Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Panormos

 

Stručný popis střediska Panormos

Klidnější letovisko Panormos leží na jihozápadním pobřeží ostrova Skopelos, cca 15 km od hlavního města Skopelos – Chora.

Co ve středisku Panormos

Panormos nabízí výběr taveren, kaváren, také obchůdků a  minimarketů se základním sortimentem zboží i suvenýry. V zálivu Blo si můžete pronajmout loďku a poznávat okolí Panormos z mořské hladiny, nebo využijte místní půjčovnu automobilů a vydejte se do vzdálenějších oblastí ostrova Skopelos. Dopravit se např. do hlavního města Chory můžete také místní pravidelnou autobusovou linkou nebo taxislužbou. Pěší túrou se dostanete k jednomu z velkého množství klášterů na ostrově – klášter Agios Pandeleimon leží v kopci nad Panormos, má zajímavý skalní kostelí a nádherný výhled do okolí.

Letovisko Panormos - pláž

Pláž v Panormos je dlouhá, pokrytá bílými oblázky, moře zde jde však rychle do hloubky, proto pozor rodiče malých dětí a neplavci !  Pláž Panormos získala modrou vlajku EU za kvalitu a čistotu vody, zapůjčit si můžete slunečníky a lehátka, nebo odpočívat aktivně díky nabízeným vodním sportům. Přímo u pláže si pak jistě vyberete občerstvení v některé z taveren či barů. Pokud hledáte více soukromí, vydejte se podél pobřeží, v okolních zátočinách najdete menší pláže dále od davů turistů. 

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Panormos


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy