostřed zahrady plné květin a stromů. Klienti mohou využívat bazén u protějšího hotelu Afroditi.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy