Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Glyfoneri

 

Stručný popis střediska Glyfoneri

Nedaleko hlavního města ostrova Skopelos, na severovýchodním pobřeží se nachází malé turistické středisko Glyfoneri. Středisko je rozloženo v dosti strmém svahu, odkud se však nachází krásný výhled na zátoku Sv. Konstantina a přilehlé okolí.

Glyfoneri - pláž

Pláž v Glyfoneri je menší, pokryta směsí písku, kamínků a oblázků, přes blízkost hlavního města Skopelos – Chora zde nebývá přelidněno.

Co v letovisku Glyfoneri

Dobré řecké pokrmy tvořené hlavně čerstvými úlovky zdejších rybářů můžete okusit v místních tavernách. Za nákupy, zábavou i historií se z Glyfoneri můžete vydat do hlavního města.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Glyfoneri

Studia Kavouris

Studia Kavouris od 9990,-

Studia Kavouris leží nedaleko hlavního města Skopelos v zátoce Glyfoneri. 150 metrů od moře v klidném místě na kopci přímo nad pláží stojí 3 domy s červenými stříškami s fantastickým výhledem na moře a okolí hlavního města. Pokoje jsou příjemně zařízené a všechny jsou orientovány směrem k moři. Krásný výhled a klid, to je přímo balzám na duši. Z pláže sice budete muset vyšlápnout do kopečka a možná se i zadýcháte, ale výhled na okolí vám dá hned zapomenout. Nedaleký přístav Skopelos nabízí nepřeberné množství obchůdků, taveren a barů, najdete zde rybáře, kteří po ránu prodávají své úlovky přímo z lodi nebo je v dodávce rozvážejí po ostrově, a především tradiční až kouzelnou atmosféru řeckého ostrovního přístavu. Studia Kavouris doporučujeme všem klientům.

Lemonis

Lemonis

Penzion Lemonis leží v klidném místě, 250 m od písčito-oblázkové pláže Glifoneri, přibližně 500 m od začátku hlavního města Skopelos, které nabízí procházky v úzkých uličkách, obchody, taverny a bary. Ubytování doporučujeme klientům, kteří požadují klidné ubytování, ale zároveň vyhledávají noční život v přilehlém hlavním městě. 


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy