Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Limnionas

 

Stručný popis střediska Limnionas

Klidné menší letovisko s tradiční vesničkou Limnionas se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Samos. Letovisko Limnionas je zasazeno do krásného prostředí, pobřeží je lemováno zátokami a z moře můžete pozorovat horu Kerketeas.

Co ve středisku Limnionas

Limnionas je menší letovisko, nákupní možnosti jsou tedy menší než v rušnějších střediscích, ovšem základní potřeby a potraviny zde nakoupíte, nečekejte však rušný noční život, ve zdejších tavernách si užijete spíše kulinářských nabídek a romantického odpočinku při svíčkách a dobrém víně, kterým je Samos proslulý. Pro milovníky pěších tůr je ideální zdejší téměř nedotčená příroda, lze podnikat i namáhavější horské výstupy, při kterých narazíte na kláštery, kapličky a tradiční vesničky ukryté vysoko v horách. Zapůjčeným vozidlem pak můžete poznávat také vzdálenější oblasti ostrova Samos, jeho krásné pláže i historické památky.

Limnionas - pláž

Hlavní předností letoviska Limnionas je pláž, kterou pokrývá hrubší písek, mořské dno pokrývají oblázky, proto je doporučována obuv do vody. Pláž je závětrná s plážovým servisem i nabídkou vodních sportů. Milovníci šnorchlování a potápění budou překvapeni bohatým podmořským životem a také zdejšími menšími jeskyněmi. Blízkost pláže Psili Ammos uvítají rodiny s dětmi, je tvořena jemným pískem a mořská voda je zde velmi teplá.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Limnionas

Limnionas Bay

Limnionas Bay

Rodinný hotel Limnionas Bay leží v oblíbeném letovisku Limnionas na jihozápadním výběžku ostrova, v prostorné zahradě obklopené olivovými háji a okolními horami vonícími cypřišemi a borovicemi. Komplex leží jen pár kroků od pěkné písečné pláže, kde si užijete klidu a sluníčka do sytosti. Navíc jen necelé 2km od hotelu je krásná písečná pláž Psili Amos s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, kam jezdí za koupáním místní obyvatelé. Pro všechny, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou, můžeme tento hotel vřele doporučit. Do 5km vzdáleného letoviska Votsalakia můžete v případě potřeby zajet několikrát denně místním autobusem za nákupy, posedět v baru či jen tak projít místní obchůdky. Opravdu ojedinělá rodinná atmosféra Limnionas Bays s výhradně domácí stravou z čerstvých surovin činí z tohoto hotelu jedinečný kout pohody skrytý v nefalšované řecké atmosféře.


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy