Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Ostrov Samos

 

Stručný popis ostrova Samos

Řecký ostrov Samos, rodiště matematika Pythagora, leží ve východní části Egejského moře. Na jihovýchodním pobřeží dělí Samos od tureckého pobřeží /poloostrov Dilek/ jen cca 1900 m široký průliv. Ostrov Samos je v posledních letech stále více turisticky navštěvován, díky svým historickým památkám, stavbám a také nádherným plážím podél 150 km dlouhého pobřeží. Podle řecké mytologie se na ostrově Samos narodila bohyně Héra, manželka Dia, ostrov je také rodištěm slavného matematika Pythagora. Více o historii krásného ostrova Samos, jeho jednotlivých střediscích, kde se můžete při své dovolené ubytovat, se dočtete na stránce ostrov Samos v detailech.

Klima a počasí

Ostrov Samos je, přes ničivé požáry v r. 1990, stále hodně zelený a úrodný, velmi se zde daří vinné révě, ostrov je znám jako ráj vína, které  patří k významnému vývoznímu zboží.  Povrch ostrova je hornatý, s vysokými vrcholy – ve středu se nachází vrchol Karvúni /1163 m n.m./, v západní části ostrova pak nejvyšší vrchol Kérketéas  /1433m n.m./. Klima ostrova Samos je středomořské, jeho detailní popis s uvedením teplot v jednotlivých měsících zpětně, můžete najít na stránkách Samos - počasí a předpověď.

Historie ostrova Samos

Ostrov Samos má za sebou bohatou historii, býval významným centrem oblasti, vykopávky z důležitého archeologického naleziště Heraion jsou umístěny v Archeologickém muzeu ve městě Samos. Hlavním městěm, správním centrem a přístavem ostrova Samos je právě město Samos-Vathy. Kromě Archeologického muzea zde je také Muzeum sakrálního umění, sídlo biskupství, mnoho kostelů a památných budov. Doprava na ostrov Samos může být pohodlná letecká – mezinárodní letiště ostrova leží na jižním pobřeží, cca 3 km západně od města Pythagorion, nebo můžete připlout po moři.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) na ostrově Samos

Zde je jen několik tipů, všechna ubytování jsou popsána na stránce Samos hotely, apartmány a studia


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy