Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Skiathos - Chora

 

Stručný popis střediska Skiathos - Chora

Skiathos je správním centrem a hlavním přístavem řeckého ostrova Skiathos a leží na jihovýchodním pobřeží v blízkosti četných pláží. Skiathos – Chora se rozkládá po obou stranách menší přístavní zátoky, je vystavěno kaskádově na svazích a má dosti hustou zástavbu.

Co ve Skiathos - Chora

Nejhezčí pohled na město Skiathos je od kostela Agios Fanúrios severozápadně od města, příjemná je procházka centrem, kde je spousta úzkých uliček s řadou obchůdků, krámků, tavernami, restauracemi a bary. V obchůdcích a marketech nakoupíte široký sortiment výrobků – od potravin, oblečení, suvenýrů, plážových potřeb až po umělecké předměty či klenoty.  Velký počet nočních barů je tu pro zábavychtivé turisty, kteří si noční diskotéky a kluby s oblibou užívají.

Skiathos se excelentně přizpůsobuje svým návštěvníkům, vedle tradičních taveren v hlavním městě najdete také luxusní restaurace s mezinárodní kuchyní a také McDonalds. Pro milovníky kultury je připraveno divadlo pod širým nebem na poloostrově Bourtzi, nebo Muzeum zdejšího rodáka a slavného spisovatele Alexandrose Papadiamantise, po kterém je pojmenováno letiště ostrova Skiathos.

Procházkou jde pěšky dojít také k opuštěným klášterům Charalampos, ležících 8 km severním směrem, a z hlavního města jezdí pravidelné autobusové linky po celém ostrově. Můžete si tedy naplánovat výlety na další pláže na ostrově, také lze využít nabídky půjčoven a pronajatým skútrem či autem vyrazit poznávat ostrov Skiathos podle vlastního uvážení.

Skioathos - Chora a pláže

Pláže u hlavního města Skiathos jsou písečné, nejbližší je pak Megali Ammos, které patří k letovisku Megali Ammos, ležící jen cca 1 km od hlavního města.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Skiathos - Chora


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy