Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Skiathos

 

Stručný popis ostrova Skiathos

Řecký ostrov Skiatos je součástí souostroví Severní Sporady, spolu s ostrovy Skopelos a Alonissos leží cca 4 km východně od jihovýchodního výběžku poloostrova Magnesia na řecké pevnině. Nejbližším ostrovem je východně ležící ostrov Skopelos.

Ostrov Skiatos je známým a hojně navštěvovaným díky svým plážím, spousta turistů sem jezdí za zábavou a také díky tomu, že se zde v přístavu města Skiathos točily scény z filmu Mamma Mia.  Kolem pláží jsou také rozeseta hlavní letoviska. Podél pobřeží to opravdu žije, vnitrozemí ostrova Skiatos však stále zůstává komercí téměř nedotčeno. Nedaleko jihovýchodního pobřeží ostrova Skiathos se nachází řada menších ostrůvků – největší je Tsugrias, dále Tsugriáki, Argos s majákem a Maragos, který leží přímo proti přístavní zátoce města Skiathos, dalšími ostrůvky jsou Aspronissi a Mirmigonissia /Mravenčí ostrovy/, časté jsou také malé skalní útvary.

Podrobnější informace o jednotlivých turistických střediscích, plážích i fotografie z ostrova najdete na stránce ostrov Skiathos detailně.

Počasí a příroda na ostrově Skiathos

Skiatos je jen mírně zvlněný a lesnatý ostrov , nejvyšší vrchol je Kurupi  /432 m n.m./, leží v severní části ostrova. Klima je mírné, detaily o teplotách v jednotlivých měsících  a počasí jsou uvedeny na stránce ostrov Skiathos - počasí.

Vybavení ostrova Skiathos

Díky své oblíbenosti hlavně samotnými Řeky, je zde turistická vybavenost na vysoké úrovni. Hlavním městem, přístavem  a správním střediskem ostrova je město Skiathos-Chora, které se plně přizpůsobuje požadavkům turistů – kromě množství typických řeckých taveren zde najdete luxusní restaurace se světovou kuchyní a McDonalds.

Památky na Skiathosu

Na ostrově Skiatos nečekejte množství historických památek, ostrov v minulosti neměl nijak velký význam, najdete zde však ruiny středověkého města Kástro s krásnou vyhlídkou, ležící na nejsevernějším výběžku Skiatosu, i několik klášterů. Zajímavý je klášter Evangelistria /18. stol./ s byzantskou kaplí, který v řecké osvobozenecké válce sloužil jako úkryt povstalcům.

Co na ostrově Skiathos

Skiathos je spíše ostrovem příjemného lenošení u pláží, event. menších výletů a procházek vnitrozemím s bujnou vegetací, užijí si zde milovníci dobrého jídla a nakupování.

Jak na ostrov Skiathos?

Na Skiathos se můžete pohodlně dopravit leteckou dopravou, letiště Papadiamantis leží 4 km jihovýchodně od města Skiathos-Chora, nebo některou z lodních společností.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Skiathos

Níže jsou jen základní tipy, kompletní přehled ubytování najdete na stránce Skiathos hotely.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy