Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Kastani

 

Stručný popis střediska Kastani

Turistické středisko Kastani leží na jihozápadním pobřeží ostrova Skopelos , cca 15 km od hlavního města Skopelos – Chora. Autobusová zastávka je cca 200m od pláže.

Pláž u Kastani

Pláž Kastani /= kaštanová/ je nádherná písčitá, právě zde byly natočeny scény z hudebního filmu Mamma Mia, kdy pro účely filmu zde bylo vytvořeno malé molo. Pláž leží v zátoce, po obou stranách je lemována skalami, přístup k ní je strmý, mezi borovicovým lesem vede prašná cesta. Podél pobřeží je několik dalších zátok, které jsou však většinou přístupné jen z moře, ale najdete zde naprosté soukromí, pláže zde jsou oblázkové. Další blízkou pláží je Hovolo, leží na okraji střediska Elios.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Kastani

Delphi Aparthotel

Delphi Aparthotel

V menší klidné vesničce Neo Klima (Elios) na severozápadní straně ostrova stojí velice příjemný prázdninový dům Delphi. Je hned v sousedství hotelu Elios Holidays. Dvě budovy leží v pěkné udržované zahradě a mezi nimi se nachází větší bazén, který poskytne příjemné ochlazení během dne. Na lehátkách kolem něj si můžete vychutnávat i dobroty a drinky z hotelové restaurace nebo baru. Pro nejmenší je tu dětský bazén a pěkné dětské hřiště. Prostorná studia a apartmány disponují kuchyňským koutem a nabízejí krásný výhled do bohaté zeleně okolních kopců, na bazén a některá dokonce i na moře. Cesta k hezké pláži trvá asi 5 minut a na ní a ve vesničce Elios naleznete většinu restaurací, dokonce i dvě pekárny a pár obchůdků, kde se můžete zazásobit pro vlastní kulinářské počiny. Komu se do vaření nebude chtít, může využít hotelovou restauraci, kde vaří skvěle z čerstvých místních surovin. Nejen na to pečlivě dohlíží rodina majitele, která se o hotel a jeho hosty příkladně stará. Doporučujeme hlavně rodinám s dětmi, které preferují dovolenou v klidnějším prostředí.

Elios Holidays Hotel

Elios Holidays Hotel

Elios Holidays Hotel je umístěný uprostřed zeleně, ve vesničce Neo Klima (Elios), poblíž letoviska Kastani, v jednom z nejatraktivnějších letovisek ostrova Skopelos. Postavený byl ve stylu místní architektury, v malebném terénu, v objetí hustých borových lesů a skládá ze čtyř budov. Pestrobarevné květiny zpříjemňují prostředí, borovice vytváří příjemný stín a lákají návštěvníky k trávení bezstarostných chvil kolem prostorného bazénu. Neo Klima (Elios) je menší klidnější vesnička s výhodnou polohou uprostřed ostrova Skopelos, mezi hl. městem Chora (19 km) a vesnicí Glossa (7 km). Na krásné místní pláži Hovolo Beach je malý přístav s několika tavernami, bary a dětským hřištěm. Přímo před hotelem Elios Holidays Hotel je autobusová zastávka, která spojuje Elios s plážemi Kastani a Milia Beach - známé z filmu Mamma Mia.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy