Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Oia

 

Stručný popis střediska Oia

Malebné městečko Oia je doslova přilepeno na okraji skalnatých srázů kaldery v nejsevernějším výběžku ostrova Santorini, cca 13 km severně od hlavního města Fira. Při ničivém zemětřesení v r. 1956 bylo městečko Oia velmi poničeno, po přestavbě si však uchovala tradiční vzhled kykladské architektury.

Co v letovisku Oia

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru střediska Oia při procházkách úzkými uličkami mezi bílými domky s modrými dveřmi a mezi barevnými kupolemi velkého množství zdejších kostelů a kostelůíčků. A určitě si nenechte ujít nádherný výhled na kalderu a tak oprávněně vyhlášený západ slunce.

V letní sezóně zde je velmi čilý turistický ruch, ostrov i město Oia navštěvují, kromě zde ubytovaných, také velké počty turistů při lodních výletech. Podél hlavní ulice, která je pěší zónou, čeká na návštěvníky velký počet taveren, restaurací, kaváren a pekárniček, také malých butiků a obchůdků s různorodou nabídkou zboží od potravin, po suvenýry, klenoty či oblečení.

Za návštěvu stojí v letovisku Oia také místní malé Muzeum námořní plavby, kde získáte přehled o minulosti santorinských mořeplavců, uvidíte modely lodí a staré mapy. Ubytování v Oia je dosti drahé, odpovídá však originálnímu uzpůsobení - stylové ubytovací apartmány jsou často upraveny ve skalních dutinách a vsazeny přímo do stěny kráteru. Jsou to tak zvané jeskynní apartmány.

Stěnou kráteru vedou strmé klikaté stezky k zátoce Ammudi, je přístupná také po vedlejší silnici, je zde malý přístav a pláž. Dalším cílem procházky mohou být přístavní zátoky Armenaki a Armeni. Samozřejmě vypůjčenou motorkou nebo autem můžete cestovat po celém ostrově Santorini, lze také využí taxislužby nebo místní autobusových spojení, která ovšem nezajíždí ke vzdálenějším plážím.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Oia

Delfini Villas

Delfini Villas

Menší rodinný stylový hotel postavený v tradičním kykladském stylu leží cca 300 m nad mořem. Hotel Delfini Villas se nachází na severozápadní části ostrova v centru půvabného městečka Oia. Vzdálenost od letiště je 20 km, od města Fira 10 km a od přístavu 24 km. Autobusová zastávka a supermarket se nachází cca 50 m od hotelu Delfini Villas.

Perivolas

Perivolas

Omlouváme se, na popisu hotelu Perivolas se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

Canaves Oia

Canaves Oia

Hotel Canaves Oia je exkluzivní hotel vystavěný ve stylu tradiční ostrovní architektury, částečně vytesaný do skály. Všechny pokoje mají nádherný přímý výhled na moře a kalderu. Canaves Oia patřící do sítě Small Luxury Hotels se nachází na jednom z nejkrásnějších míst ostrova, ve vesničce Oia. Pláže jsou odtud vzdáleny 3 kilometry.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy