Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Glossa

 

Stručný popis střediska Glossa

Turististické středisko Glossa  je 2. největším městečkem ostrova Skopelos, leží cca 30 km severozápadním směrem od hlavního města Skopelos – Chora. Glossa je vystavěná ve svahu, cca 250 m nad mořem, malebné schodové uličky plné květin míří k moři a přístavu Lutráki. Mezi bílými domky s dřevěnými balkonky a kachlovými střechami najdete obchůdky a krámky, ubytování v menších hotelích a soukromých apartmánech, také taverny s řeckými pokrmy. Pláž ve středisku Glossa je oblázková, v blízkosti přístavu se nachází ruiny římských lázní, pozůstatky tvrze Selinou /4. stol.př.n.l./ a zříceniny chrámu bohyně Athény /5. stol. př.n.l./. Glossa je obklopena borovými lesy, platany a mandloněmi, okolí je vhodné pro ty, kteří mají rádi náročnější pěší túry.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Glossa

Vithos studia

Vithos studia

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.

Korina studia

Korina studia

Vilka Korina stojí ve vilové zástavbě letoviska Agnontas a je obklopena zelení a květinami. U domu je posezení s vybavením na barbecue. Na městskou pláž se dostanete po cestě, která vede okolo sousedních vilek, a pak pokračujete asi 40 m po místní pobřežní komunikaci. Nedaleko je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás za asi za 20 min. zaveze do hlavního města nebo na další pláže. Při cestě na pláž narazíte na obchod a 3 taverny, které jsou vyhlášené rybími specialitami.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy