Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Agnontas

 

Stručný popis střediska Agnontas

Malé středisko s přístavem Agnontas leží na jižním pobřeží ostrova Skopelos, s hlavním městem i dalšími turistickými středisky má autobusové spojení. Po lesní stezce se dostanete po cca 2 km k výběžku Amarandos, v jehož okolí se natáčel známý film Mamma Mia.

Agnontas - pláž

Pláž v Agnontas je menší, stejně tak jako středisko, i pláž nabízí relax a klidný odpočinek. K občerstvení je zde několik taveren s nabídkou řecké kuchyně. Cca 1,5 km vzdálená pláž Limnonari je větší než pláž v Agnontas, nabízí písečný povrch.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Agnontas

Vithos studia

Vithos studia od 7212,-

Dům Vithos byl postaven v boční uličce rybářské vesničky Agnontas, což v překladu znamená "mořské dno". Agnontas leží jen cca 8 km od hlavního města Skopelos a z jeho malého, ale neskutečně malebného přístavu každý večer vyplouvají rybářské loďky, aby mohly zásobovat místní vyhlášené taverny čerstvou dávkou ryb a chobotnic. Agnontas dostal název podle slavného atleta Agnonta, který vyhrál v běhu na Olympijských hrách v r. 569 před Kristem a jeho loď zde v témže roce i přistála. V Agnontas se borovice doslova dotýkají tyrkysového moře a západy slunce jsou zde unikátní! Kromě výborných rybích taveren v této malé vesničce najdete i plážový bar, kavárnu, půjčovnu motorových člunů, malý supermarket a autobusovou zastávku. Dům se studii Vithos vás přivítá upravenou předzahrádkou s pohodlným společným posezením, zahradním grilem ve stínu vinné révy a citrónovníků a amforami osázenými květy.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy