Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agnontas

 

Stručný popis střediska Agnontas

Malé středisko s přístavem Agnontas leží na jižním pobřeží ostrova Skopelos, s hlavním městem i dalšími turistickými středisky má autobusové spojení. Po lesní stezce se dostanete po cca 2 km k výběžku Amarandos, v jehož okolí se natáčel známý film Mamma Mia.

Agnontas - pláž

Pláž v Agnontas je menší, stejně tak jako středisko, i pláž nabízí relax a klidný odpočinek. K občerstvení je zde několik taveren s nabídkou řecké kuchyně. Cca 1,5 km vzdálená pláž Limnonari je větší než pláž v Agnontas, nabízí písečný povrch.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agnontas

Vithos studia

Vithos studia

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.

Korina studia

Korina studia

Vilka Korina stojí ve vilové zástavbě letoviska Agnontas a je obklopena zelení a květinami. U domu je posezení s vybavením na barbecue. Na městskou pláž se dostanete po cestě, která vede okolo sousedních vilek, a pak pokračujete asi 40 m po místní pobřežní komunikaci. Nedaleko je zastávka místní autobusové dopravy, která Vás za asi za 20 min. zaveze do hlavního města nebo na další pláže. Při cestě na pláž narazíte na obchod a 3 taverny, které jsou vyhlášené rybími specialitami.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy