Řecko - informace o ostrovech

informace a o Řecku a řeckých ostrovech

Letovisko Limnionas

 

Stručný popis střediska Limnionas

Klidné menší letovisko s tradiční vesničkou Limnionas se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Samos. Letovisko Limnionas je zasazeno do krásného prostředí, pobřeží je lemováno zátokami a z moře můžete pozorovat horu Kerketeas.

Co ve středisku Limnionas

Limnionas je menší letovisko, nákupní možnosti jsou tedy menší než v rušnějších střediscích, ovšem základní potřeby a potraviny zde nakoupíte, nečekejte však rušný noční život, ve zdejších tavernách si užijete spíše kulinářských nabídek a romantického odpočinku při svíčkách a dobrém víně, kterým je Samos proslulý. Pro milovníky pěších tůr je ideální zdejší téměř nedotčená příroda, lze podnikat i namáhavější horské výstupy, při kterých narazíte na kláštery, kapličky a tradiční vesničky ukryté vysoko v horách. Zapůjčeným vozidlem pak můžete poznávat také vzdálenější oblasti ostrova Samos, jeho krásné pláže i historické památky.

Limnionas - pláž

Hlavní předností letoviska Limnionas je pláž, kterou pokrývá hrubší písek, mořské dno pokrývají oblázky, proto je doporučována obuv do vody. Pláž je závětrná s plážovým servisem i nabídkou vodních sportů. Milovníci šnorchlování a potápění budou překvapeni bohatým podmořským životem a také zdejšími menšími jeskyněmi. Blízkost pláže Psili Ammos uvítají rodiny s dětmi, je tvořena jemným pískem a mořská voda je zde velmi teplá.

Tipy na hotely, studia a apartmány (nebo jiné ubytování) v Limnionas


Nezaujalo Vás Řecko? Nebo se bojíte stávek či problémů?

Zkuste třeba i:

Kypr

Bulharsko

Tunisko

Kanárské ostrovy