Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Koukounaries

 

Stručný popis střediska Koukounaries

Oblíbené letovisko Koukounaries se nachází v nejzápadnějším cípu ostrova Skiathos, cca 12 km od hlavního města, je obklopeno příjemně zvlněnou krajinou, která je porostlá bujnou zelenou vegetací přírodní rezervace.

Koukounaries a pláž

Zdejší pláž Koukounari patří k nejkrásnějším plážím celého  Egejského moře, je hojně navštěvovaným místem, povrch tvoří jemný písek bílé barvy. Voda je tu mělká s velmi pozvolným klesáním, vhodná pro malé děti, můžete si zde užít nabídky vodních sportů, samozřejmostí je plážový servis a možnost blízkého občerstvení.

Co v Koukounaries

Ubytování v Koukounaries je nabízeno v hotelích nebo soukromých apartmánech, najdete zde také kemp. I když je pláž  Koukounari velmi populární, letovisko Koukounaries žije klidným životem, většina návštěvníků tráví svůj čas na krásné pláži a v tavernách, které nabízí místní speciality. Za širokými nákupními možnostmi, živějšími možnostmi zábavy a také ruchem většího města se vydejte do blízkého hlavního města ostrova. V okolí Koukounaries stojí za návštěvu mořské jeskyně a pláž Agia Eleni.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Koukounaries

Lakes studia

Lakes studia

Nedávno zrekonstruovaná studia Lakes s bazénem a výhledem na nedaleké jezero, se nachází v oblíbeném letovisku Koukounaries. Místní pláže patří k nejkrásnějším na ostrově, jemný žlutý písek a pozvolný vstup do moře je ideální pro malé děti, které zde v létě doslova soutěží o nejhezčí hrad z písku. Nedaleko studií se nachází autobusová zastávka, odkud odjíždí do města v pravidelných intervalech bus a hlavní město by jistě nemělo uniknout vaší pozornosti.

Skiathos Palace

Skiathos Palace

Na konci jediné hlavní cesty ostrova, v Kukunari Bay, se na kopci rozprostírá areál tradičního hotelu Skiathos Palace. Od hlavního města Skiathos ho dělí necelých 15 km. K hotelové písečné pláži Maratha vás dovedou schody, už po 150 m. Známá písečná pláž Kukunaries je vzdálená jen 250 m. Na obě se můžete nechat zdarma odvézt hotelovým mikrobusem, který jezdí v pravidelných časových intervalech a několikrát za den vozí hotelové hosty i do hlavního města Skiathos. Přímo pod hotelem najdete i zastávku místního autobusu.

Muses

Muses od 40590,-

Menší rodinný hotel Muses se nachází v klidné části oblíbeného letoviska Koukounaries nedaleko chráněného území u jezera Strofilia obklopeného rozlehlým borovicovým porostem. V několika nízkých bungalovech v zahradě jsou příjemně zařízené pokoje, kde najdete klid daleko od ruchu velkoměst. V komplexu Muses je sladkovodní bazén s barem a typická řecká taverna s výbornou domácí kuchyní, kterou si všichni klienti pochvalují. Na pláž Koukounaries dojdete podél jezera za pár minut a čeká vás opravdu překrásná zátoka s bílým pískem a tyrkysově zbarveným mořem. Vstup do vody je pozvolný a je ideální pro děti. Možnost procházky na pláž Agia Eleni s nádherným západem slunce. Muses doporučujeme všem klientům, kteří hledají dovolenou v krásné přírodě a v klidu.

Maria studia a apartmány

Maria studia a apartmány

Tři malé domky Maria jsou postaveny v zahradě s bujnou vegetací, v mírném svahu nedaleko jihozápadní části pláže Koukounaries se zlatým pískem, která je považována za nejkrásnější na ostrově Skiathos. Na pláž se dostanete velmi rychle po vybetonovaném chodníčku, který vede ze svahu k místní komunikaci a k západní části této krásné pláže. Blízko pláže je malý kiosek a bar s tavernou. Dva obchody jsou vzdálené asi 15 a 20 min. Končí zde také autobusová linka. Místní dopravou se pak dostanete za pár minut do hlavního města a na další atraktivní pláže na jihu ostrova. Na pláži jsou vodní sporty a potápěčské centrum. Další blízké krásné pláže jsou Korfoula, Megali Banana, Mikri Banana a Agia Eleni.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy