Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Troulos

 

Stručný popis střediska Troulos

Menší středisko Troulos se nachází na členitém jihozápadním pobřeží ostrova Skiathos, cca 10 km od hlavního města a cca 5 km východním směrem od turistického střediska Koukounaries. Své jméno Troulos získalo středisko podle malého ostrůvku, ležící při pobřeží, který vypadá jako kopule.

V Troulos je dostatek hotelů a penzionů k ubytování, také markety, taverny a bary. Okolní krajina je velmi malebná, vhodná pro pěší procházky, můžete zamířit např. ke klášteru Agia Sofia, nebo k dalším plážím sousedních letovisek.

Troulos - pláž

Pláž ve středisku Troulos je dlouhá a písečná, jsou zde k dispozici různé vodní sporty a velmi příjemný je odpočinek na pláži ve stínu borovic.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Troulos

Paschalis

Paschalis

Paschalis se studii a bazénem je postaven ve svahu nad zeleným údolím. Dá se zde předpokládat klidné prostředí. Nedaleko je krásná písečná pláž Troulos s pozvolným vstupem do moře a se vzrostlými piniemi. Na pláž se dostanete po zpevněné cestě, která vede ze svahu, pak pokračuje po místní komunikaci a ke krásné písečné pláži Troulos. Na pláži Troulos je taverna, bary a můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky. Na pláži se provozují i vodní sporty. Při cestě na pláž narazíte také na obchod a na autobusovou zastávku, odkud se můžete několikrát denně dostat na další krásné pláže jižního pobřeží ostrova a do hlavního města. Další blízká krásná pláž je Marathia.

Astoria

Astoria

Příjemný menší hotel Astoria prošel nedávno renovací a získal velmi moderní vzhled, získá si vás však i svou přívětivou, rodinnou atmosférou. Leží v atraktivním prostředí, obklopen zelení, nedaleko od centra malého letoviska. K hotelu Astoria patří také venkovní bazén se slunečníky a lehátky zdarma. Pokoje jsou nově a velmi vkusně zařízeny, všechny mají menší balkon nebo terasu. V blízkosti hotelu naleznete řadu obchůdků, barů, supermarketů a především tradičních řeckých taveren, kde můžete večer posedět a ochutnat některou z místních specialit. Krátkou procházkou dojdete k nádhernému zálivu Troulos s písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře, kde můžete relaxovat nebo využít nabídku vodních sportů.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy