Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Oia

 

Stručný popis střediska Oia

Malebné městečko Oia je doslova přilepeno na okraji skalnatých srázů kaldery v nejsevernějším výběžku ostrova Santorini, cca 13 km severně od hlavního města Fira. Při ničivém zemětřesení v r. 1956 bylo městečko Oia velmi poničeno, po přestavbě si však uchovala tradiční vzhled kykladské architektury.

Co v letovisku Oia

Vychutnejte si kouzelnou atmosféru střediska Oia při procházkách úzkými uličkami mezi bílými domky s modrými dveřmi a mezi barevnými kupolemi velkého množství zdejších kostelů a kostelůíčků. A určitě si nenechte ujít nádherný výhled na kalderu a tak oprávněně vyhlášený západ slunce.

V letní sezóně zde je velmi čilý turistický ruch, ostrov i město Oia navštěvují, kromě zde ubytovaných, také velké počty turistů při lodních výletech. Podél hlavní ulice, která je pěší zónou, čeká na návštěvníky velký počet taveren, restaurací, kaváren a pekárniček, také malých butiků a obchůdků s různorodou nabídkou zboží od potravin, po suvenýry, klenoty či oblečení.

Za návštěvu stojí v letovisku Oia také místní malé Muzeum námořní plavby, kde získáte přehled o minulosti santorinských mořeplavců, uvidíte modely lodí a staré mapy. Ubytování v Oia je dosti drahé, odpovídá však originálnímu uzpůsobení - stylové ubytovací apartmány jsou často upraveny ve skalních dutinách a vsazeny přímo do stěny kráteru. Jsou to tak zvané jeskynní apartmány.

Stěnou kráteru vedou strmé klikaté stezky k zátoce Ammudi, je přístupná také po vedlejší silnici, je zde malý přístav a pláž. Dalším cílem procházky mohou být přístavní zátoky Armenaki a Armeni. Samozřejmě vypůjčenou motorkou nebo autem můžete cestovat po celém ostrově Santorini, lze také využí taxislužby nebo místní autobusových spojení, která ovšem nezajíždí ke vzdálenějším plážím.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Oia

Perivolas

Perivolas

Omlouváme se, na popisu hotelu Perivolas se pracuje. Pro aktuální popis se můžete podívat přímo na stránky hotelu, nebo na Bookingu, kde si můžete pobyt i rovnou zamluvit.  Odkazy se otevírají v novém okně.

Delfini Villas

Delfini Villas

Menší rodinný stylový hotel postavený v tradičním kykladském stylu leží cca 300 m nad mořem. Hotel Delfini Villas se nachází na severozápadní části ostrova v centru půvabného městečka Oia. Vzdálenost od letiště je 20 km, od města Fira 10 km a od přístavu 24 km. Autobusová zastávka a supermarket se nachází cca 50 m od hotelu Delfini Villas.

Canaves Oia

Canaves Oia

Hotel Canaves Oia je exkluzivní hotel vystavěný ve stylu tradiční ostrovní architektury, částečně vytesaný do skály. Všechny pokoje mají nádherný přímý výhled na moře a kalderu. Canaves Oia patřící do sítě Small Luxury Hotels se nachází na jednom z nejkrásnějších míst ostrova, ve vesničce Oia. Pláže jsou odtud vzdáleny 3 kilometry.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy